Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как да познаем ДПФ филтър


velinsl

Recommended Posts

Реших да подменя автопарка на 100%. Единият автомобил, на който съм се спрял е О1 фейслифт разбира се. Предстои уж гарантирана продажба на бижуто.

По какво се познава наличието на тези ДПФ-филтри(така нежелана от мен екстра") и наличието на блокиращ диф в посочения модел? Възможна ли е неелектронна проверка дали работи дифа при огледа?

 

Малко слагам конят предд каруцата, но...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11401572582600818&f1=details&slink=6nit1f

Не знам до колко е вярно или просто е маркирано но погрешка, но видях още няколко обяви със същата грешка относно този филтър.

 

Интересно и за дифа нещо да подхвърлите?

Редактирано от velinsl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно и за дифа нещо да подхвърлите?

 

Какво за  "дифа", колега?

Там какво може да те притеснява?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Знам ли?

има ли скъпи ядове като демпфер, дебитомер и т.н. там?

Как може да се разбере има ли го наистина и изправен ли или може ли изобщо да не работи?

 

Фаровете на фейслифтките са пластмасови, нали?

Редактирано от velinsl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат и демпферен маховик, имат и дебитомер и още доста неща имат, ама някои се чупят (амортизират), а други не. Мой съвет е да вземеш някой, който е запознат какво да гледа при покупката. Фаровете  са пластмасови. Трябва да се направи диагностика също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

За демпфера и дебитомера е ясно, че има. Въпроса беше този диф има ремонти някакви с цени в този диапазон като на посочените чаркове. То е ясно, че се чупи, машина е все пак и че е на късмет.

Редактирано от velinsl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Въпроса беше този диф има ремонти някакви с цени в този диапазон като на посочените чаркове. То е ясно, че се чупи, машина е все пак и че е на късмет.

Диференциала най-малко може да те притесни. Защо само за него питаш? Кой те наплаши толкова ? Това ти е най-малкия проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов автомобилен "агрегат", за който нямам никаква информация. Цялата ми информация се изчерпва с клиповете от "тубата". За това питам. А относно тези обяви с 2001 с филтър възможно ли е да няма грешка(независимо умишлена или не) и автомобила да е действително с такъв филтър?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По какво се познава наличието на тези ДПФ-филтри(така нежелана от мен екстра")

 

 

 

Ще попитам и аз за същото в темата на колегата. Мен обаче ме интересува и за двигателите 1,9 тди-

BKC, BXE, BLS.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже се колебая м/у купуването на Октавия 2 1,9 тди или Пасат 6 1,9 тди, чета и VW форум- а.

При колегите там намерих линк, в който 1,9 тди го дават с DPF филтър като допълнителна опция:

http://www.vwclub.bg/forum/download/file.php?id=290839&mode=view , а пък тук: https://sites.google.com/site/1810martin/passat-b6-engine-data  пише, че 1,9 BLS си е серийно с гадния филтър :wacko_2: .

Както и да е, така и така ще се закачва избрания автомобила на ваг-ком преди покупката и ще се види там има ли и в какво състояние е това недоразумение.

Извинявам се на колегата, започнал темата, че пиша в нея и по мой въпрос, но мисля, че и за него ще е полезна информацията за DPF при 1,9 тди :doubleup:.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо на октавия. Блокировката е от спирачките, а не от диференциала. Аз те знам от ФВ форума и там съм забелязал, че много те е страх от минавка с високи технологии, но приеми че тези не са толкова високи.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кви високи технологии, говорим за коли на 10+ години. Какви DPF-и, какви блокиращи деференциали, прости и здрави коли са това. Ноу фиър дет се вика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не ме е страх да се мина, просто ако ще взимам автомобил с такова животно да го има наистина. Да не се мина да взема такъв без... От клиповете съдя, че трябва да е по-широк от нормалния за това и попитах.

Редактирано от velinsl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В О1 самоблокиращ диференциал няма, а и ДПФ филтър - също.

А в О2 - филтър може да има само ако така са я поръчали, тоест много рядко. И вероятно ще го пише с големи букви в техническия талон - така че и сляп да го види.

Пък самоблокиращ диференциал - той е само електронен, тоест симулация, която се задейства от спирачките.

И май го има това само на РС ките, и то от 2010 г нататък..... А може и на 4х4 вариантите да го има. И то като екстра. Или ако колегите са срещали такова животно на стандартна Октавия - нека да ме поправят.

Така или иначе, тая екстра е рядка, и едва ли ще попаднеш на нея, тъй че спокойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го от по-стари години и не само на РС. Има я на много модели и си е ОК,като екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да подменя автопарка на 100%. Единият автомобил, на който съм се спрял е О1 фейслифт разбира се. Предстои уж гарантирана продажба на бижуто.

По какво се познава наличието на тези ДПФ-филтри(така нежелана от мен екстра") и наличието на блокиращ диф в посочения модел? Възможна ли е неелектронна проверка дали работи дифа при огледа?

 

Малко слагам конят предд каруцата, но...

Самата тема беше насочена към това

1. "Как да разберем, че няма такъв филтър?" - изведнъж темата тръгна изцяло в тази посока. Там отговора е ясен.

2. Как да разберем има ли наистина екстра подобна на "блокиращ диференциал"(или както там се нарича при Шкода - АСР, ЕСП...) и как да познаем че я има?

 

След две странички избистрихме първият въпрос. Остава втория, за да приклйчим темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.