Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 3: Сервизни Акции, други регистрирани проблеми


PUF-PAF

Recommended Posts

Преди 7 часа, Mishelle написа:

Скърцането при студено време е породено основно от две неща - уплътнения на врати/багажник или амортизирани тампони по окачването.

 

Уплътнения. По принцип е добре да им се обръща внимание не само преди/през зимния сеозон, но и през лятото. В единия случай страдат от студа, в другия - от високите температури. Аз моите ги почиствам и третирам веднъж преди лятото и веднъж преди застудяването. На пазара е пълно с продукти за поддръжка на гума и в частност на уплътнения. Ако ще ползваш "вакса" за уплътнения, има я в два варианта - твърд (стикче) и течна (бутилчица с тампон на върха). Препоръчвам течния - по-лесно се нанася, особено в тънки процепи, извивки и т.н. Примерно този Gummi Fit на Вюрт. Подобни продукти има и в доста по-евтини варианти. Дали работят, незнам, Вюрт работи. По съвсем друг повод си взех Perl Coating на CarPro - разрежда се с вода, ползвам го за пластмаса, за гумите на колелата след измиване, за уплътненията и т.н. Дозирал съм си го в пулверизатор. След нанасяне го оставям да подейства, след което забърсвам с микрофибър. Не седи мазно, не трупа прах.

 

За тампони по окачването. Ако е от тях, обикновено при каране в дъжд скърцането изчезва.

Благодаря за препоръката на Вюрт. Поръчвам я и мажа. Един приятел беше препоръчал една маз на Лики Моли но не можах да я намеря. Била доста устойчива и издържала с години на място.

А къде скърца най много? По тампони на амортисиорите или някъде долу под колата, там не знам как се казват тези окачвания точно. Тампоните лесно ще се мажат, но под колата требе някъде канал да намеря и да я мажа отДоле. :)

 

Дааа, сега си спомних, един път като ходех на поддръжка бях казал за скърцането и бяха пръснали май WD40 там над амортисиорите. Наясно съм.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако скърца от уплътненията, този Вюрт ще помогне. Ако продължава да скърца, значи не е от уплътненията. Преди, когато ползвах този и аналогични продукти, нанасях ги, оставях да подействат малко без да затварям вратата/багажника, след което забърсвах с мек микрофибър или памучен парцал.

 

Пиши за резултата, да дълбаем в друга посока, ако не решиш по този начин проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Mishelle написа:

Ако скърца от уплътненията, този Вюрт ще помогне. Ако продължава да скърца, значи не е от уплътненията. Преди, когато ползвах този и аналогични продукти, нанасях ги, оставях да подействат малко без да затварям вратата/багажника, след което забърсвах с мек микрофибър или памучен парцал.

 

Пиши за резултата, да дълбаем в друга посока, ако не решиш по този начин проблема.

Скърцането не е категорично от уплътненията на вратите, знам го скърцането на вратите, не това. Идва някъде от вънка и е някак по дразнещо. Чува се и когато заклатиш колата в задната част. Мисля че е от тампона за окачване. Ще видим като го намажа. До седмица да ми дойде продъкта и ще го пробва.

Благодарско. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Колеги, някой да има проблем с палене на дизел на следващ ден след дълъг пробег? /двигателя е 1.6/

Предимно след дълъг пробег на следващия ден пали след 2-3 секунди въртене на стартера. Акумулатора е здрав.

Ако, преди да пусна палене на стартера, два пъти поредно завъртя ключа от нула към контакт-пак към и нула- и пак към контакт, двигателя пали бързо.

Т.е. ако първоначално помпата за гориво заработи два път, пълни линията с гориво и двигателя пали бързо.

Смених филтъра на гориво преди 10к км. Не мисля че е от филтъра.

Сякаш че след дълъг пробег, като дивгателя угасне, по линията захранване в гориво се получача въздъх или част от горивото се връща към резервоара.

Някои идеи?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.