Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 1, L&K, 1.9 TDI, 09.2000


Recommended Posts

Искам - не искам, колата теснее вече за бандата на задната седалка и ще трябва да се разделя с нея...
Колата е Laurin & Klement 1.9 TDI, 110 к.с. /81кВ./ Цветът е зелен металик. Оборудвана е с бежов кожен салон + волан + скоростен лост + ръчна спирачка, подгряване на предните седалки, които са с лумбални опори и нагласяне в тази област, подглавници за всички пътници, климатроник, ел. стъкла и ел. огледала с подгряване, задно стъкло също с подгряване, подлакътник отпред и отзад, 2 AirBag отпред, ABS, EBD, имобилайзер в ключа и таблото, централно заключване, ел. фарове и стопове от фейслифт, парктроник, сенници с осветление, борд компютър, регулиране на волана по височина и дълбочина, серво на волана, ел. люк и т.н.
Втори собственик съм. Купувана е от ЕТ септември 2000 г. Аз я карам от септември 2002 г. Колата е всекидневка така да се каже и си се експлоатира нон-стоп. Както пишат по обявите - качваш се и караш! Километрите са ~290.000 - реалните на колата. Имам сервизна книжка в която е отбелязана абсолютно всяка намеса по колата без никакво изключение и съответно километрите на които е извършена намесата. Февруари месец беше обслужена масло + всички филтри, смяна на предни накладки и дискове. Минала на преглед - 12.2014 Обслужването на автомобила е правено на всеки 10-12х. км. и до сега ми се е отблагодарил за това подобаващо. За това и толкова дълго време я държа тази кола! Миналата година бяха претапицирани скоростния лост + дъната на предните седалки. Има и винетка за цялата година + гражданска на вноски. В последно време се кара от половинката ми - по има-няма 10км дневно...
Както всяка една кола, която не изкарвате от магазина и тази има своите забележки: по ламарините - драскотини, едно-две леко подбити местенца също. Решетката на радиатора е бяла, а пластмасата под стоповете е сива. Боята на предната броня на места е напукана. Лайстните на предните врати са ми в гаража - трабва да се заменят лепенките на вратите с нови и да се сложат отново. Не работи микроключето на предна лява и задна дясна врати. Не свети бутончето за отоплението на седалките, но си бачка, както си му е редът/. Не свети и един от диодите на километража.
Има 16-ка оригинална с резервна гума и крик и е с алуминиеви 15-ки и зимни гуми. За съжаление, оригиналните джанти ми ги откраднаха от гаража и затова е на 15-ки.

Оправен е топлия старт на колата - мизерия, която бе коригирана от pepino /Пепи/ - благодарности!

Ако не съм продал чарколята, към нея ще има допълнително - задна броня от RS /с изрязан отвор за ауспуха/, лайсни за вратите - по-тясни - от фейслифта, лайсна над задния номер.
Ако се сетя нещо друго - ще допълня!
Ако някой има каквито и да е въпроси - да звънка или да пише!


Цената...6xxxлв

Поздрави!

8986455502d6c844.jpege5a634dcf8f3067d.jpegbb79b220d3a6099d.jpeg
061e09c333ec2967.jpeg88ce7bf4ee98b0ff.jpeg1f76cda8d5ab5e71.jpeg
2ea58e4489eb409e.jpeg2c682d0f07953b55.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

035578668.jpg?r=0

 

035578669.jpg?r=0

 

035578670.jpg?r=0

 

035578671.jpg?r=0

 

035578672.jpg?r=0

 

035578673.jpg?r=0

 

035585383.jpg?r=0

 

035585384.jpg?r=0

 

035585385.jpg?r=0

 

035585387.jpg?r=0

 

Количката все още си търси нов собственик...

Малко нови снимки качвам тук.

 

Цената се коментира с колеги на място :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Колата е от няколко дни с:

- подменен ангренажен комплект - ремък, ролки, амортесьорче и водна помпа + пистов ремък

- нов антифриз

- нов акумулатор

- нови предни дискове и накладки

- нови амортесьори Sachs - усилена серия, маслено-газови с всичката карантия по тях

- сменено е и масло, маслен, горивен, въздушен филтри и филтъра на купето

- нови дръжки на вратите

- нова музичка - пионер - с usb и aux + директно командване на iPod и iPhone

- нови зимни гуми - Gislaved Euro*Frost 5 91T 195/65 R15

- годишната винетка

- гражданска застраховка и каско - на вноски

- годишен технически преглед - 12.2016

- тампони на предните носачи

- шарнири

- вътрешните карета

- тампони на реактивната щанга

- джанти 16" за летните гумета

 

...след изцяло новата предница и окачване и пълното обслужване на двигателя, останаха само козметичните забележки...

 

След т'ва обслужване, цената е по-различна определено...6ххх

Ако някой друг се интересува от колата - да звънка за повече инфо и въпроси

о879 382 393 Велко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Поради редица стечения на обстоятелствата, колата си остана бръмчилка до преди месец! От тогава си почива. Ако някой му трябва кола в добро състояние - да свирка! Ето в резюме всичко към днешна дата:

Аз съм втори собственик, купувана е от ЕураТек. Колата разполага с пълна сервизна история и със сервизна книжка в която е отбелязвано всичко, което е правено. Шкода Октавия, Laurin & Klement 1. 9 TDI, 110 к. с. /81кВ. / Цветът е зелен металик. Оборудвана е с бежов кожен салон + волан + скоростен лост + ръчна спирачка, подгряване на предните седалки, които са с лумбални опори и нагласяне в тази област, подглавници за всички пътници, климатроник, ел. стъкла и ел. огледала с подгряване, задно стъкло също с подгряване, подлакътник отпред и отзад, 2 AirBag отпред, ABS, EBD, имобилайзер в ключа и таблото, централно заключване, ел. фарове и стопове от фейслифт, парктроник, сенници с осветление, борд компютър, регулиране на волана по височина и дълбочина, серво на волана, ел. люк, парктроник и т. н.
Извършена поддръжка преди 10К км: (~290К)
- подменен ангренажен комплект - ремък, ролки, амортесьорче и водна помпа + пистов ремък
- нов антифриз
- предни дискове и накладки
- нови амортесьори Sachs - усилена серия, маслено-газови с всичката карантия по тях
- музика - Pioneer с usb и aux + директно командване на iPod и iPhone
- гражданска застраховка и каско - на вноски
- годишен технически преглед до декември 2017
- тампони на предните носачи
- шарнири
- вътрешните карета
- тампони на реактивната щанга
- 16" джанти с летни гуми Vredestein Sportrack5 205/55 R16 на два сезона
- сменено е и масло, маслен и горивен филтри и 4 подгревни свещи - февруари 2017
Забележките са външни (2-3 места с малко ръжда и 2-3 подбити места и драскотини по боята), предна броня за боя, напукано ляво огледало, няколко изгоряли диода на таблото. Лайсните от предните врати са налични. Има нужда от профилактика на турбото. Смених актуатора, но явно си трябва почистване на турбината. Климатика се нуждае от пълнене. Километрите към днешна дата са приблизително 303К
Цена - 4200

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 10 месеци по-късно...

305К са километрите в момента. Климатика мина профилактика. ГТП е до 12.2018. Гражданска. Втори комплект зимни гуми на 2 сезона на ал. джанти. Цената е по споразумение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Колата замина с новия собственик... За съжаление се размина, буквално за 2 дни с човек от форума, който щеше да я направи бижу, като във времето, когато беше първата Октавия във форума... Яд ме е, но...и сега отиде в добри ръце!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като нищо може да цъфне във клуба отново! Зависи колко ще се зариби новия собственик :) Хубава кола - Сашето изтърва много с неговите капризи :) :)

Поздрави, Велко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.