Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Автосервиз "Друмник"


Recommended Posts

Нека и аз да напиша моите неволи с въпросния сервиз.

Първо да уточня, че колата е със зимни гуми. Та....преди време ми се появи едно виене при движение и чуденката беше дали е лагер или от самите гуми. Вдигам колата на крик, въртя четирите гуми, опааа, предна дясна вие. "Добре...лагер". Преден десен. Сменям го ( не в Друмник) , виенето изчезна. "Супер" си викам. След една седмица пак виене, "Добре, ясно е, че не е от гумите, друг лагер ще да е".

Пак вдигам на крик - нито едно от колелата не вие. И...решавам да се консултирам със специалисти. "Друмник" си викам, минавал съм ГТП там, доволен останал от всичко, Вярно е, цените им са леко по-високи, но решавам да им се доверя. Отивам, вярно, без записан час, но ме приеха, изслушаха, даже се качихме с момчето да я пробва. "Дааа, не е от гумите, лагер е" - вика. Хубаво, връщаме се в севиза, качват я на подемник, идва след малко и вика :

-Колегите отпред отляво го чуват.

-Хубаво, колко ще струва?

-55 лв SKF и 48 лв труд, 103 общо

- Добре, викам, правете, сменяйте, че откачам с това виене

Доставят лагера, сменят го. Тръгваме да пробваме. Вие пак. Баси....

Качва се и монтьора с приемчикът, Двамата карат. Идват, качват я пак на подемника, завъртат задно дясно "Ето го вика"

Аз вече съм ядосан, дал съм 103 лв, проблемът остава...

- Ами, може да ви направим минимална отстъпка от труда за смяната на заден десен

-Не, казвам, в началото ми казахте преден ляв, сега заден десен излиза...Ако ми бяхте казали в началото, че са ДВАТА, аз щях да си помисля дали да я правя, защото очаквам срещу 103 лв да ми е решен проблемът

Идва "Управителят", взема стария лагер, държи го в ръце и вика:

- И той е бил за смяна...Ей го, виж го...

Е, да ама само с гледане не може да се установи дали е или не е. Ако ми го качат на колата и вие "ОК", съгласен съм. Но така да ме баламосват, не , мерси, тръгнах си...

Резултат - 103 лв назад и виенето остана...

Да, може и преден ляв да е бил за смяна, но може да не е. С гледане и държане в ръка не може да се установи. По-вероятно е да не е бил, защото проблемът остана...

Според мен грешно диагностицираха проблема, а аз 103 назад...

Та, сега ето ви, случка, че много народ се убихте да хвалите "Друмник" май и аз, не помня ( заради друг член на форума),.

Та така...

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може наистина и двата да са били за смяна.

Но от друга страна, и отношението на хората от сервиза..... също не е много читаво. И попадна ли в такава ситуация - ще ги направя не знам на какво. Ще има много ехидни забележки, и пак добре ако само с това минат.

Защото 103 лева - са си цифра пара, както и да го погледнеш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно не обичам да се оплаквам и да мрънкам от разни сервизи - прява си сметката дали да ходя повече там или не. Ще споделя случките си с въпросния сервиз (имам смесени чувства от него), но на някой може да му бъде полезно. Като цяло мненията във форума за сервиза за положителни - особено за реглаж на фаровете. Обаждам се запазвам си час - всички точно, хората биха мили и любезни и фаровете бях горе- долу прилично направени - дотук добре. Мисля си "Супер един читав сервиз да останал". Есента щяхме да ходим на море в Гърция ама климатроника ми се струваше, че не духа както трябва. Обадих, запазих си час ! Задния десен стоп ми беше изгорял и помолих да ми сменят крушката - оставих колата и отидох да се помотая в квартала - след горе долу час ми се обадиха, че колата е готова - отидох взех си я : климатроника беше ок, и задния стоп светеше - доволен и щастлив от отношението останах. Ходихме до Гърция - всичко точно. Половинка има рода по плевенско и Ноември месец ходихме до там. Като паркирах шурето ми разправя, че десния стоп не ми светел - викам "Брех няма един месец откакто го смених" - беше вечерта и не ми се занимаваше. На сутринта ще сменям крушката, че не може така да се кара - свалям кората и какво да видя - изненада крушката паднала в стопа - красота. Свалих стопа и добре, че половинката е със тънки пръсти и я извади. Тук идва другата изненада - принципно на тази крушка пиновете са разположени на 120 градуса, за да може да влезне в гнездото - гледам на тази, която са ми я сложили са на 180, и гнездото от напъване се беше превърнало на хармоника - красота, бях бесен. Мина не мина някъв месец и тая година пролетта фаровете бяха пак за реглаж - мисля "Миналия път бяха горе долу добре" - и айде една събота сутрин на реглаж. Отидох оставих я и си чакам отвън, ама се сетих да си взема нещо от колата - влизам вътре и какво да видя: сложили машина пред фаровете и ми нагласят дневните светлини :wacko_2: - лудница. Затова казвам, че съм със смесени чувства, които клонят към негативни !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление е така в много сервизи! Аз познавам по-голямата част от сервизите, защото са ми клиенти и виждам за какво става дума! Проблемите са много, но идват основно от некомпетентността и техническата грамотност на служителите. Когато трябва да правя нещо по колата си и не знам къде да я закарам!!! Затова каквото мога го правя сам а другото се прави под мой контрол. Повечето добри майстори работят сами или ако имат голям сервиз с повече хора са в кеча и заедно със служителите бачкат, иначе.......

Редактирано от masterOne
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Друмник не могат да регулират коректно фарове или поне на мен не ми ги направиха добре. След реглаж при тях, на следващата вечер пътувах извън града. Скъсаха се да ми светкат насрещните... В понеделник, при моя майстор, в нетолкова лъскавия сервиз и всичко беше наред - хем виждам, хем не заслепявам.

 

В Друмник им куца и реглажа на преден/заден мост. Предния го направиха, за задния казаха, че не могат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно в Трансексперт ми правиха фаровете.

И ги направиха много добре - и то без апарат, защото в момента им бил развален.

Но ги направиха както трябва.

Никой не ми светка, че го заслепявам - а аз виждам всичко!

Все едно съм със ксенони на късите - а дългите нощем почти не ми се налага да ги ползвам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.