Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Видеорегистратор


Recommended Posts

Някой ползва ли видеорегистратор и какви са впечатленията му от него? Приемам съвети при избора, тъй като съм намислил да си вземам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам. Взех си екшън-мекшън камера , която става и за видеорегистратор в кола. За сега я включвам рядко в колата, но определено имам вече интересни кадри на случки от българските пътища. Гледам , че по магазините е пълно с различни варианти на такива камери специално за коли, като цените се въртят около 100 - 200 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си обновя мнението:

добре е камерата да снима хубаво в тъмното. Оказва се, че истинският екшън става когато се стъмни. Ако трябва да си вземам видеорегистратор, бих си взел с GPS...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ползва ли видеорегистратор и какви са впечатленията му от него? Приемам съвети при избора, тъй като съм намислил да си вземам.

 

С някакъв китайски клонинг съм на GS1000 - доста популярен модел с безбройни вариации по света, които имат обаче драстични разлики в качеството. Оригиналният модел май е DOD GSE560, без да съм много сигурен в това. Спрях се на тази камера, защото към момента, в който я купувах бях решил, че няма да дам много пари за подобна играчка (цените за приличните модели бяха от 200лв нагоре). Като за 110-те лева, колкото ми струваше тогава, има вграден G-сензор, с който камерата прави защитен запис в случай на удар (произшествие), както и GPS, с който обаче в реално време може само да записва скоростта на движение, а проследяване на изминатия и записан маршрут може впоследствие на се направи с помощта на приложението за PC. И двете функции за един регистратор може би са желателни. Картината на дневна светлина е с приемлива разделителната способност, но на тъмно (нощно снимане) качеството клони към нула. Друг минус е скромният оптичен ъгъл - 120 градуса, макар че това може да се преживее някак.

Редактирано от Peter_CLX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам този и съм много доволен. Качеството на картината е отлично. Разбира се на тъмно не е, както през деня, но пак е задоволително. Минусът е, че няма GPS, но пък цената е перфектна:

http://www.dx.com/p/h-264-720p-wide-angle-6-led-night-viewing-digital-car-dvr-camcorder-w-mini-usb-sd-hdmi-2-5-lcd-54137#.VVs_MUaTLQI

 

Най-удобното място за включване на регистратора е в запалката, но имайте предвид, че в новите шкоди (аз съм с Октавия 3) в запалката има ток дори и при изключен автомобил. Това е доста неудобно при ползване на регистратор, защото трябва при всяко качване/слизане от колата да го включвате/изключвате.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.