Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скърцане от окачването


drago_O3

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Имам нужда от съвет. При преминава през неравности понякога се чува скърцане от посоката на предна дясна гума. При клатене в статично положение не се чува. Не винаги се чува при преминава през легнал полицай. Чува се отчетливо при преминаване през по дълбоки неравности, когато цялата кола се заклаща. 

Започна преди около 2-3 месеца. Ходих в ЕТ, но нямаше нищо съмнително по окачването, а и тогава на пробната обиколка не се чу. Първоначално си мислех, че е от по-ниската температура през зимата и си мислех, че със затоплянето ще престане. Предишната кола (Рено Сценик) също скърцаше през зимата. Да ама не, все по-силно и все по-често се чува това скърцане.

Няма нищо съмнително по окачването. Няма промяна в устойчивостта на колата при движение. Нищо, никаква промяна в пътното поведение, само скърцането, което е адски досадно.

Някаква идея от къде може да е? Какво може да се направи? Най-вероятно гумени тампони, но кои?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено скърцат тампони триещи се в метал както в стабилизиращата щанга , така и другаде. Откриването става по следния начин - пръска се със силиконов спрей по единия тампон и се кара няколко дни като се слуша "силно" дали СКРЪЦЪТ е изчезнал. Ако е останал се пръска друг заподозрян елемент и т.н. до спиране на скърцането. След като знаем кой тампон е скърцащ  взимаме някакво решение - дали ще го сменяме или ще го напръскаме обилно със смазка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли впечатление дали скърцането се получава при натисната спирачка. Аз имах подобен проблем с Тойота. Било се зацепило камъче в спирачната феродова накладка и понякога се търкало в диска и изкарваше скърцащи звуци.

 

А пък в Октавията която карам сега, при клатене на задница или когато се качват или слизат през задните врати, се чува скърцане покрай задните амортисьори.

 

Пробвай ако можеш и при завит волан....

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не, не скърца при натискане на спирачката.

При подхода към гаража правя ляв завой на 90 градуса и точно в средата на завоя дясната гума минава през неравност - преодолява лека канавка с дълбочина около 10-15 см. Точно в момента когато е най-завъртян волана на ляво предна дясна гума минава през канавката и понася най-голямо натоварване. Има е лек наклон и сякаш цялата тежест на колата пада върху нея. Именно при тази неравност почнаха първите поскърцвания. Ако влизам много бавно в завоя може и да не изкърца, но ако вляза малко по рязко задължително вече скърца. Сега обаче скърца и при други неравности и не винаги когато е  завъртян волана. Може би има връзка между завит волана и скърцане, но не мога да го твърдя на 100%.

 

Относно скърцането в статично положение при слизане и качване на пасажери от задните врати същото се чува и при мен. Не съм специалист и нека кажат колегите, но мисля, че то идва от ламарините, който служат за екранировка на изпускателната система. Според мен е следствие от дефект на дизайна, а не на повреда. Чувал съм го и при други О3 и явно не само аз. 

Редактирано от drago_O3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.