Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Японче от Плевен


desislav stanev

Recommended Posts

Не е от улягането. Напр. винце може да уляга в некое буре. :)

Когато се стяга или притяга главата се натягат клапаните, защото повдигачите са в блока, клапаните на главата и като притягаш главата, разстоянията между главата и блока се намаля. По тъпо не мога да го обясня.

Ранко си я притегнал. Поне едно 5-600км. Стягай болтовете на 8кг.

Аз си мислех,че е обратното-демек,че се охлабват клапаните при стягане на главата.Не,че съм се замислял,просто ми е останало от някога си като убеждение.Даже се поучудих като констатирах натягане.Сега като се замисля,наистина има логика в написаното от теб.

В зелената книжка дават повторно стягане от 100 до 200км.

А динамометричния ключ ми е вграден в ръцете,като не забравям,че блока е алуминиев :)

Като цяло яко стягане и направих,повече не смея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 148
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • desislav stanev

    63

  • joro-120L

    29

  • Skoda 130LR/h

    15

  • skodko

    9

Най-много писали в темата

Нормално е да са натегнат , остави ги по-хлабави от колкото са по книга . А и последно затягах на око и нямам ядове , дори и на око ги регулирам ама това е друг въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ht

tp://media.snimka.bg/s1/4294/034831861-thu

Несполучливи опити за качване на снимки.Извинявам се!

Редактирано от desislav stanev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно качването на снимки  :arrow:  http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/46477-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%BE%D1%84%D1%82%D1%83%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BC%D0%B0/page-7&do=findComment&comment=302996

 

 

Другият вариант е да ми пратиш линк към албума на ЛС и аз качвам снимките в темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7909300H.jpg
Имам части за скорости.Ако съм успял да кача снимката,да попитам колегите,
които са наясно,какви са частите и дали са за петица?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първичният вал е от 4 ст. кутия. Ето снимка да сравниш разликите с този от 5 ст ;

 

034834502.jpg?r=0

 

П.п; Ако не ме лъже окото на снимката ти , останалите зъбни колела без от дясно на ляво второто стават за 5 ст кутия .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно,изглеждат като огледални спрямо опашката двата вала.

Синхронизаторите предполагам,че са взаимнозаменяеми?

А онова пластмасовото е за километража,ако не се лъжа?

Иначе колко лагера има извътре и намират ли се?

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 4 конусни и един ролков . ( това без тези на диф ) . И синхр. са вз. заменяеми...

Редактирано от Skoda 130LR/h
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 години по-късно...

IMG_20200811_065020846.thumb.jpg.cf27785e205a2979ac0d6425e3cdf15c.jpgIMG_20200811_064908108.thumb.jpg.4939065d73d2e0e5808869cdbbf07869.jpgIMG_20200811_065546297.thumb.jpg.0b23ba1ea7097b71b2cc68e3ce64cd19.jpgIMG_20200811_065043251.thumb.jpg.087b2ddf0f68127583dc8c0968c18f8d.jpg

 

Ивчо, карам си я, не мога да се лиша от това удоволствие!

Коце, много благодаря за въпроса!

Ослушвам се по-скоро за среща на задномоторни... Иначе би ми било много приятно!

Редактирано от desislav stanev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ще си е почти задномоторна среща, ако не ни мине котка път, а и двете си заслужават!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.08.2020 г. at 11:25, malkiq написа:

То ще си е почти задномоторна среща, ако не ни мине котка път, а и двете си заслужават!!!

Не можеш да ме излъжеш, прегледах темата. ? Предимно Фабии някакви...?

Айде да се преброим!? Не мене месечната винетка така или иначе ще важи..

Редактирано от desislav stanev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aма аз не насилвам никой, въпрос на желание е, аз налях 500 лв в части и спя по 3 часа на ден цяла седмица за да успея да сглобя колата...

 

Кво да броим, Аз, Жоро от Бургас, Станимир от Бургас, Данчо, Патрик, Момчил, евентуално Иво... все Фабии

 

Не мисля, че е нужно да агитирам който и да е, аз само предлагам... ние заинтересованите сме там и се събираме да си направим кефа с приятели!

  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре Коце, разбрах и се извинявам, ако съм прозвучал неуместно.

Нека не съм неразбран, на мен просто ми се вози в компания от стари Шкоди. Другите хубави преживявания покрай съборите не са ми толкова важни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% ще има тази година с кого да се повозиш. Компания от задномоторки ще има и няма да е за подценяване. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
На 11.08.2020 г. at 7:29, desislav stanev написа:

 

 

Тази страхотна, бяла японка е набор с моята, а и на Жоро по спомен също беше 1990-та...
Бихте ли споделили номерата на купетата, за да видим дали са близки серии.
Моята бежова 120-ка е с буква "L" и цифри 3816515.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, rsk написа:

 

Тази страхотна, бяла японка е набор с моята, а и на Жоро по спомен също беше 1990-та...
Бихте ли споделили номерата на купетата, за да видим дали са близки серии.
Моята бежова 120-ка е с буква "L" и цифри 3816515.

Благодарим за похвалните думи!?

Погледнах в големия талон, че се стъмни вече да ходя до колата. Утре ще видя и серията, защото в талона я няма, а номерът е 3811594

Моята вероятно е произведена 1989г , защото датата на регистрация в БГ е 21.01.1990

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, desislav stanev написа:

Благодарим за похвалните думи!?

Погледнах в големия талон, че се стъмни вече да ходя до колата. Утре ще видя и серията, защото в талона я няма, а номерът е 3811594

Моята вероятно е произведена 1989г , защото датата на регистрация в БГ е 21.01.1990


Благодаря за отговора, за мен беше доста любопитно! Предполагам, че буквата би трябвало да е също "L", т. е. за моделна 1990-та година, която всъщност включва колите, произведени през втората половина на '89-та и първата половина на '90-та.
Номерата са ни доста близки, което също не е изненада. Моята кола е закупена на 27.03.1990-та, но е малко залежала стока, защото беше с транспортен дефект на предния капак.
Сега очакваме включване и от Жоро, а и от други колеги, ако има такива с японки от '90-та...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, rsk написа:

...Сега очакваме включване и от Жоро, а и от други колеги, ако има такива с японки от '90-та...

 

Добър вечер от Пловдив. Здрасти Роска, привет Деско! Живи и здрави! :)

Десо, следя ти темата, но се въздържах от коментар на последните снимки.... Щот ще има критика. Но, сега трябваше да се включа, в името на 120-ките от 90та г. /Това са последните произведени 120ки. По същото време на поточната линия вече е Шкода Фаворит. И последните внесени Шкода 120, преди закриването на Мототехника в края на 1990г./ Та, между другото да попитам - какви са тез черни стопове?! ;)

Роска, моята е ....L 3816673. Пазя фактурата от ДСО "Мототехника" - закупена на 25.01.1990г. Цена - 9 200лв.

Други "колеги" от моето обкръжения бяха - баща ми 120L, бежова - 90 г. регистрирана март и брат ми 120L - 90г. тъмно сиво-синя-миши цвят - февруари. За съжаление отдавна са продадени и не мога да дам подробности за номер на рама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.08.2020 г. at 11:49, zloQQ написа:

Кукла! А пък и фотогенична :)

 

Велко, благодарим и на теб!?

 

 

Преди 3 часа, joro-120L написа:

 

Добър вечер от Пловдив. Здрасти Роска, привет Деско! Живи и здрави! :)

 Та, между другото да попитам - какви са тез черни стопове?! ;)

 

 

Добър вечер, Жорка! Живи и здрави!

Стоповете ги ръснах на две-три ръце с едно спрейче за тази цел. Светлините прозират отлично - много малка разлика със/без спрей.

Харесва ми така, като ми писне, ще ги махна. Имам други комплекти стопове, но не са нови. Все се каня да си полирам един ориг. комплект, да стане като новичък. А пък и моята  Шкода, като гледам по номерата, ви е какичка.

Тъй че, ще се съобразявате с гримовете.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.