Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тунинг на Octavia 3 vRS TSI DSG


Dinchev

Recommended Posts

Здравейте, колеги. 

Искам да попитам тъй  като не съм запознат и не съм технически образован - може ли да се повиши мощността на TSI мотора по някакъв начин, като искам да уточня че колата е с DSG кутия. И евентуално, ако може, тази интервенция как ще се отрази на гаранцията на колата. 

Благодаря Ви предварително! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тази тема:

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/47402-octavia-3-rs-mtm-hjs-%D0%B1%D1%8F%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%B0/

Поуър бокс на МТМ и 310 коня. Ако ЕТ разберат за тунинга , ще ти откажат гаранция най-вероятно. Казвам , ако разберат. Тоя бокс се слага и маха сигурно за 10-15 минути. Виж на сайта на МТМ за твоята кола. Сигурно и други тунери предлагат такъв бокс. Steinbauer  предлагат 263 коня. DTE предлагат(за DSG)  32 коня отгоре за 749 евро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на МТМ май не е точно поуър бокс.Трябва да увеличи налягането на турбината иначе няма как да ги докара тези 90 коня над заводските.А до колкото знам аз няма поуър бокс който да бара налягането на турбината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писал съм го пауър бокс, защото по начина на свързване и по това как изглежда прилича на пауър бокс. А те и в другите такива боксове има някакъв компютър. Само ,че тоя е по сложен. Със сигурност не е класически ремап. МТМ дава двойно повече мощност от другите ,като и цената му е  двойна сигурно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само не прави гаражен тунинг той е най опасен за дсг то и двигателя добрия тунинг струва скъпо

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като споменах, че колата е ДСГ мисълта ми беше това ДСГ колко натоварване понася. Колко к.с. и Нм може да стане колата без това да повлияе негативно на ДСГ-то. Бихте ли ми препоръчали къде мога да направя такъв тунинг ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали ти написаха,колко пъти ще питаш?

DTE пиши им и ще ти пратят бокса.Лесно се слага и маха,без да се разбира и гаранцията ще си важи.30 коня,няма проблеми с дсж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,как да ти отговорим?  Какъв тип е твоето DSG? Стандартната 6 степенна DSG DQ250 я дават само до 350Нм. Трябва да видиш на лепенката в багажника или на сервизната книжка какъв тип е кутията ти, там има някакъв код. По-скоро с DSG не се занимавай с тунинг. Трябва сам да търсиш и да се интересуваш по тия въпроси, тук едва ли някой ще ти даде готов отговор. Но дали кутията може да понесе само 350Нм , никой не знае. Може да не е стандартната 6 степенна кутия DSG. Ако е седем степенна DQ500 , тя може да издържа до 600Нм.  Ако е такава , може и да тунинговаш. С тунинг въртящият момент се качва от 350 на 400(420)НМ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами доколкото знам vRS всички са с 6 степенно дсг - за съжаление явно не понася тунинг. Иначе от steinbauer ми писаха че тяхното устройство струва 1020 Евро с ддс. Увеличава мощността до 194кв и до 420 нм. Аз много се бях навил на този вариант + евентуално някакво подобрение на изпускателната система но явно май няма да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За DSG какво ти казаха , има ли проблем? Steinbauer и DTE няма да правят такъв тунинг ,ако не бяха сигурни, че ще издържи. Което ме навежда на мисълта ,че тази кутия е модифицирана и държи над 400нм. Защото има два серийни двигателя на Голф които са с въртящ момент 380 нм и те са също с 6 степенна DSG скоростна кутия. Питай директно щтайнбауер и ДТЕ дали този върт. момент не е проблем за DSG. После решавай според мощностите и цените. DTE имат представител в България.

http://www.ravena.bg/bg/%D0%90%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%BB%D0%B8/49-DTE-%D1%87%D0%B8%D0%BF-%D1%82%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами доколкото знам vRS всички са с 6 степенно дсг - за съжаление явно не понася тунинг. Иначе от steinbauer ми писаха че тяхното устройство струва 1020 Евро с ддс. Увеличава мощността до 194кв и до 420 нм. Аз много се бях навил на този вариант + евентуално някакво подобрение на изпускателната система но явно май няма да стане.

Абе как няма да стане бе.ДТЕ щом предлагат за дсж,значи ще стане.МТМ правят 300 коня на дсж.Стига се шашка.Съгласен съм ,че може да се притесняваш за дсж-то при 300 коня,но на 30 в повече,няма никакво притеснение. После слагаш и един HJS катализатор спортен метален и още 16 коня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази интервенция как ще се отрази на гаранцията на колата.

Благодаря Ви предварително!

Ще чакаш да мине гаранцията. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E,то като му мине гаранцията,направо да ми я кара да я ремапна.То номера е докато е гаранционна 5 години,да може да се премахне тунинга без следи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, не е точно по темата, но - МТМ предлагат за Съби, само два ъпгрейда, и те са само и единствено свързани с 6 DSG, при това са на ниска цена - 650 и 750 евро, без монтаж.

По-странното е, че говорят за 3.6 с предно, а такова животно няма...

Все пак, искат конкретно запитване - иначе, е доста тъпо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тези ъпгрейди не само са свързани с DSG, а са само за самата кутия.

За мотора не се предлага никакъв продукт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, не е точно по темата, но - МТМ предлагат за Съби, само два ъпгрейда, и те са само и единствено свързани с 6 DSG, при това са на ниска цена - 650 и 750 евро, без монтаж.

По-странното е, че говорят за 3.6 с предно, а такова животно няма...

Все пак, искат конкретно запитване - иначе, е доста тъпо...

 

 

За твоя астмастик, няма много смисъл, но ето едно предложение: http://www.digitaltuning.bg/tuning/skoda/superb/3.6-fsi---260-cv

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.