Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

НЕоригинален ксенон - грешка за изгоряла лампа


Kevin Burrows

Recommended Posts

Здравейте,

 

Преди няколко дни си сложих НЕоригинален ксенон (Xenon Express H7 - Ксенон система H7 за кола AC тип 35W) от едни момчета, по препоръка на Shaft. Ксенонът свети идеално, НО имам следните няколко питания:

 

1. Индикация за изгоряла крушка - Тук трябва да кажа, че с помоща на Shaft, за което съм му искарено благодарен, цъкахме из модула за светлините и сложихме отметка за Bi-Xenon опцията, махнахме залъгалките (http://xenon.bg/product/620/kondenzatoren-modul.html)  и тествахме дали всичко свети и нямаше проблем. Спрях на паркинга пред офиса и изгасих колата, обаче нещо реших да разцъкам из другите настройки (за накланяне на огледалата при задна скорост) дадох на контакт и индикацията за изгоряла крушка се активира. Изгасям колата и фаровете ... паля колата и веднага паля фаровете - няма проблем! Питането ми е - Защо ми дава индикация, че крушката само на единия ми фар е изгоряла? Иначе всичко си работи, слагам на Auto - светят дневните светлини, закривам датчика за светлина - палят късите без да треперят без проблеми, но индикацията за изгоряла крушка на левия фар си свети ...

 

2. "Притреперване/Мигане" на крушките при палене/гасене на фаровете с функция Welcome home / Leaving home - Това има ли как да се махне? В смисъл, да не притреперват ми да си се палят от раз веднага, сътветно и при гасенето им? Някой имал ли е такъв проблем? Как се е справил с него?

 

3. Има ли смисъл да инвестирам в друга НЕоригинална ксенонова система, или ако искам ксенон да се бръкна по-дълбоко и да отивам в ЕураТек за оригинална система?

 

Благодаря предварително!

 

Поздрави,

 

Кирето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

и при мен се случваше понякога когато е студено. Решението ти е с http://bktuning.bg/product.php?ProductID=121софтуерно до сега не съм успял да го премахна. Но с тези модули се получи. Ако ти трябват крушки или баласти аз си пазарувам от този сайт и съм много доволен (да не се приема като реклама, просто споделям опит).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Аз имам такива залъгалки - http://xenon.bg/prod...oren-modul.html и те действително премахват индикацията за изгоряла крушка, но трептенето остава при Coming home / Leaving home функцията, което не ме удовлетворява. :) Искам всичко да си работи както си е работило преди (изключвам плавното палене и гаснене на фаровете, наясно съм, че с ксенон се палят рязко и да гаснат рязко), само че да не е със стандартна крушка, а с ксенон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моите не съм заглеждал дали треперят, дори и при coming-going home не ми е правило впечатление, но аз съм сложил 55W и съм много доволен от осветеността. Може и от това да е. Разгледай сайта, който посочих аз си пазарувам от там такива неща и съм много доволен. Даже и модул с флашка си взех от тях, тъй като плейъра ми спря да чете дискове, а и ми писна да ходя винаги с една раница дискове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не си пуснеш Coming home / Leaving home през фаровете са мъгла? Двойна полза - хем не трепти, хем системата на ксенона не се тормози от допълнително палене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Please do tell! :) И аз се зачудих дали може да се случи това, дори го обсъдих със Shaft, но и двамата не сме съвсем сигурни как да се случи точно. Иначе аз съм за. Знаеш ли как се прави? Можеш ли да ми кажеш/покажеш?

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кире, можело бе... Аз сега го потърсих, че имах работа малко. Има опция:

Coming Home/Leaving Home via Fog-Lights and Parking lights

 

Това значи, че като си вземеш кабела утре-други ден - звънни ми и ще оправиме нещата ;) В адаптация се прави - ще ти кажа как става :)

5Q0-937-084-Q_Module09_Adaptation_coming

 

Има и на друго място още една опция, може би ще ти тръгне и адвансд менюто, за да можеш от там да ги превключваш на максидота. :) Не съм сигурен. Ще ти кажа, като вземеш кабела.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не я ползвам функцията при мен изобщо, дори ми пречи, и затова не го знаех. Но в нета има всичко... е, почти всичко. :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я ползвам функцията, защото покрай нас е малко разкопано и не съвсем осветено, та в случаите когато спирам пред блока предпочитам да имам някаква светлинка малко да ми показва къде са локвите :))) Като ми пристигне кабелчето ще тествам да видя за какво иде реч. :)

 

Благодаря за идеята и насоките за справяне със ситуацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя крайният резултат от последното ми ходене до сервиза на Xenon.bg Техникът им (Павката) съвсем мирно, кротко и спокойно ми обясни какво трябва да се направи, за да светятя фаровете както искам - да се добави една камара кабели с кондензатори, които малко се бях притеснил къде точно ще събере. Съгласих се да опитаме, тъй като това можеше да решим проблема ми и съответно да е ценен опит за тях, който да използват вбъдеще. Повъртя се, обмисли нещата, нагласи всичките кабелюци и кондензатори и кондензаторчета, тествахме, консултирахме се и на финала всичко е точно както исках! Кабелите са добре прикрити и защитени в двигателния отсег, фаровете светят идеално ... и за капак даже ми върнаха парите за залъгалките, понеже не ги ползвахме!!! :) Павката работи изключително чисто и внимателно. С ръка на сърцето мога да препоръчам услугите на Xenon.bg и да кажа, че на финала съм останал доволен от тяхното отношение, професионализъм и желание да удовлетворят желанието на всеки техен клиент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kevin, извадил си късмет ... моя опит с Xenon.bg ( сервиза в Западен парк )

е меко казано печален.

Май месец миналата година ... точно Павката ми сложи H7-55W ... най-скъпия вариант

( такова беше моето желание ). Действително, както казваш Павел работи много спокойно

и чисто,но по отношение на лъжене на системата за изгоряла крушка ( на по-нови автомобили

... моята O2 FL е 2011 ) ...там нещата са проба-грешка.

На кратко сагата продължи 3 дни.

Първата сутрин Павел ми монтира системата ( със същите глупости, че като променим с VAG COM

че е Bi Xenon ... няма да вдига грешка ) ... така и направихме.

Докато тествахме всичко беше ОК ... платих и си тръгнах доволен.

Но както казва Петко Бочаров ..."да ама не" ... 20 минути по-късно докато стигна до работата ми грешката за изгоряла крушка вече беше факт.

Звъннах на Павел и той предложи на следващата сутрин да ми сложи въпросните залъгалки.

На следващата сутрин рано-рано вече чаках пред сервиза ( за поредната проба-грешка )

Дойде Павел ... монтира залъгалките за 5 мин. и по познатата схема ...тестване

...плащане и т.н.

Тръгнах си и пак по пътя за работата ми забелязвам , че дневните светлини вече не светят.

Следва ... спирам проверявам бушони, ключове ... всичко е ОК , но DRL не светят.

... включвам VAG COM ...на ръчен тест светят ???? + допълнителен бонус - грешка по климатроника, която не се трие.

Докато стигна до работата ми ... колата тотално оглупя.

Пуснах тест на VAG COM ... половината вече беше с грешки ( изгоряли крушки, стиъринг асистант,

климатроник, сентрал илектрик, липса на комуникация с задна лява врата и безброй други )

... Вече бях на "Мелмак" и ми бяха достатъчни 7-8 минути въпросният ксенон с всичките му

баласти, жици, залъгалки ... да отиде насипен в багажника.

На следващата сутрин ... познатата схема ... Xenon.bg ( сервиза в Западен парк ),

само че ресто на целия цирк.

Като за капак ... Павел сутринта нямал пари и щял след работа да дойде където кажа

да ми ги донесе ( вече ми беше все едно ... оставих му нещата и си тръгнах )

 

За мое учудване вечерта Павел ми звънна и дойде да ми донесе парите ... даже каза, че е

говорил с шефовете във В.Търново и те предлагали да ми монтира въпросната система

безплатно ... за тяхна сметка , като вместо залъгалки ми сложи ... споменатия от теб

"грозд от кондензатори" ... познай дали се съгласих :)

 

P.S. инпулса който връщат при разреждане "измислените залъгалки" комфортния модул го приема

като програмен код ( беше променен кодинга на модула ) това се оказа след едноседмична

борба с оглупялата ми кола в няколко сервиза.

 

 

Трябваше ми минимум месец, за да помисля пак за ксенон.

В крайна сметка сложих X-Gold Slim с CAN-BUS баласти от http://www.iv-auto.com

Която система стана перфектно от първия път ...без отделни залъгалки, без гроздове

от кондензатори, без грешки за изгоряли крушки, на много по-добра цена и качество

( баластите имат много по-малък ампераж на пусковия и работен ток )

 

Така че моят съвет към колеги , които мислят да си сложат ретрофит xenon

Верния избор е www.iv-auto.com ... освен ако не искате да минете по моя път "трудния"

Редактирано от nelasms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста разправии си имал ... При мен почти всичко работи както трябва. Казвам почти всичко, защото забелязах още 1вата вечер, че при Leaving home, като изгася колата и си отворя вратата не светва нищо друго освен Comfort lights на огледалата, а оригинално светва всичко - габарити, къси, стопове, номер, Comfort lights. Нямам идея каква може да е причината ... Ако някой има идеи, нека сподели.

 

Иначе като отключа колата, т.е. Coming home, всичко е прекрасно (ще направя едно клипче), но на Leaving home не сработват нещата. Не съм имал време да се закача с кабела да видя дали може софтуерно да се пипнат нещата. А и да си призная не знам съвсем как се бачка с кабела ... нов съм в тази област, но пък съм мераклия да се науча да си чопкам някакви дреболийки по колата. Тук също приемам съвети и препоръки, както съм на разположение да услужа на някой колега с кабела, ако има нужда, с уговорката да ме остави да гледам какво прави и да се уча. :) Инфо за кабела - Интерфейс (кабел) HEX-USB+CAN за VCDS 14.10 (VAG-COM) - 2014г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсурд е случаен импулс да наподоби какъвто и да е код, още по-малко пък програмен. По-скоро предизвиква токов удар, оттам рисет на модула и оттам идва първия кодинг по подразбиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Здравейте колеги,решил съм да слагам ксенон.И ще помоля колегите да ми препоръчат някои модели и магазини,че се наслушах на какви ли не мнения,че можело да изгори машинката на чистачките и други неща по електрониката.Колата е Октавия 2 преди фейса.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,решил съм да слагам ксенон.И ще помоля колегите да ми препоръчат някои модели и магазини,че се наслушах на какви ли не мнения,че можело да изгори машинката на чистачките и други неща по електрониката.Колата е Октавия 2 преди фейса.

Благодаря предварително!

Смешки са това. За мен лично има два варианта.

 

Първи: xenon.bg

Имам ксенон от тях, който е на над две години и половина и крушките светят много яко още. Абсолютно никакви грижи нямам с него. Моят е Н7 4300к, слим баласти, АС 35 вата:

http://xenon.bg/product/843/xenon-express-h7-ksenon-sistema-h7-za-kola-ac-tip-35w-300-svetlina-malki-balasti-12-m-palna-garantsia.html

 

Както казах, на над 2 години и половина е.

 

Втори: luxima.bg

Хората ги хвалят най-много, но за мен са си скъпички, при положение, че има напълно работещ еквивалент.

 

Сега ти остава само да се решиш и просто да действаш - нищо друго не ти трябва - и двете фирми знаят какво правят.

 

Нищо не гори, това са глупости. Първите, които бяха с лоша изолация и т.н. можеха да предизвикат проблеми, но днешните не са проблемни според мен.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих от xenon.bg, немския най-скъпия с 2г гаранция, светят добре. Веднъж на 20 светвания единия не запалва и светва индикацията за изгоряла лапма, но след повторно изгасяне и пускане на фаровете запалва и индикацията изчезва. Други проблеми за сега съм нямал за 1година ползване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля и аз,вече съм с ксенон от xenon.bg.И точно моделът,който ми показа колегата:http://xenon.bg/prod...-garantsia.html

Монтирах баластите вътре в самата капачка  на фара и сега от вън нищо не се вижда.

Не се наложи да купувам залагалки,не ми изписва грешка и не трепти.

Благодаря на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде честито!!! Супер избор!!! Вече да сваляш фара само за изгорели други крушки и то след дълги дълги години!!!

 

Честит!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.