Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Изкачаща декоративна лайстна на покрива Superb 2 FL


Maxee

Recommended Posts

Здравейте,

 

от скоро съм горд и щастлив собственик на Superb 2 FL edition и вече за втори път забелязвам, че след автомовика (така подозирам) ми се изважда дясната (в посока движение) лайстна на покрива (от към челното стъкло). Като я натисна с ръка се прибира (и от скорост или вибрации не се вади сама), но все пак е досадно и ме дразни.

 

Някой колега е имал сходни проблеми и евентуално да е намерил решение за тях? По чуджите форуми някой да е виждал нещо ... ?

 

Предварително благодаря за споделените идеи как да боря този "проблем".

 

Поздрави,

 

Момчил

 

 

17633086592_d5f6765f41_m.jpg52813fc3-53f4-4ce8-8ce5-09663dd72d84 by Momchil Kovachev, on Flickr

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя имам същото излизане с точно тази лайстна, но не считам, че е проблем, който може да е стандартен за всеки Супърб 2. Натискам я и тя си се прибира, почва да ми става навик да го правя след мивка. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя имам същото излизане с точно тази лайстна, но не считам, че е проблем, който може да е стандартен за всеки Супърб 2. Натискам я и тя си се прибира, почва да ми става навик да го правя след мивка. :)

 

Ще взема да питам в ЕТ, може да имат някаква сервизна информация по темата. Ако за 5 часа са намери още един човек със същия проблем, надали е много случайно... Благодаря ти, че сподели :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е преди фейслифта и пак излизат. Един тиквеник в ЕТ ми предлагаше да я залепят със силикон  :PDT_Armataz_25:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като са я сваляли за боядисване, са и огънали крачето за захващане... Само силикон(или нова) е лека!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като са я сваляли за боядисване, са и огънали крачето за захващане... Само силикон(или нова) е лека!

 

Моята е на 2 месеца и не я боядисвана ;) (поне за нова ми я продадоха :wacko_2: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е преди фейслифта и пак излизат. Един тиквеник в ЕТ ми предлагаше да я залепят със силикон  :PDT_Armataz_25:

Колега, лявата или дясната (по посока на движение) излиза при теб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, над пасажера... Моята е боядисвана и това ми казаха е ЕТ... Но ми излиза при скорост!

Редактирано от belqta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получава и при двете, като пасайерската излиза и при скорост, а другата убикновено само на автомивка.

Аз си направих малък фикс, извадих ги (много внимателно, че са мега меки) и леко ги приплъзнах напред така, че да влязат около 5-6мм под лайсните, които вървят по предните колонки.

Не е панацея, но излизат значително по рядко.

Между другото, като питах за нови ми обявиха +400лв без ДДС(за една бройка) и допълнително трябва да се боядисват. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега имаш си гаранция, бягай в ЕТ да ти я оправят!

 

Ако ти кажа, че ме е страх, как ще я оправят, вярваш ли ми? Надявах се, някой, някъде да е чел технически бюлетин от Шкода по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми най-много да ти я сменят с нова, но щом това те плаши карай си със стръчаща лайстна. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.