Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

LED светлини


Recommended Posts

  • Отговори 64
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    11

  • uboy

    8

  • Izolini

    7

  • simichoil

    5

Най-много писали в темата

Холи шит... :) при мен това се случва на дневните, но след като пусна фарове. Т.е. давам на контакт и дневните светват веднага нормално, но ако пусна късите, по три импулса виждам, че подава от всяка страна последователно - първо вдясно три намигвания по-бавни от тези на клипчето, след това отляво мигват три пъти и това е.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих ти препоръчал точно този модел. Гледай диодите да са от двете страни. Иначе съм се замислил и аз, ама да видим кога ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе казано, тези са само за къси светлини!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих ти препоръчал точно този модел. Гледай диодите да са от двете страни. Иначе съм се замислил и аз, ама да видим кога ...

И аз нещо съм се надъхал ама още не мога да се донавия, та викам да събера мнения :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде някой да рискува, че и аз ги разглеждам вече почти година и не мога да се реша....

 

Хайде, давай - ние по теб ще вземаме :) На българина му дай някой друг да рискува, да не е той - ето затова още нямаме Microsoft и разни други. ;)

 

Поздрави

 

ПП:

Като за "40 вата" ми изглеждат много много смешно спрямо най-обикновен китайски ксенон 35 вата...

 

И едно сравнение между халогенни и LED фарове (лично за мен халогена е по-добре, а ксенона все още си е най-добре, поне докато лазерните или диодните фарове не навлязат масово):

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Да се отчета и аз.

 

1. Мигачите, които е споменал Стефан на предната страница:

http://www.ebay.co.uk/itm/310982110090

Същите са на вид, но са от боядисаните (т.е. с боя го правят оранжевото):

sku_266867_3.jpg

Общо взето трябваше да преправя едната пъпка, т.е. да я изпиля малко, за да стане, защото цокъла не е същия :) Трябва да е PY21W (такива крушки са много скъпи в ebay и aliexpress), вместо да са P21W - разликата е във пъпките - едните са срещуположни на различни нива, другите са под ъгъл - пак на различни нива. За мигачите ми трябваха такива под ъгъл, а тези бяха срещуположни - препилих лекичко едната пъпка и станаха идеално - не мърдат, светят, супер са. Не дават грешка и не мигат като на Стефан от клипчето ("дискотеката") - при проверка с ШИМ-а (Широчинно Импулсна Модулация).

 

2. За спирачките поръчах от тези:

http://www.ebay.co.uk/itm/151421973614

Също взех и от тези, ако едните дават грешка, да имам план Б:

http://www.ebay.co.uk/itm/311021749586

 

Е... трябвало е план Х да имам... И двата варианта ми дават грешка на мен. Едвам светват, защото и тези крушки са малко по-различни от това, което трябваше да са. Т.е. пак са срещуположни пъпките, а на оригиналната крушка са мнооого малко мръднати. Тоест, не светват въобще без препилване на пъпките - а като светнат - има грешка за изгоряла крушка. Тоест, за мен и двата варианта не стават. На моята кола дават грешка.

 

В момента съм само с диодни мигачи (доволен съм - много по-силни са от обикновените крушки денем - нямах време да снимам "преди-след"):

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бях поръчал от този тип http://www.ebay.com/itm/1X-Red-1156-89-Ba15s-12-chips-COB-LED-Turn-Signal-Rear-Light-Car-Bulb-Lamp-D070-/231461883182?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item35e4340d2e&vxp=mtr за мигачите отпред. Не съм доволен. През деня се виждат слабо може би защото светлината е насочена право напред а не разпръсква на 360 градуса и не осветява рефлектора. И аз имах проблем с пъпките и като теб реших проблема с премахване на едната. Другото което ми направи проблем е че мигачите ми започнаха да мигат много бързо заради разликата в товара най-вероятно. Реших да не ровя проблема с бързото мигане, защото така и така не ми допаднаха как светят
@shaft, пред деня този модел за мигачите, които си показал, светят ли ярко ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно. Много повече от нормална крушка. Съпоставях ги на слънчева светлина и обикновената крушка беше скръб пред диода.

 

Иначе само пъпката съм пипал и ги монтирах - всичко друго е непроменено.

 

Поздрави

 

ПП: утре, ако е слънце, ще направя хубаво клипче.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да Ви се похваля. Днес успях да си монтирам вече и аз крушките за мигачите.

Става дума за тези : Philips X-tremeVision 12764X2 PY21W Amber intense

 

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?slg=en&scy=sa&ctn=12764X2

 

Впечатления: Много по-силна и ярка светлина. Разпръсква като обикновена халогенна крушка - не е насочена светлина. Не греят и няма проблем с чека на компютъра. Досега каквито и модели да слагах - винаги ми даваше грешка на таблото за изгоряла крушка - този път всичко е идеално. В комплекта вървят с две големи съпротивления - и с термопроводима лента (за да се закрепят за желязо за по-добро топлоотделяне). Без товарите - всичко работи идеално.

 

Ето и едно бързо клипче - снимал съм с 120 кадъра в секунда да се види разликата. Клипа е снимак с GSM - и не е много добро качеството.

 

http://youtu.be/KPkcEEdaR4A

 

Горещо ги препоръчвам на всички....утре ще си поръчам и за предните :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на Филипс ! Харесва ми как светят мигачите !!!

 

Айде сега ме светни каква точно е разликата с моите за под 40лв всичките 4 мигача/крушки? Смисъл, нито ще се стопят, нито греят, пипах ги, след 5 минути мигане на място... единствено са леееко по-светли от тези на огледалата... друга разлика не виждам. Светят рязко, силно и  не трептят. :) И докато/ако избелеят, ще съм сменил колата.

 

По-здрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега ме светни каква точно е разликата с моите за под 40лв всичките 4 мигача/крушки? Смисъл, нито ще се стопят, нито греят, пипах ги, след 5 минути мигане на място... единствено са леееко по-светли от тези на огледалата... друга разлика не виждам. Светят рязко, силно и  не трептят. :) И докато/ако избелеят, ще съм сменил колата.

 

По-здрави

Шафте,приятелю...,  майна !

Имах друго предвид . Теб те знам , че си намерил златната среда . Искал съм бил да кажа одеве, че най-накрая и бат' Филип направи нещо свястно, па макар и малко по-скъпичко. Понеже откакто Филипс фалираха и малко преди това (5-6г) творят само б@клуци чак не повярвах на очите си какъв хубав диод са направили , па макар и за 32 лв/бр. :)

По-здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам бе, споко сега - бъзикнах те нарочно :D

 

Мани-мани... Сега като си купиме с тебе новия супърб няма да мислиме за диодни стопове и мЕгачи, майна - по подразбиране ще са си диодни там.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, simichoil и shaft, съвпада ли цвета на светодиодите с този на мигачите в огледалата и ако е възможно пуснете и клипове на светло през деня. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска не излизах с колата и не съм снимал. Пък и нямаше много слънце. Обаче на слънце са по-силни от нормална крушка. При мен се вижда през нощта - има разлика с тези в огледалата. Тези, които съм сложил са по-светли с една-две идеи, но не ме дразнят. Тези в огледалата са малко по-тъмнички, за да се доближават до крушка с нажежаема жичка. Общо взето - мен ме кефи както стана сега.

 

Достатъчно жълти са, за да се разбира, че са мигачи - на слънце се виждат много по-добре от нажежаемата жичка :) В най-скоро време, само да има слънце, ще изляза и ще я снимам на слънце.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.