Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов член на Форума


Recommended Posts

Здравейте колеги! Вече спокойно може да ви наричам колеги, тъй като отскоро след близо година мераци, търсене и ровене по обяви се сдобих с колата, която исках, а именно - Октавия 1, 1,9 TDI 90 коня:

img_1716_b306f_31419801.jpg

 

Количката е доста запазена, подозирам обаче че е имала лек удар отпред, тъй като е сменяна или боядисвана гредата над фаровете. Предния капак също е боядисван. Всички тези неща ги забелязах още преди покупката, но изглежда всичко друго е наред, а и като цяло мисля че добре е направена, хареса ми как върви и в крайна сметка се стигна до сделка. :) Не мисля че е италианка, по-скоро е от Австрия, Германия или някоя друга по-северна страна тъй като има ръждички по разни болтчета и планчици отдолу.

 

В последствие разбира се излезнаха някои проблеми, няма как, стара количка си е. Имаше утечка и акумулатора падаше за 2-3 дни като не се кара, но я закарах на едни жичкаджии и я оправиха. Оказа се релето на алтернатора, било счупено и даваше някъде на късо.

 

Друго, което ме дразни е че не работи регулировката на десния фар, а е вдигнат максимално нагоре. Вече няколко пъти ми присветкваха, като си мислят че карам на дълги. Принципно на мен не ми пречи, но съм съвестен и знам какво е да ти блестят срещу теб по тъмно. Та искам да го оправя, но не знам дали моторчето му е изгоряло или нещо друго е причината. 

 

Друг дребен проблем, който има е че май антената нещо е слаба или усилвателя и е сдал багажа. Много трудно лови радио, без проблеми се хващат само Хоризонт и Христо Ботев. :D А CD-то ми харесва и не ми се иска да го сменям, но има ли някои идея дали все пак може да е в него проблема или е по-скоро в антената?

 

Поздрави на всички! Бих се радвал да дойда на някоя сбирка в скоро време. :D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка колега и Добре дошъл при нас :flag_skoda:  Поздравления за избора - железен автомобил  ! Много безаварийни километри и приятни мигове с красавицата.

 


Друго, което ме дразни е че не работи регулировката на десния фар, а е вдигнат максимално нагоре. Вече няколко пъти ми присветкваха, като си мислят че карам на дълги.

 

Друг дребен проблем, който има е че май антената нещо е слаба или усилвателя и е сдал багажа. Много трудно лови радио, без проблеми се хващат само Хоризонт и Христо Ботев. :D А CD-то ми харесва и не ми се иска да го сменям, но има ли някои идея дали все пак може да е в него проблема или е по-скоро в антената?

 

Поздрави на всички! Бих се радвал да дойда на някоя сбирка в скоро време. :D/

 

За фара , колкото и тъпо да звучи - пробвай да махнеш и сложиш самата крушка. При мен го имаше същия проблем и се оказа неправилно и недобре сложена крушка ... :sorry:

За сбирката - Днес е момента ... Срещи София  , заповядай , пък може и да видим за антената нещо ,,, или поне да сложим моята на твоята кола :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление днес няма да мога да намина. Ще се постарая на някоя от следващите да присъствам.

 

Друго, което забравих да спомена, е че жичкаджийте като разглобиха отпред разни неща, за да стигнат до алтернатора, видяха че тръбите на турбото (може би и самата турбина) са замърсени отвътре. По стените се е полепил нагар и сажди и ми казаха, че е хубаво да ида някъде да ми го изчистят. Принципно не съм усетил досега да забива турбото или да има нещо като турбо дупка, но то досега почти не съм карал коли с турбо и ми е трудно да преценя дали наистина са за чистене тия тръби. По мое мнение колата си върви добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четито колега, голяма красавица е.

Антената може да не е вързана просто. По едно време нямах антена и радиото също хващаше само Хоризонт и Христо Ботев.

На фара, в кутийката с управлението и моторчето има една интегралка (LM8102IN), която може да е изгоряла или поне при мен беше така, и ако тръгнеш да го разглобяваш, внимавай с откачането на моторчето от фара, защото аз малко го счупих моя  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Колега ! Супер автомобил. Много безаварийни километри да си джъткаш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега!

Със здраве и безаварийно да си я караш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.