Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с мигачите на Октавия 1


axel

Recommended Posts

Преди 2 часа, ghost_rider написа:

Виж вътре е на въглен и ме притеснява да не се запали и "новото", че през седмицата жена ми кара, а вози и детето и искам да съм спокоен, че няма да се случи нещо особено докато не съм там.

 

Да, разбирам. За твое успокоение, тествай го така, както е на втората снимка. /ако не си го монтирал вече/. Виж го, издава ли някакви звуци, грее ли. Мисля, че няма да има проблеми.

п.п. като гледам снимките ми е трудно да преценя, но при тези поражения най-вероятно е късо м/у навивките на бобината.

Това няма нищо общо с инсталацията на автомобила, защото бобината си е автономен консуматор и управлява само контактите на релето.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, joro-120L написа:

 

Да, разбирам. За твое успокоение, тествай го така, както е на втората снимка. /ако не си го монтирал вече/. Виж го, издава ли някакви звуци, грее ли. Мисля, че няма да има проблеми.

п.п. като гледам снимките ми е трудно да преценя, но при тези поражения най-вероятно е късо м/у навивките на бобината.

Това няма нищо общо с инсталацията на автомобила, защото бобината си е автономен консуматор и управлява само контактите на релето.

Тези проверки ги направих, за греене и шум. Днес ще погледна и под чистачките все пак. Имам чувството, че просто си търси внимание, че напоследък не съм и отделял време, само зареждане и каране. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ghost_rider написа:

... Днес ще погледна и под чистачките все пак. Имам чувството, че просто си търси внимание, че напоследък не съм и отделял време, само зареждане и каране. ?

 

Всячески гледах да те отърва от тази процедура и, че колата ти е наред, но щом имаш мерак, лошо няма. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, joro-120L написа:

 

Всячески гледах да те отърва от тази процедура и, че колата ти е наред, но щом имаш мерак, лошо няма. :)

Нали знаеш, страх лозе пази. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, ghost_rider написа:

Нали знаеш, страх лозе пази. 

 

Има и още едно - Проверката - висша форма на доверие. Така, че провери нещата, които те съмняват. Нищо не губиш. Може само да спечелиш сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
На 6.04.2022 г. at 9:50, joro-120L написа:

 

Има и още едно - Проверката - висша форма на доверие. Така, че провери нещата, които те съмняват. Нищо не губиш. Може само да спечелиш сигурност.

Жорка, в крайна сметка се оказа, че проблем наистина има. След последното пътуване без никакви признаци, на следващия ден се качвам и чувам релето да цъка. Питах жена ми, тя каза, че също и направило впечатление. Та вече обмислях какви проверки да направя и брат ми ме насочи към лостчето за мигачите. Вчера извадих оригиналното (без темпомат) и го закачих за проба ей така висящо. Е проблема изчезна. Работата вече е ясна. Свалих всичката карантия и отворих лостчето. Капачката малко се пазареше, че са и направили много кофти щипки и не се размина без счупена щипка, но и в клипа който ползвах за жокер стана нещо подобо. На пръв поглед всичко изглеждаше нормално, но явно смазката беше спекла и някъде укъсява. Напръсках, изчистих пистите и контактите и сложих нова смазка. Съжалявам, но не се сетих да снимам. Засега всичко е наред, мисля че вече реших този проблем. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Здравейте колеги! При мен се появява следния проблем при Шкода Октавия 1.

Мигачи и аварийни си работят нормално.Но когато свържа буксите на ремаркето или караваната и релето започва да "цъка" учестено,а мигачите на колата едва светят.А на ремаркето и караваната въобще не светят.Проблема НЕ е в ремаркето или караваната защото,когато пипна с пробната лампа на буксата до теглича се случва същото.

Освен да пробвам с друго реле друго не се сещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-резонно звучи с друго реле да се пробва. То е "мозъка" на мигалките. Другото е да се търси някъде да замасява...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, veskobravо написа:

Здравейте колеги! При мен се появява следния проблем при Шкода Октавия 1.

Мигачи и аварийни си работят нормално.Но когато свържа буксите на ремаркето или караваната и релето започва да "цъка" учестено,а мигачите на колата едва светят.А на ремаркето и караваната въобще не светят.Проблема НЕ е в ремаркето или караваната защото,когато пипна с пробната лампа на буксата до теглича се случва същото.

Освен да пробвам с друго реле друго не се сещам.

Другите светлини работят ли нормално ?

Мисля си за минуса (масата) на буксата .. ако е повишено съпротивление (лоша връзка) на минуса , ще се държи по подобен начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко работи нормално.Има проблем с централното и с плафона в купето,но не мисля,че може да имат връзка.

Проблема си го има когато свържа буксата на ремаркето или караваната и когато пробвам с пробната лампа.И при двата случая е един и същ проблема.Като го тествам с пробната лампа взимам маса от друго място,не от буксата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.