Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Клубна фотосесия - Копривщица 15-16.05.2015


Recommended Posts

Снимките са страхотни! Не успях да дойда, но, благодаря, Митко, че ми напълни окото :)

Поздравления за труда, който си хвърлил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • pigoff

    14

  • SKODA 105 RS

    5

  • legaltk

    5

  • PRR

    4

Най-много писали в темата

Поздравленията са за всеки един участник! Аз само показвам моята гледна точка на мероприятието.

 

Задружността на всички ви е за поздравления!

 

Велко, трябваше да дойдеш!? Не успях да те видя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не успях да дойда и много съжалявам. Въпреки персоналната покана към мен от Митко Пигов в темата.

Митко, оценям вниманието и Поздравления за снимките и всеотдайността ти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотни кадри, много приятна сбирка!

От мен благодарности за ентусиазма и професионализма на фотографите!

 

Колега pigoff, поздравления за идеята и реализацията... нямам търпение да видя окончателния резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!
80% от суровия материал е готов за споделяне... остават папките в облака на Гугъл и ъплоуд. Тук където живея ъплоуда е смешно бавен...Колкото се качат ще споделям.

 

Имайте търпение, моля!

 

Тези от вас, които не получат ЛС с адрес към собствена папка , нека ми пишат празно лично със заглавие регистрационния номер на автомобила си. (CA0102PP) 

Общите снимки ще може да гледате и сваляте всички! 
 

Ще помоля всеки, който желае да споделя снимки в социалните мрежи да се въздържи докато получи обработените снимки. Благодаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общи снимки

https://drive.google.com/folderview?id=0By0T84g44kVJfjk4UDVPWEJFVlZRXzRWVzBNcHpDUmhqekVhZDZ2SmdwdWFrbnBEUlk4TFE&usp=sharing

 

За мен истинското БЛАГОДАРЯ е когато гледате мои снимки да ви карат да намирате всеки път по нещо ново в тях и да искате да ги преглеждате отново и отново. Това е истинското признание за мен. Тръпката е незаменима, когато в съзнанието на наблюдателя моя снимка е намерила скромно местенце. Това е по-силно от всякакви думи!

 

 

Снимки на Копривщица

https://drive.google.com/folderview?id=0By0T84g44kVJflZ5Mm4yRjNWN0FvbzhydmU1S0tILWJXUEZkZ3d6cXB4bHdvRThpZkJkM3c&usp=sharing

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, колеги и приятели!

След дълга ваканция из Българските географски ширини дойде време да се приземя на скандинавска почва. Днес започнах да сортирам и обработвам снимковият материял. Вече съм на фаза прецизно пипане, корекции на оптиката и сензора(няма съвършенна техника) и тестове при експорт.
Моля погледнете тези два файла след като ги свалите и ми кажете кой от двата ви допада повече?
 
DxO Optics Pro 10
 
Adobe Photoshop Lightroom CC
 
Всякакви предложения са добре дошли! Благодаря ви!
Редактирано от pigoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без дори да съм участвал в сесията /прост наблюдател/, и без да разбирам от фотография, а вероятно и лаптопа и смартфона, са ми повредени, но...

И на двата варианта, джантите /респективно гумите/, както и самите автомобили, които са на преден план, са гротескно изкривени - джантите са буквално елипсовидни...

Может да е "търсен ефект", но мисля, че не е удачен.

Защо не публикуваш, и една необработена снимка, за сравнение ?!?

Не твърдя, че съм прав, просто така виждам нещата.

Сигурно, нямам право да коментирам, но - целия Форум чака готовите снимки, особенно тези от нас, които неуспяхме да дойдем.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е търсен ефект, ами закупен дефект. :ranting:

 

Няма съвършенна техника на този свят. Колкото и скъпа да бъде.
Изкривяванията са от сферичността на обектива. Всичкия софтуер, който използвам не позволява корекции на супер изкривени обекти. Проблема е, че когато оправя изкриваванията, пропорциите в центъра на снимката се променят. "Присвиването" пък на разтеглянията в краищата води до сериозно изрязване на снимката. Снимката е направена със зуум обектив на 35мм. И пак повтарям: Няма съвършенна техника!

 

В случая момнта е важен.

Ето и оригинала:

https://drive.google.com/file/d/0By0T84g44kVJbno5bDR6cEFFaFE/view?usp=sharing

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно мнение от пълен юзер във фотографията:

 

Първата снимка ми допада повече, но според мен има в повече контраст и яркост - уморява ми окото и изглежда леко неестествено, въпреки че е атрактивно. Зависи за какво ще се използва тази снимка, но ако я сложим на клубния календар, сякаш е по-добре да остане така ...... Дали излиза добре на печат? :eusa_think:

Втората снимка - и цветовете са по-слаби, и по-замазана ми се вижда.

 

При работите ти от фотокнигата, която ни показа пред НИМ, всичко беше умерено и добре балансирано.

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко кофти се е получило, че отдясно са се наредили 4-5 бели и сребристи коли една до друга .......... :sorry:

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да стане този кадър се снимат 3 или 5 кадъра в portrait(обърнат апарат) и след това с програма се събират в един голям! Със статив когато се работи е много лесно да се подравнят кадрите после... Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно.

Трябваше да го направиш или предложиш!? 
"Моментът" на общата снимка е много хубав и интересен. Качеството за мен е ужасно, но правя всичко по силите си да възстановя поне част. 
Предлагам на всеки да си изпринти(без корекции) и двата вариянта и сам да прецени кой е по-добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принтнах на домашния HP1025.

Първата е по-добре на разпечатка. Нещо като снимките в клубния календар от преди 2 год., оня с големия формат.

Втората - поради липса на още малко светлосенки белите коли се сливат малко, зелените брезички също се сливат.

....., но това е мое субективно мнение. Всеки има различно виждане по въпроса, така и трябва.

Като гледам оригинала, много трудна работа.

Ти решаваш!

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето в какво се състои процеса на обработка на всяка една снимка:

https://drive.google.com/folderview?id=0By0T84g44kVJfmxlX3ZsVlc0X3d4T1ctZlotdkFIYW8xenJrbVVIVlpvM3pENEwyd2hsYkU&usp=sharing

 

Свалете за да разгледате внимателно! Браузъра мачка качеството!

Надявам се да ви харесва!

:plate_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позволявам си да дам и моето виждане за конкретния кадър ...

035491139-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички коли изглеждат страхотно, излъскани, нагласени...! Хареса ми и идеята за подредбата по цвят, а тази машина изглежда страхотно с един от най-любимите ми за О1 цветове:

 

035400022.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОБРАБОТЕНИ СНИМКИ

Копривщица
16 Май 2015
Как изглежда града?
Това е презентиране на градската среда и природата около Копривщица. Насладете се!
https://drive.google.com/folderview?id=0By0T84g44kVJfmZ3S01kM0lkTkRJWFFLWFlfdFB4RXkyVzdmSWVaRTg1YWZuZkd0RDI1bnM&usp=sharing

Можете спокойно да си сваляте снимки от линка! Използвайте ги както намерите за добре!
Снимките са със резолюция 2048px//144ppi//sRGB готови дори и за принтене!

А ето и какво предстои:
https://drive.google.com/file/d/0By0T84g44kVJNVdIQkt5blJONVE/view?usp=sharing

С уважение,
Димитър Пигов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ГРУПОВИ ОБРАБОТЕНИ СНИМКИ

Тук са споделени всички групови снимки и панорами.

В следващите няколко дни в папката ще добявам готови снимки!

 

Направих две папки. Нормално качество и високо качество. Вие преценете какъв тип качество ви е необходим да използвате. При принтене използвайте само високо качество за най-добър резултат! Можете да си свалите папките! Насладете се!

Ако желаете да публикувате снимките в социалните медии, имате моето разрешение да го правите! Не се притеснявайте да пускате.

Ако желаете да уважите труда ми при споделянето, просто може да напишете отдолу " PIGOFF PhotographY ".  

 

https://drive.google.com/folderview?id=0By0T84g44kVJfjk4UDVPWEJFVlZRXzRWVzBNcHpDUmhqekVhZDZ2SmdwdWFrbnBEUlk4TFE&usp=sharing

 

С уважение,

Димитър Пигов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Груповите снимки са готови.

Можете да дърпате на воля.

Очаквайте в пощите си обработените индивидуални снимки! Скоро...

 

Имайте предвид, че всяка една сника се гледа под лупа. А това изисква време. 

Тези от вас, които не са ми изпратили ЛС с номера на автомобила си няма да получат файловете.

 

С уважение,

Димитър Пигов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Имаш някои добри попадения, браво и благодаря за споделянето ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Иво , Благодаря !  :doubleup:  :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.