Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода 105 задницата тресе при определена скорост или след дупка [Решен - кормилни накрайници]


dvgbg

Recommended Posts

Здравейте. Моля за помощ!

Между 40- 60 километра задницата започва да тресе неудържимо, като се пренася по цялата кола, тогава и волана започва да се тресе

Не се получава винаги, отначало само когато бяхме повече хора в колата, а сега почти всеки път. Струва ми се, че като мине задно дясно колело през дупка пак така става. Не спира докато не намаля, ако вдигна по бързо скоростта не се получава и тогава карам и със 120 без проблем. От гума не е със сигурност, защото не го прави винаги. Когато карам по инерция с изключен двигател също започва да тресе, предполагам, че е от окачването.

Имате ли някакви предположения от какво може да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Моля за помощ!

Между 40- 60 километра задницата започва да тресе неудържимо, като се пренася по цялата кола, тогава и волана започва да се тресе

Не се получава винаги, отначало само когато бяхме повече хора в колата, а сега почти всеки път. Струва ми се, че като мине задно дясно колело през дупка пак така става. Не спира докато не намаля, ако вдигна по бързо скоростта не се получава и тогава карам и със 120 без проблем. От гума не е със сигурност, защото не го прави винаги. Когато карам по инерция с изключен двигател също започва да тресе, предполагам, че е от окачването.

Имате ли някакви предположения от какво може да е?

Хмммм...да нямаш някоя много крива гума? Изпуснал амортисьор,но пък от него да тресе цялата кола, би трябвало от него да се клати нагоре надолу.

Прегледай всичко по окачването! Да си имал някакви удари?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре, започни от най-елементарното - закарай я на канал, включи я на скорост, някой да клати напред назад и ако има нещо скъсано то ще си покаже. Виж полуосите, да не би да са разбити лагери или да са разхлабени. Всичко може да бъде .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря на всички! Аз съм ви подвел.

Предни накрайници, много разбити.

Но цялата кола се тресеше, а пък съм карал други коли с накрайници за смяна и при тях само се чуваше тропане.
Днес ги смених и сега много добре се държи на пътя.

Редактирано от SKODA 105 RS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия проблем имах преди 7 години.Като минеше предницaтa през нервност цялата кола зaпочвaше да се тресе като че всеки момент ще се рaзпaдне.Смених кормилните щанги и нaкрaйници и се опрaви проблемa.

 

105L 1978

Редактирано от lent
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.