Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Грешни свещи, проблем ли е ?


fero_91

Recommended Posts

Здравейте колеги, отскоро съм собственик на Румстър 1.6 16V 105коня с код на двигател BTS, вчера реших пак да си погледна свещите профилактично и да им видя точния модел, че преди покупката ги беше погледнал майстора и се усъмни дали са точните свещи.. Моделът, който са сложили в сервиза е NGK ZFR5P-G, а по каталог ми дават NGK ZFR6T-11G.. Сега като проверих тези, които са ми сложили ги дават за 1.2 :exclaim:  А свещите се още на 6000км ето и разликите им:

NGK ZFR5P-G - http://ngk-sparkplugs.com/zfr5pg-p-3594.html

NGK ZFR6T-11G - http://ngk-sparkplugs.com/zfr6t11g-p-3610.html

 

Като разлика виждам, че тези които са ми монтира ни са с по-високо топлинно число 5 вместо 6.. и в разпалването има някаква разлика като на монтираните са Premium Platinum а другите 3-Ground Electrode.. Също и друго важно нещо като разстоянието между електродите-на тези, които са ми монтирани е 0.9 а на другите 1.1

 

Какво ме посъветвате да правя :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

СД "Елит 5 - Ишмериев и сие" Ямбол - понеже колата се карала в Ямбол и последните 2 обслужвания са били в този сервиз двигателя си работи нормално, върви си перфектно и разхода е нормален, но защо са се изложили така.. Може би всичко е в нормите защото няма голяма разлика в свещите и междуелектродното разстояние като е по малко от каталога си върви добре..

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега се обадих в сервиза и човека ми обяснява, че няма как да са грешните, понеже колегите му които предоставят свещите няма как да объркат, казвам му че по каталог не са тия и ми вика само тия свещи ли са по каталог-викам му да гледам си ги-ама то и ние имаме много програма спомена за АутоДата и му отговорих, че там съм ги гледам и в официалния сайт на NGK, но само дър-бър, човека си е сигурен,че щом това са го сложили това е.. stumm.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попитай в ЕТ , дали е проблем. Аз не мисля ,че е проблем.  Не бих се учудил в някой каталог да дават другите свещи за верни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навсякъде гледах, колега, че тези които са ми сложили са за 1.2, но все пак ще звънна в ЕТ да ги питам..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тия данни тия свещи са за 1.2 1.4 и 1.6 :blush:  малко странно понеже в АутоДата ги дават за 1.4 и 1.6 а за другите два мотора 1.2 са F7HER2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.