Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 3: Сервизни Акции, други регистрирани проблеми


PUF-PAF

Recommended Posts

  • 2 седмици по-късно...

И аз имам проблеми с копчетата за прозорците :) Веднъж ходът за пълно затваряне работи, веднъж не и така и не съм успял да им хвана спатиите. Реших и да не занимавам ЕТ с това, че да не стане ефекта на майстора - като погледне и точно тогава всичко да е наред :)

 

Между другото, не знам дали съм първият с О3 минал през сервизно обслужване, но ми се струва вероятно, спомням си колеги преди време питаха дали някой е минавал. Преди един месец чукнах 30000км, и на 30200 закарах колата за сервизно. Сменени филтри и масло, накладките ги оставиха, всичко около 350лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, нямам. Струва ми се, че се е разтракало купето и окачването, но не съм сигурен и за двете. В купето какво ли не трака, водата в джоба на седалката, очилата в кутийката на тавана, не мога всеки път да засека като има шумове откъде идват. Със сигурност субуфера на уредбата не може да се използва кой знае колко, защото цялото купе почва да вибрира и става по-неприятно отколкото без бас :)

 

п.с. А и забравих, че също ми се струва, че уплътненията на вратите малко са взели дали, защото мисля, че шумът от вятър при скорост от над 120 значително се усили спрямо преди. То това май седеше и като проблем на старите шкоди, аз имам две познати, които карат О2 отдавна и двете имат подобен проблем.

Редактирано от Alpinjuga
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да питам - изчетох форума и не мога да се ориентирам напълно - 1.4 TSI бензин явно има проблем с маховика, както и при някои хора дразнещи в купето поскръцвания (за всички модификации).

Също гледам някои модели горят масло - не мога да се ориентирам точно - изглежда и при дизелите и при бензините има бройки. Това свързано ли е със стила на каране, и защо при някои го има при други не?

 

Как е 1.8/2.0 TSI - същите проблеми ли имат? Маховик, горене на масло и т.н.?

 

Дизелите по-надеждни ли са? Визирам 2.0 110/150/184кс разновидностите ...

 

Благодаря и сори, ако нещо ви карам да преповтаряте - опитвам се да се ориентирам - О3 ми е в списъка като следваща кола (с още две от други марки) и следя форума. Засега още не мога да се ориентирам кой двигател е по-надежден.

 

И другото е - тръгнах да мисля за vRS, но като гледам данък и други неща май ще се откажа и ще мина на L&K или Style+Xenon.

 

Пишат, че всички комбита имат N1 (вероятно без vRS), докато за лифтбека са лимитирани до дизеловите основно. Ще ида да проверя на място, но да питам дали правилно съм разбрал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ще ида да проверя на място, но да питам дали правилно съм разбрал...

Иди провери на място. Не си разбрал правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой от вас има ли проблеми с хром пакета?

Видях, че на моя на места му е паднало покритието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата ми стана на 5 хил. км.

като цяло съм доволен, обаче ми прави впечатление, че при скорости над 120 - 130 км/ч става доста шумна. Не от ДВГ, а от вятъра, имам чувството, че прозорците не са добре затворени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз усещам този шум, който според мен е от страничните огледала (поне аз оттам го чувам). Виж, че са големи като слонски уши ;). Но пък видимостта поне е добра.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе като излезна Октавията, четох разни сравнения с Пасата, как видиш ли била и по-тиха на децибели. Може и да е вярно, ама до 90км/ч. Скоро се возих при един познат с нов Пасат, бая бързичко караше, вътре съм като оглушал, сравнено с О2. А като ви чета, май и О3 не е върха на шумоизолацията. Лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами как може да не се чува "аеродинамиката" при дебелина на страничните стъкла 3 мм ?!! При пасата и супърба са над 5.5 мм . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата е изключително безшумна до 90-100 км/ч, ама вчера по магистралата със 130-140 си се чува шума.

Спрях радио, климатик - шуми си, чува се вятъра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът със съединителя се оказа от скъсан семеринг на първичния вал на скоростната кутия и е омазнил съединителя .. добре, че що годе рано отидох, а не да си карам още така, както ме съветваха в Еуратек, че иначе скоростите щяха да останат без масло и да сменят сега и скорости :D

Всичко е добре, когато свършва добре, бях забравил какво е хубаво отлепящ съединител :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А чуват ли се гумите ако караш по тоя грапавия асфалт?

Хахахах...Ми то и на мерседес висш клас се чуват, само че малко по-слабо... Но за стъклата е позор с тея тънки джамове...Можеше да има И една опция с доплащане  примерно  срещу 128 лв - пакет, който включва  "дебели стъкла"  & "минус db"  или с други думи - удебелени стъкла и малко шумозаглушаваща вата тук-таме с което колата горе - долу да замяза на супърб. Толкова много ненужни глупости за нацвъкане има - като екстри ( примерно : хром пакет или частично изкуствено кожен салон и т.п....) :) , а няма един доп. пакет за акустичен комфорт . Помислено е само за окото и ръката, но не и за Ухото ....

:tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро ми се наложи да попътувам повечко (около 3к километра) през доста държави с различно качество на настилките и определено се затвърди мнението ми, че шумоизолацията не е добра. При скорости на 80-90 много силно се чува както свистене на вятъра, така и шум от пътя/гумите.

 

Миналата седмица карах едно ново Renault Kadjar  и осъзнах че изолацията на Октавията не е толкова зле.

Сравнения с по-скъпи коли е безсмислено.

Редактирано от radko87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любобг в Еуратек ли сменя семеринг? Това дали е всеобщия ни проблем ?

 

Да, в Еуратек. За първи път четох за такава диагноза и не мога да кажа дали това е проблема. Аз почвам от начало "разследването" с новия съединител :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изненада...шума от съединителя при леко натискане го има пак въпреки смяната на съединител

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами как може да не се чува "аеродинамиката" при дебелина на страничните стъкла 3 мм ?!! При пасата и супърба са над 5.5 мм . 

Само за протокола - предните стъкла са с дебелина 3,8 mm, а задните - с дебелина 3 mm (поне на моята Октавия ;)).

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не знам защо се оплаквате толкова от шумоизолацията. В този клас и за тези пари няма по-тиха кола при 150 км/ч от Октавия, тествах доста марки/модели преди да я купя. Не очаквайте чудеса от абсолютно бюджетна кола, при която е гонено максимално пространство за минимална цена. Не виждам смисъл и да се сравнява и със Супърб/Пасат и т.н. при положение, че те са в по-висок сегмент и като клас, и като цена.

 

Още нещо - имам чувството, че дизелите са по-добре шумоизолирани от бензинките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изненада...шума от съединителя при леко натискане го има пак въпреки смяната на съединител

Последен ъпдейт - и новият го има, защото това било сериен проблем. Чакаме модифицирания съединител 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не знам защо се оплаквате толкова от шумоизолацията. В този клас и за тези пари няма по-тиха кола при 150 км/ч от Октавия, тествах доста марки/модели преди да я купя. Не очаквайте чудеса от абсолютно бюджетна кола, при която е гонено максимално пространство за минимална цена. Не виждам смисъл и да се сравнява и със Супърб/Пасат и т.н. при положение, че те са в по-висок сегмент и като клас, и като цена.

 

Много удачен коментар! 

Но пък като се пусне музичка, малко по-високо, никакви шумове не се чуват :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята предница пък не спира да пука в завой и ниска скорост. Започна още като нова, тогава съвсем леко, но сега съм на 25 000 км и пукането (тропането) доста се увеличи. Три пъти я карах в Еуратек и все казват, че нищо ѝ няма. Нещо започна да ми писва вече и май ще предприема други мерки.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.