Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Mirrorlink


ckrumov

Recommended Posts

        Здравейте, колеги.

        Наскоро се сдобих с Fabia 3. Нека споделя 1во малко впечатления, за заинтересованите. Като цяло съм много доволен от колата. За мен тази фабия е нещо средно между новото Поло и Голф7... много икономична /с бензиновия 110к.с. мотор/, пъргава, държи се на пътя по добре от е46 /предишната ми кола/, което ме учуди... опростено окачване, евтино за поддръжка... изобщо доволен съм от покупката.

       Дори си смених мобилния телефон със Sony, за да ползвам и функцията mirrorlink. Както и бях чел, всичко си работи с тази система, но само когато колата не е в движение. Почнат ли да се въртят гумите, на екрана се появява надпис : Приложението не е активно, когато колата е в движение. Работата е, че засега има само десетина приложения, които имат съответния сертификат, и не биват блокирани от софтуера на колата. Това, което ми трябва на мен е offline безплатен навигатор, който да работи в движение. На този етап сертификат има само Sygic. Google maps, Here и всички други нямат. Като се замисли човек навигацията е единственото наистина смислено приложение, което би следвало да се ползва в mirrorlink. Иначе bluethoot-a си работи и без кабел, не само за обажданията по телефона, а дори и за аудиото /пак през телефона/.

        Та варианта за навигация в движение е да се плати 80 евро за сертифицираната версия на Sygic. Мисля си... има ли вариант с VCDS или какъвто е сега софтуера за програмиране на Фабия 3, да се премахне тази блокировка на несертифицираните приложения?

Редактирано от ckrumov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако логиката на новото поколение аудио системи, които вграждат в Шкода, е същата като на по-старите, тогава това няма начин да бъде прекодирано през VCDS, тъй като настройката за блокиране на приложения по време на движение е заложена в самия фърмуер на аудио системата. Поне при Колумбусите от по-старото поколение е така. Решението е да се търси преправен фърмуер, при който тази настройка е отключена. С други думи, поне на този етап, - бадева работа

Редактирано от iavkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че на този етап няма решение, но все пак ще питам и в Еуратек другата седмица дали могат да ми кажат нещо повече. Гледам в нета клипове как на VAG автомобили се активира видеото да работи в джижение, но досега си мислех, че е въпрос на програмиране /при бмвто ми беше така/. Ако работата опира до подмяна на fimware с преработен, явно скоро няма да се случи... Макар, че и варианта с платения Sygic не е много скъп. Просто не съм работил досега с този навигатор. Уж един път платен, трябва да може да се прави безплатен Update на картите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е за 80 евро, си го купувай и си го ползвай. На RNS 315, само едно обновяване на картата струва 200 евро. Here на каква цена са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Here е безплатен навигатор, при който има възможност да се свалят картите и да се работи след това в offline режим. Сертификат за Mirrorlink няма. Сваляте го от Google play.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам лицензиран Sygic, но съм гледал, че за mirrorlink си има отделно приложение. По спомен 164 лева.

Ако искаш може да пробваш моя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтеглих си Cygic In Car. Това е специална версия на Sygic, която има сертификат и работи, докато колата е в движение. Все още съм в 1 седмичен trial период. После мисля да си я купя. 80 evro е цената и имаш безплатен update на картите forever. Приемливо. Иначе друго с този Mirrorlink на този етап не може да се прави. в страницата на Шкода видях и другите приложения със сертификат за момента. Нищо интересно няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Здравейте

По всичко личи че и аз скоро ще бъда собственик на фабия 3 и живо се интересувам от този мирорлинк.Какво приложение за навигация работи и как в смисъл като стартираш приложението от телефона мирорлинка какво прави смао дублира екрана или може да се командва навигацията и от самият екран на болерото.В крайна сметка работи или неработи в движение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж как работи Cygic, в ютуб. Работи в движение и може да се командва и от екрана на колата. Крумов го е обяснил. Но трябва и телефона да е подходящ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

За справка на съвместимост между автомобил, инфотеймънт система и телефон:

 

http://compatibilitylist.skoda-auto.com/

http://mirrorlink.com/phones

Редактирано от mirizlivpor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Колеги,

един познат закупи Октавия 3, 2ра генерация - след средата на 2015! Има mirrorlink към болеро аудио системата. Много се тюхка и вайка, когато разбра, че трябва да купи отделно приложение на Cygic - Car Navigation съвместимо с mirrorlink! Така или иначе го закупи по Коледа на промоция през приложението им. Оказа се, че тази екстра(mirrorlink) има доста минуси и несъвършенства! Често връзката се губи ( става само с кабел) и се появява черен екран в режим шофиране! Bluetooth системата дава също проблеми при свързан телефон. Няма как да видиш екрана на телефона 1към 1 и да прелистваш други приложения, сники, видео и др., освен съвместимите с мирорлинк платформата. Екстрата струва 300 лв, без ДДС и до скоро се поръчваше само заедно с колата. След средата на 2015 може да се добавя софтуерно в Шкода. Съвет за всички, които ще конфигурират Шкода - поръчайте си вградена навигация и не разчитайте на mirrorlink + Cygic Car Navigation ( отделно тази версия Cygic Car Navigation отстъпва по функционалност на познатата и доказана Cygic версия за телефони)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм кажи речи на същото мнение не е много удачна освен ако не се премахне защитата да не дава черен екран тогава системата ще си струва но дотогава ...Аз лично не си купих приложението ползвах го докато беше в тест период и неостанах доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте, че екстрата Смарт Линк включва и Андроид Ауто, както и Епъл Кар. Ако не ви се дават пари за сайджик може просто да се ползва гугъл мапс (трябва интернет връзка разбира се). Според мен тепърва ще излизат съвместими приложения и екстрата си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Колеги,

един познат закупи Октавия 3, 2ра генерация - след средата на 2015! Има mirrorlink към болеро аудио системата. Много се тюхка и вайка, когато разбра, че трябва да купи отделно приложение на Cygic - Car Navigation съвместимо с mirrorlink! Така или иначе го закупи по Коледа на промоция през приложението им. Оказа се, че тази екстра(mirrorlink) има доста минуси и несъвършенства! Често връзката се губи ( става само с кабел) и се появява черен екран в режим шофиране! Bluetooth системата дава също проблеми при свързан телефон. Няма как да видиш екрана на телефона 1към 1 и да прелистваш други приложения, сники, видео и др., освен съвместимите с мирорлинк платформата. Екстрата струва 300 лв, без ДДС и до скоро се поръчваше само заедно с колата. След средата на 2015 може да се добавя софтуерно в Шкода. Съвет за всички, които ще конфигурират Шкода - поръчайте си вградена навигация и не разчитайте на mirrorlink + Cygic Car Navigation ( отделно тази версия Cygic Car Navigation отстъпва по функционалност на познатата и доказана Cygic версия за телефони)!

 

Аз така направих като поръчах преди 1 седмица моята Фабия Монте Карло, като оползотворих 5% отстъпка за модела от Еуратек като с конфигуратора на Шкода добавих и навигационната система Амундсен. За екстрата мирорлинк дилъра в Еуратек ми каза, че не работи като хората в България и няма смисъл от нея след като слагам навигация, но исках и добавих функцията смарт гейт за да преглеждам и следя на смартфона ми Sony Z5 параметрите на автомобила и някои др. глезотийки на приложението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

google maps има offline режим вече, само че трябва да се ъпдейтват свалените карти поне 1 път месечно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Здравейте на всички! Car play работи в определени държави и България не е от тях! Затова аз се изхитрих и настроих iPhone на регион United Kingdom и проработи и mirrorlink. Засега съм пробвал само навигацията на iPhone скоро ще пробвам и sygic car дали ще тръгне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам едно питане, само с телефони на сони ли работи mirrorlink? с някой самсунг с андроид няма ли шанс?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.