Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стържещ звук и вибрация при натиснат съединител после съединителя отказа


Mahorec

Recommended Posts

Всичко започна от тази сутрин, като тръгнах се появи веднага много силен стържещ звук при натиснат до долу съединител придружен със много силни вибрации в педала(независимо дали съм в движение или на място), скоростите си влизаха нормално и като цяло нямаше промяна във вървенето. Карал съм я 10 км. (отиване и връщане от работа) човек, който знае какво прави свали помпата на съединителя, провери я - работи си и след това педала потъна до долу и съединителя не отделя. Колата е Октавия 1 1.9 тди агр. съединителя е нов на около 30 000 км. Съмненията са за аксиален лагер, който е сменен заедно със съединителя или за някаква ос която натискала лагера(или нещо такова) ще се радвам да чуя и ваши мнения, дори не мога да я закарам на собствен ход до сервиз, съединителя се движи свободно и постоянно си е зацепен....  :dash:

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Счупени лaмели на притискaтеля и лaгерa не може да го нaтисне за да отдели?

Редактирано от lent
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колата направи локва отдолу. Течността е рядка, леко мазна, без мирис идва от между скоростната кутия и двигателя (от маховика) не знам какво е, ако беше масло от скоростната кутия щеше да мирише на чесън. На скоростната кутия има гумена тапа, която като я махна и се вижда маховика, сега като махнах тапата на отвора имаше някакви парчета не можах да ги изкарам паднаха надолу, но на допир бяха от същия материал от който е направен аксиалния лагер. Ясно е, че докато не се отвори(а това ще е др. седмица) само ще гадаем, но според мен е потрошила акс. лагер, а може и ск. кутия да е повлякла.....

П.П. Дори и изгасена трудно я изключвам от скорост....

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не съм "лош пророк", но за мен, това е 200% скоростна кутия. Преди години, преживях същото и със същите симптоми. В корпуса на скоростната кутия, имаше дупки, а дори не се чу... Дано греша.

Интересно ми е, какво ще се окаже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростната кутия, ако е ще е добре. Аз за демпфера се притеснявам..... втори път 4 цифрена сума няма да дам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко започна от тази сутрин...... човек, който знае какво прави свали помпата на съединителя, провери я - работи си и след това педала потъна до долу и съединителя не отделя.

Течът навярно е от помпата на съединителя- спирачна течност в следствие от намесата  на  " разбиращия човек". Маслото на ск.кутия е гъсто и мирише на гадно Изтекла ти е спирачната течност от тръбичката , която отива в помпата на съединителя, затова и педала потъва и нищо не става .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачната течност е по - средата, май е изгубила малко. Факт е, че след като бутнаха помпата и педала потъна. Сега какво мога да направя поне да ми се задейства съединителя и утре да я завлека в сервиз?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Маншона на помпата май е скъсан, подлежи ли на смяна? От това положение нито навън, нито навътре не мърда.От там сълзи спирачна течност. Иначе запалих колата и никакви шумове откъм маховика.

 

2a6beb9d312eb1b0.jpg

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задрал акс. лагер заради крива вилка, надран притискател и феродов диск, счупена долна помпа на съединителя. Подмяна на всичко изброено и утре си я прибирам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че се окaзa това и поне ще минеш тънко.. .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимах я, ето и снимки на старите части. Вижда се вилката къде се е сцепила, част от помпата е върху нея, драскотините по - притискателя и феродов диск на 30 000 км. има още хляб в него, но по - добре да се смени.

e01f21e3bcfa3314.jpg1498ff99a6348b0f.jpge100b5ef52bef499.jpg06ab1066b145a725.jpg45a10930c189c496.jpg

 

b5d5d895a127855b.jpg02c08e5e5a968317.jpg0b2f8fb7a1fb4898.jpgd7acc04bd1f3acfa.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас, много гадно счупване! На мен ми е интересно как точно се е стигнало до такава повреда? Тази вилка ли е слабото място? Има ли някаква предистория? Да си ходил на състезание, или да си давал колата на някой да я "пробва" или да си теглил други коли, в смисъл някакво мъчени да е приложено върху този съединител?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълго време се караше с разбит маховик, сменен е целия комплект. След това ск. кутия е сваляна за заваряване на ''ушите'', където се захваща тампона, бяха се откъснали(преди това си липсваха парчета от тях) при едно по рязко тръгване на наклон нагоре, но не вярвам да е от това, защото от тогава минаха сигурно 2 години. Стърженето се появи изведнъж, като предишния ден си беше добре. Не знам дали е слабо място, но ясно се вижда, че точно при счупването има най - малко ''месо''.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна имах съмнения, че скоростната ми кутия е друга (заради късите скорости) оказа се, че е бензинова с код DBZ от 1.8Т, а по - стикера на колата трябва да е DQY. Ето и разликата в предавателните числа. 

 

9f1f5ffb75932bcb.jpg6ee67c0992bbf2d8.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, това е много интересно, явно са съвместими. Аз се чудех с каква кутия да заменя моята, че 5-та ми е къса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ами тя вече около 100 000 км. се кара с такава кутия, а и преди това не знам още колко е карана така. И винаги съм й се чудил на тия късите скорости(по скоро оборотомера й идва къс :D ) а то какво се оказа  :) ..... на 5-та с 180 е в червеното. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Като всяка 90-тка само дето по бързо й подскача оборотомера

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.