Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Full backup на Android смартфон


chavdarlk

Recommended Posts

Пускам темата, защото загубих вече много дни в проучване, но не намирам никаква надеждна информация.

 

Аз и малката щерка сме с Windows и телефоните ни във всеки един момент от времето са във върховна форма, и това без никакви специални мерки.

Жената и голямата щерка са си докарали Android телефоните до почти пълна парализа... Дори напоследък си случва често да ми дават сигнал "свободно" при набиране, но не дават никакви симптоми, че имат повикване...

Както и да е... искам да им направя пълен ресет, разбира се без да се изгубят контактите и другите данни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Контакти, календар и gmail поща се синхронизират супер лесно с gmail акаунт. Активирай Sync и готово. Моя седи почти винаги включен. След ресета и въвеждане на същия акаунт, всичко ще се върне обратно в телефона. За всеки случай, за да си сигурен, че си успял да синхронизираш контактите, влез през компютър в gmail акаунта и виж дали са там. Ако ползват друг пощенски клиент, виж в опциите му за архивиране. Не архивирай с някакво специфично приложение или вграденото в телефона отделните програми. Може някоя от тях да е причина за проблема. А и така или иначе, ако са теглени от play store, те ще седят там в списък и може да ги дръпнеш обратно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това за пълния формат трябва първо да руутнеш телефоните за да може да ги преинсталираш.

Има една програма Odin с която става root-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както са казали по-горе колегите - така е. Допълвам малко по-обширно:

 

1. за да направиш пълен бекъп на телефона - трябва да е root-нат. Зависи какъв е телефона - марка, модел и т.н. Може да се руутне почти всеки известен без проблем (изключвам незнайните китайски марки, защото никой не се занимава с тях). Когато е root-нат можеш да изкараш всичко от телефона, включително и платените програми, базите данни и всичко, което и да е на него. По този начин копираш и базата данни с контактите, настройките им (снимки, мелодии на "звън") и други. Има програми, които правят това автоматично и са много хубави (аз съм ползвал няколко такива, защото неруутнат телефон нямам и не мога да използвам такъв).

 

- най-хубавата програмка за бекъп (работи без никакви проблеми и всичко е качествено):

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup

 

- отделно използвам това за SMS-и и следващото за Обажданията (искам да си имам пълен лог/списък на обажданията, все едно не съм преинсталирал):

SMS: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riteshsahu.SMSBackupRestore

Обаждания: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riteshsahu.CallLogBackupRestore

 

Titanium Backup беше много използвана програма по едно време, но много пъти ме е оставяла без данни на приложенията, тоест предавала ме е лично мен и не ми харесва като идея за ползване, въпреки, че доста хора ще ти предложат нея /накратко, аз съм си патил и не я искам/ :)

 

Всички програми по-горе не ти помагат, ако телефонът е стоков, тоест не е руутнат.

 

2. За неруутнат телефон - общия случай, Юли го е казал - само през каналния ред - сихронизация с Gmail - там всичко отива - дори и какво е браузвано в Chrome-a и други тайни неща /не ги знам всички - само google ги знаят/. Като още една опция - но този вариант е доста оскъден - експорт на всички контакти във .vcf (vCard) на картата памет и ги копираш някъде, след ресетването ги импортираш обратно /липсват снимки и т.н., но номерата ги има/. Ако телефоните не са в google акаунта, ами са записани на телефона /в паметта/ или на сим картата - трябва да прехвърлите всичко в гугъл акаунта и тогава да синхронизирате, защото ще има липси после.

 

Има дял на устройството, който се монтира на /data /партишън да го наречем/ - всички данни, които ти трябват са на него. При ресет, съдържанието на този партишън се трие и все едно почваш отначало. Има и тънки моменти - направи няколко пъти изтриване последователно, когато ги триеш/ресетваш - понякога помага. :)

 

Още нещо - има режими в които, ако влезеш, имаш опции да триеш само кеш-а на устройството - в общия случай това нещо помага доста :) Тоест, не е чак нужно да го ресетваш до нулата понякога, може да пробваш първо така. Ако кажеш какви са телефоните, мога да кажа как да влезеш в recovery, ако не знаеш, разбира се... ако знаеш -  в recovery mode изтрий Cache partition-a /Wipe cache partition/. И тествай как е - ако не помогне - балтия ще си иска...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията!

 

Телефоните са "Samsung Galaxy Core Duos GT-I8262" и "Sony Xperia Е1 D2005".

 

С тези неща не съм в час :blush: , но понеже не знам какво е да е рутнат телефона, значи най-вероятно не са :idea: .

Жената си гледа контактите в gmail и казва, че всичко е там, но в същото време телефона казва "Sync error" (май само календарът не успява).

Ако решим да рискуваме, това ще стане скоро. Ако не, вероятно ще се намери някой добър човек да помогне докато сме в Копривщица :friends:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.