Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

LED светлини


Recommended Posts

Напоследък се появяват много изгодни LED крушки, вкл. за основните фарове - напр. H7. Някой пробвал ли е такива? Ако светлината не е по-лоша си заслужава заради визията и заради удължения живот - на новите коли крушките мрат като гъби  :)

Мнения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    11

  • uboy

    8

  • Izolini

    7

  • simichoil

    5

Най-много писали в темата

Като параметри на хартия го докарват. Имат само по един диод, така че може и на фокус да го докарват. Притеснява ме вентилатора...

 

http://www.vleds.com/headlights/led.html

 

:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За фарове - забрави. За интериор, мигачи, габарити, стопове - няма проблем.

едит: Тея не съм ги виждал....На тая цена не бих станал опитно зайче :eusa_think:

Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Доколко знам при LED светлини има какви ли не проблеми, не са като афтер маркет ксеноните.

Цветната температура също е много важна - колко бяло или синьо светят.

 

Винаги се чудя на тези, които си слагат супер студени - сини ксенони например.

Веднъж карах с такава кола и имаше лек ръмеж - все едно фаровете бяха изгасени - така ги убиваха капчиците във въздуха.

Не случайно навремето Жигулито имаше жълти фарове за мълга :)

 

Та ако питаш мен - не се нахлузвай с такива LED - да не се окаже, че есента и зимата караш все едно си без фарове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пробвах едни китайци от E bay-фара става уникално красив денем но вечер са много зле-разбирай че свети като габарит.В твоя случай с тази висока цена може и да са добри.Остава някой да рискува да си ги купи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

За да не отварям нова тема ще ползвам тази.

Захванал съм се да сложа и аз лед крушки, но не вътре в колата или по фаровете, а габарити, дневни и мигачи. За габаритите, които са общо 10 бройки w3w и w5w съм си харесал ето тези крушки и с тях не виждам проблеми. За дневните (BA15s P21W) и мигачите (BAU15s PY21W) обаче не намирам крушки, които със сигурност да са error free. Ето за тези има отзив, че са сложени на О2 ФЛ без грешка, но са с 11 мм по-дълги от стандартните - ако някой е слагал подобни дали после нагряването не дава проблем? Ето пък тези съм ги харесал за мигачи, но и те са ми съмнителни.

Ще съм благодарен някой колега да сподели впечатления, ако е поръчвал някакви други крушки, които да са проверени, че не дават грешка, или пък е купувал такива от България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ползвам на вледс откакто цъфнаха на пазара техни диоди.Тази червената кола на аватара,е навсякъде с техни диоди.

След като се напатих с китайчета,които като се пуснат,и една с еднакъв цвят не остава,вече само вледс.

Каквото пишат,това и предлагат.

За къси още не съм взимал диоден кит,но ксеноните им си заслужават .

Vtriton не можах да го побера в стопа на фабията ,и седи някъде в гаража :D

За пазаруване от там,най-добре повечко да се съберете,че доставката не е малко. Миналата седмица ми дойде поръчка.Най-хубавото е,че смениха вече UPSP,който се туткаха по седмица,две. Пуснаха ми поръчката вторник.В петък беше при мен :eusa_clap:

Редактирано от митето
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчаквам да ми сменят счупените фар и стоп, после ще поръчам Т10-ките от Алиекспрес, като мисля да взема направо два комплекта за да е сигурно, че ще има достатъчно работещи и еднакви. За дневните и мигачите ще изчакам до януари, после ако не изскочи нещо сигурно, пак ще поръчам от китайците - като гледам и три комплекта от там ще ми излязат на цената на един комплект от другаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

      Днес си взех, поръчаните от "СуперШкода", ледчета за предните габарити. Изключително добре изработени /не бях срещал такова качество/, наистина са "ерор фрии" - модула не прави разлика с оригиналните, само дето /очквах го/, не са толкова "Мега пауър, дръндара-мъндара", както пише в сайта им, да не говорим, че на снимките светят поне 5 пъти по ярко... По-лошото е, че ги взех с идеята, да ги ползвам /габаритите/, за дневни, защото "тъ...ия" швейцарец, си няма отделни дневни светлини /ксенона е дневни/, а от ЕТ не са сигурни, че могат да подкарат двусекционен фар /халоген и дневни/, дори да го купя от тях, а ледчетата просто не светят достатъчно ярко. Да не говорим, че ме дразнят, защото светят в бледо-синята гама /оригиналните пък, светят в жълто/кафявата/, а ксенона е неутрален - нито синее, нито жълтее... В крайна сметка, ще си търся неутрални ледчета, а тези - нямам идея, сигурно ще ги продам - може пък на накой да му харесат...

     С две думи - нещата от сайта са на ниво /определено са качество/, но явно моите очаквания бяха по-големи. Впрочем, идват доста бързо - 4 дена от поръчката, за някои неща твърдят, че и за два дена могат да ги доставят - склонен съм да им вярвам.

     П.С. Заедно с ледчетата, дойдоха и зимните стелки /гумените/ - е, нищо общо със заместителя, който ЕТ предлагат, направо са супер /като качество/, а и не миришат - заместителят от ЕТ /нямат оригинални за Сюпърб 2 и предлагат заместител/, мирише така, сякаш вторичната му функция, е да пази от насекоми... А цената е същата - ако не броим 14 лева за доставка. Всъщност, правилният израз, е "Заместващ продукт".

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бояне, за Супърб в сайта на Осрам ми излиза, че имаш дневни във фара за мъгла, като те са P21W като на О2, т.е. точно това, което имах желание и аз да поръчам. Или ти поръча габаритните крушки w5w?

 

EDIT: Препрочетох поста ти и включих, че не си с двусекционен фар за мъгла, бавен реотан, какво да се прави. Кои w5w поръча? Сините за 15 евро или белите за 20 евро?

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

            Поръчах габаритните ледчета, които мислех /ако светят достатъчно силно/, да ползвам за дневни. При моята спецификация на колата, нямам  двусекционен фар /халогени и дневни/, имам само халоген, който следи /респективно се включва и гасне/ за включен мигач или радиус на завъртане на волана. Дневните са самия ксенон.

            П.С. Спокойно ме наричай Боре, така или иначе, в последните 6 години, всички така ме наричат /да са ни живи и здрави жените/  :D ...

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Вижте какво предлагат едни уж французи. За Октавия: http://www.ledperf.co.uk/leds-for-skoda-octavia-3-5e-=c=-26_551.htmlЗа моя Рапид: http://www.ledperf.co.uk/leds-for-skoda-rapid-=c=-26_625.html Има и за останалите модели на Шкода.

   Поздрави. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Изпаднаха ми 2 крушки LED C5W за осветлението на регистрационния номер (едната оригинална изгоря). Когато сложа една от новите крушки + стандартната всичко е на шест. Когато сложа двете LED, които по принцип се водят error free светва грешка. Излиза, че компютъра мери съпротивлението на двете крушки едновременно. Има ли как да остана с тях без да ми дава грешка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако изключиш проверката им през VCDS? Нещо от сорта на lamp diagnosis licence plate търси в 09.Cent.Elect.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако изключиш проверката им през VCDS? Нещо от сорта на lamp diagnosis licence plate търси в 09.Cent.Elect.

Това е много краен вариант, към който не ми се иска да прибягвам за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпаднаха ми 2 крушки LED C5W за осветлението на регистрационния номер (едната оригинална изгоря). Когато сложа една от новите крушки + стандартната всичко е на шест. Когато сложа двете LED, които по принцип се водят error free светва грешка. Излиза, че компютъра мери съпротивлението на двете крушки едновременно. Има ли как да остана с тях без да ми дава грешка?

   - ДА ИМА ВЕЧЕ МНОГО ВАРИАНТИ. Ето и един от тях: LEDriving Canbus Control  на osram цена около 40лв. но си струва.

Виждам , че си от София със сигурност го имат в //www.led-bg.com/  а магазин с налично е 

ЦЕНТРАЛЕН ОФИС и СКЛАД - гр. София

Адрес: 

гр. София, Студентски град, 

ул. Проф. Атанас Иширков No:22, Вх.Б

Работно време: 

Пон. - Петък:  9:00 до 18:00 

Събота:         10:00 до 16:00

Телефони: 

0894 44 22 44; 

0894 44 22 40; 

 

   ИМА И МНГО ДРУГИ  но в момента не се сещам.

 

 

 А ЗА ДРУГИТЕ КОЛЕГИ ПО ГОРЕ БИХ КАЗАЛ , ЧЕ ХУБАВ "LED"  Е ПО ДОБРЕ ОТ "XENON " и "HALOGEN " В МНОГО ОТНОШЕНИЯ!!!

вярно за сега все още са скъпи за БГ. но и ксенона преди 5-6г. беше по 250- 300лв. и нагоре!!!

  ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ И УСПЕШ 2015г.

Редактирано от rumpi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема....

Можете ли да ми кажете как да изключа проверката за изгоряла крушка на номера. Искам да сложа led-чета, но искам да ми остане проверката за останалите крушки.

Само с махане на отметката Cold diagnosis license plate  не ми се получи... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.