Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разход на гориво О1 1.9 TDI 100к.с


Dimitrovdimi

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Итересуваме има ли колеги с този двигател и какъв разход имат.

От известно време на градско каране във Варна и нафта от Shell с включен климатик средният разход на гориво е 9,5 л/100км. По борд компютър. На място 1,1 л/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето справката за моята каляска за 130 000 км и 6 години (максимален разход на градско при минусови температури за цял резервоар ми е бил 7.5):

 

hide.png Consumption:     6,60 l/100km 128.554 km and 8.489 l   CO2 emission:     174 g/km 128.554 km and 22.412 kg   Tires:      Summer tire_1.png6.58 l/100km 82.021 km and 5.394 l      Winter tire_2.png6.65 l/100km 46.533 km and 3.096 l   Driving style:      Moderate style_1.png6.14 l/100km 5.281 km and 324 l      Normal style_2.png6.60 l/100km 115.099 km and 7.593 l      Fast style_3.png7.00 l/100km 8.174 km and 572 l   Routes:      Motor-way street_1.png6.41 l/100km 73.259 km and 4.695 l      City street_2.png6.61 l/100km 117.863 km and 7.795 l      Country roads street_3.png6.52 l/100km 105.091 km and 6.850 l   Extras:      A/C ac.png6.27 l/100km 20.580 km and 1.290 l   Fuelsort:      Diesel fuelsort_1.png6.60 l/100km 128.554 km and 8.489 l   Fuel costs:     15,34 BGN/100km 128.554 km and 19.716 BGN  
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам иконките май информацията е от http://www.spritmonitor.de

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги явно моята кола гори доста като гледам тази информация. Аз извънградско не мога дая сваля под 6 а камоли среден 6,6. Както е посочил колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oktavia 1, 101к.с. PD 4х4. Зареждам само от "Круиз" или "Газпром" - разход 5.6 по борд и 5.8 реални (пълно - пълно) извънградско. При това натискам здраво по магистралата - 140 км/ч и понякога 160 при изпреварване. В града - 6.5 на сто в София. Обаче сутрин излизам рано и избягвам трафика. Вечер това не е възможно и се гъчкам с всички останали.

Редактирано от nikivel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе съм дал реален среден разход. Тази вечер по борд компютър разходът беше 8.4 на сто. Вероятни действителни - 8.8 на сто. Сутрин обаче разходът ми е 4.8 по борд компютър. Вероятни действителни 5.2 на сто.

Редактирано от nikivel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно при мене високият разход идва от късите разтояния който измнавам. Не по-дълги от 3-4 км. Почти винаги на стоден мотор и много светофари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско - 5,1-5,6

Градско - зима - 9,0, лято - 8,0

На място - 0,8 - с вкл. дневни, 1,0 - с климатик.

Двигател - AXR. Данните са по борд.

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско магистрала на темпомат 130км/ч - 5,4-5,6


Градско - зима - 7,5 лято - 6,8-7,0


На място - 0,5 - с вкл. дневни, 0,7 - с климатик.


Двигател - ATD . Данните са по борд.


От преди 10 000км е леко позасилена от Сами, но разлика в показанията от преди няма. Ако я настъпвам след 130  тогава с чипа вдига разхода с около литър/100.


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде я дръпна тази информация.

spritmonitor - водя статистика, откакто я имам.

 

 

Oktavia 1, 101к.с. PD 4х4. Зареждам само от "Круиз" или "Газпром" - разход 5.6 по борд и 5.8 реални (пълно - пълно) извънградско. При това натискам здраво по магистралата - 140 км/ч и понякога 160 при изпреварване. В града - 6.5 на сто в София...

само да вметна - 4х4 е с 6-степенна скоростна кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи на по-дълго градско с по-малък трафик ми даде 6,8 което е ОК.

Явно през деня когато е напечена климатика товари доста докато направи желаните градуси и двигателя харчи повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно при мене високият разход идва от късите разтояния който измнавам. Не по-дълги от 3-4 км. Почти винаги на стоден мотор и много светофари.

 

 

Колеги явно моята кола гори доста като гледам тази информация. Аз извънградско не мога дая сваля под 6 а камоли среден 6,6. Както е посочил колегата.

 

Колега вземи се уточни, как го "снемаш" тоя разход.

 

Защото тая кола на извънградско да не може да падне под 6, значи е счупена, грешно засичаш или просто имаш прекалено тежък крак. Тази  двигател при икономично извънградско каране спокойно пада под 5, че ако си поставиш за цел може и под 4 да я свалиш.

 

Градското не подлежи на коментар. Там разход от 4 до 10 е нормален :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен разхода е доста висок ако е реален предлагам да предприемеш няколко мерки

-  добавка за почистване на горивната система http://bluechemgroup-bg.com/dsc/ изпробвана лично затова я препоръчвам

-  след добавката смяна на горивен филтър особенно ако не е сменян скоро но с качествен maann или mahle knecht

-  както те съветва колегата по-горе смени бензиностанцията

ако нищо от изброените не помогне комптърна диагностика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода го засичам по борд. Незнам какво имате предвид под нормално извъградско каране. По магистрала 130-140, първокладен път 110-120. Това е стила ми на каране.

Горивният филтър е сменян преди 20 000 км. А и ако тои е задръстен не следвали колата да се мъчи и дане върви което аз не съм забелязал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При качеството на нашите горива може да се каже, че е и доста. В Еуратек го сменяха до сега на 30 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали си въобразявам, но последно време и служебните ни коли който зареждаме в shell също си покачиха разхода. Ще изчакам да свърши резервара и ще пробам на друга бензиностанция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.