Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сенници - щори за задните врати


yanko78

Recommended Posts

Дойдоха жегите и силното слънце и с тях проблемите а именно слънцето което пече на втория ред. Гледах преди време на Илко на колата имаше такива с магнитчета които седяха доста добре, вчера и на Лъчо неговите пак с магнитчета ги загледах и ми харесаха. Въпроса е има ли други алтернативи? От къде да ги поръчам? Гледах в чужд шкодаджийски сайт, че има и оригинални, някой ползва ли ги, впечатления?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 139
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • elmo

    31

  • superba

    14

  • димон

    11

  • yanko78

    10

Най-много писали в темата

Колега, това не е алтернатива, а точно на Лъчо и Илко сенниците-с магнитите;-)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам две деца. Минах през три вида щори и след това затъмних стъклата. Затъмни си стъклата.

Не знам през какви видове щори си минал, но аз съм със затъмнени стъкла и на двете коли и мога да кажа, че е хубаво, но в никакъв случай не е решение на проблема. И аз съм с две деца и винаги съм слагал фолио на всички коли, които съм карал. Едното винаги го пече, ако се пътува през деня, а аз това използвам да могат да дремнат в колата. На едната кола сложих възможно най-тъмното и скъпо фолио и там ефекта е малко по-добър, но при каране 2-3ч пак си напича и през него. Не го препоръчвам понеже вечер, и когато няма много слънце доста намалява видимостта.

Видях на Лъчо сенниците и ми харесаха много - цената също е много добра, понеже всички други, които съм гледал вървят комплект от 5бр за комби и най-евтините почват от 90£ или €, а на мен най-много ми трябват за вратите, така, че колега yanko78 - ако решиш да поръчваш, ми пиши едно ЛС - и аз съм навит - ще разделим доставката. Ако се съберем и повече, може да се направи една обща поръчка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 1 дребосък все още, но майка му е винаги до него и така трябва от двете страни да имам по нещо за затъмняване. Доста се чудих за фолио, но щом казвате, че щората е по-доброто решение ако се прави поръчка се включвам веднага. На мен ще ми трябва за О2 комби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сянка, качествен сенник е по-доброто решение според мен. Затъмняването с качественото фолио си струва определено, но не трябва да е много тъмно. Най-добре и двете :)

Лъчо, когато говорехме спомена, че понеже са поръчали 3 комплекта са им направили отстъпка 10%, което все е нещо - доставката им излиза без пари, а ако са повече може и по-голяма отстъпка да направят - знам ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото е това, обаче.....

 

http://sunprotect.bg/tag/%D1%81%D0%BB%D1%8A%D0%BD%D1%86%D0%B5%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8/

 

Казват ,че върши добра работа, но не изглежда добре. Вижда се отвън.

Редактирано от ivand911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доставката на x-shades е 27 лв до БГ + 4лв ако е през pay pal. Ако има желаещи мога да организирам една поръчка, като преди това ще им пиша за някаква отстъпка ако имаме прилична бройка. Ако друг иска да поръча нп за мен включвам се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз към със оригинално затъмнени дадни стъкла, но не помагат. Пишете ме за обща доставка. Ама мноооо скъпи ми се струват 100€ за две въшливи щори. Дайте да намерим нещо по ефтинко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е за двете щори. И хич не е скъпо. За О2 в Еуратек струваха 240 или 260 лева. Моите ги купих от друго място за 140 лева без ДДС. Там обаче нямат за О3, поне по ценова листа. Освен това техните се хващат със скоби, които се закачат на рамката на вратата, под уплътнението.

Така че 125 лева с доставката си е супер прилична цена.

И в заключение само да ви успокоя - щорите също не са the ultimate solution. Ако много прежуря право в стъклото на дечурлигото единственото решение е да се закачи тънко одеялце на прозореца. Аз сега го намушвам между щората и рамката на вратата и става идеално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да ви кажа моя опит от почти година с x-shades.

Плюсове:

Пасват перфектно и ни излязоха по 89 лв с доставката.

Досега не е имало случай да пече през тях върху детето-без значение по кое време на деня или годината, както и от продължителността на пътуването.

Вършат перфектна работа при проветряване.

 

Минус - детето ги сваля безпроблемно, ако реши (но и без щети по тях и колата).

 

Надявам се да съм бил полезен.

 

Поздрави.

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е много приемлива според мен - комплекта ще ни излезе някъде около 50€. По-евтино от това не съм срещал. Понеже колегата Elmo предложи да направи поръчка, предлагам да изчакаме до края на седмицата, ако има още някой желаещ и да поръчва след това - аз се включвам с комплект за Октавия 2 комби :)

Засега гледам сме четирима желаещи - Цецо, елмо, Янко и аз??

Този номер с одеалцето и сега го правя, но сенника в комбинация с фолио мисля, че няма да има проблем

П.с. - Лъчо, това че пасват перфектно е най-големият плюс според мен, а ако ги свалят децата ще ги оставям да им пече :)

Редактирано от t5onko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е за двете щори. И хич не е скъпо. За О2 в Еуратек струваха 240 или 260 лева. Моите ги купих от друго място за 140 лева без ДДС. Там обаче нямат за О3, поне по ценова листа. Освен това техните се хващат със скоби, които се закачат на рамката на вратата, под уплътнението.

Така че 125 лева с доставката си е супер прилична цена.

И в заключение само да ви успокоя - щорите също не са the ultimate solution. Ако много прежуря право в стъклото на дечурлигото единственото решение е да се закачи тънко одеялце на прозореца. Аз сега го намушвам между щората и рамката на вратата и става идеално.

 

А оригиналните предполагам си ги виждал, бива ли ги? Ще ме е яд ако оригиналните са по готини макар и по скъпи. Всъщност ако и за О3 са на цени като О2 просто е безбожно, ще минаваме на Х Шейдс. Утре ще звънна в ЕТ и ще ги питам, а пък ако някой има път и ги имат, може да мине да ги види и да сподели за какво иде реч. Незнам що, но клоня повече към оригиналните неща а не афтърмаркет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните за О2 въобще не са по-хубави от тези, с които се сдобих аз (мойто си е най-убаво :tongue_1: ).

Сега сериозно. Плетката на оригиналните е по-плоска, влакното е по-тънко, съответно и ми се струва като слънцезащита да са по-калпави. Закрепването на оригиналните е като на моите. Тези с магнитчетата съм ги виждал на колата на Павката (PUF-PAF) и ми се струва по-удачно. Свалят се и се слагат в пъти по-лесно, докато оригиналните и моите трябва да ги извиваш, дърпаш и натискаш като луд. Съответно обаче и детето не може да ги свали, най-много да скъса плетката.

За О3 не знам как са, но някак си не ми се вярва да ги е обхванал внезапен прилив на щедрост и да са ги пуснали по 100 лева.

В София има една фирма, Кало комерс, от там взех моите. По ценова листа нямат за О3, но ако някой реши да ги преслуша може и вече да имат, ценовата им не е пипана от 2011 година.

Има и една тема Аксесоари за Октавия 3, започната от Lachezar, където има доста за сенниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам до края на седмицата да изчакаме и да видим колко човека ще се съберем и поръчвам x-shades. Като гледам мненията са добри за О2 и за О3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам до края на седмицата да изчакаме и да видим колко човека ще се съберем и поръчвам x-shades. Като гледам мненията са добри за О2 и за О3.

Съгласен, ако искаш пиши на лични колко и как да ти дам паричките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Elmo, напиши кога ще правиш поръчката и как ти е най-удобно да се разплатим - след като ги платиш и поръчаш да направим превод към твоя сметка или с наложен платеж след като ги препратиш към нас - мойте ще са за Варна.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://minene.bg/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%BA%D0%B0/149-%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%B7%D0%B0-%D0%BB%D0%B5%D0%BA-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB-%D1%81%D0%B8%D0%BD.htmlз

Аз съм със средно затъмнени стъкла за да спира UV лъчите, а за дълги пътувания през лятото ето това: сенник за кола Минене.

Редактирано от Bojanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.