Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за първоначално обслужване на Октавия Мк1 - AHF мотор


Recommended Posts

Здравейте!

 

Нов съм във форума и няколко дни чета за все възможни неща :)

От няколко дни съм собственик на Октавия 1.9 TDI (110 к.с.) AHF...

Първи впечатления - Колата е страхотна!!!

Предстои ми да ѝ направя първото обслужване, но прочетох всякакви мнения... Имам няколко питания, за които ще се радвам да получа отговори :)

Автомобилът е на 220000км (до колко са реални или не, не мога да зная :) ). Интересуват ме:

1. Какво масло и филтри да ѝ сложа?

2. Ремъци, ролки и т.н.? Към кои марки да се насоча? Кои да избягвам? Откъде да купя?

3. След около 200км пробег ми светна индикацията на ABS-a... Прочетох, че първо трябва да си погледна бушоните :) Къде да ги търся?

 

PS - Използвах търсачката на форума, но специално с филтър "ангренаж" ми се показаха точно 4 теми, от които така и не намерих отговори на въпросите ми :)

 

Благодаря на всички, които ще отделят време за да ми помогнат!

 

Поздрави!

 

Жоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито и много безаварийни километри 

филтри ползвам mann,mahle-knecht,hengst всичките за мен имат добро качество масло 5w40 трябва да отговаря на vw 505 00 ремъци gates,ролки ina ако не си сигурен в километрите не лошо и водната помпа да смениш с dolz или hepu

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принцино в ЕТ дават гаранция за всяка сменена оттях част, но цените са им малко по-високи. Тази операция - агренаж с ролки без водна помна с масло скорости, антифриз и спирачна течност на 2.0тди ми излезе 1300лв без отстъпката. Имаше 4+ програма и с нея дават отстъпка. 

Редактирано от belqta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! Личното ми мнение е, че този двигател е един от най-добрите - железно куче - при мен е на 280К вече :)

За ролките и ремъците вече знаеш. Маслото може и 10w40 да е - няма грижи. Бушоните са от лявата страна на таблото, като отвориш шофьорската врата, трябва да махнеш капака и ше ги видиш. Освен тези бушони, има и едни на клеймите на акумулатора. Цялото обслужване не би трябвало да ти излезе над 800 лева според мен. Ако си от Варна - колата ще е в добри ръце при Самуил - виж в темите от белия списък. Пак там има мнения и за останалите градове, където можеш да разчиташ на сигурно и качествено обслужване!

Поздрави и безаварийно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ABS - направи диагностика. :hello:

Търсачката на Гугъл ми е по-удобна /лично на мен/.

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега съм се насочил към: ангренажен ремък Continental (Contitech), ролки INA, водна помпа Ruville, маслен филтър Mann...

Все още се колебая за типа масло - Motul 5W40 или 10W40 като и двете отговарят на на стандарта на VW 505.00

Разбира се, приемам съвети от знаещи и хора с опит :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за водната помпа ruville e опаковчик реално не може да се кажа каква марка ще има в кутията  в действителност масло в момента съм с мотул 5w40 предпочитам 5w40 пред 10w40 двигателя се развърта някак по-лесно и е по-тих

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.