Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода октавия 1 теч в багажника


chagall

Recommended Posts

Здравейте, тъй като вече нямам идеи какъв може да е проблема реших да ви попитам. Колата е шкода октавия 1 комби и се появява локва при по-силен дъжд, както беше днес в легена под резервната гума. Накратко....сменил съм всички отводнителни капачки в багажника, оказа се че колата е удряна и някой я е оправил с г*за си и имаше дупки зад левия стоп....всичко е уплътнено вече и не тече от там ( имаше локва при сноповете кабели от ляво на багажника) сега вече няма. Запълнил съм всички възможни дупки останали от рапидки, липсващи болтове и тем подобни, силиконирал съм стоповете + третия стоп и ОТНОВО влиза вода. Странното е че водата е под резервнат гума и мокета в багажника е мокър само в средата точно над гумата. Дали някой е имал подобен проблем и ако ДА как го е решил. Благодаря предварително.

 

Лек ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В средата на багажника няма как да влезе вода, освен от стоповете или през уплътнението на вратата. За течността в лявото казанче може да е виновен маркуча за задната чистачка. Там някъде се съединяваше и ако изпуска го има този проблем. Пробвай при сухо, което в момента е невъзможно, да заливаш с вода задния капак и ще си покаже от къде влиза водата. Още един жокер-на петата врата трябва да има найлоново уплътнение под кората. Аз си сложих от подложка за ламиниран паркет и го захванах с тиксо. Но първо установи от къде е теча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах този проблем. Оказа се не третирана точкова заварка.Трябва да свалиш пластмасата на механизма на багжника и погледни там има няколко точкови заварки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също го имам проблема, но в дясното "казанче".

Решил съм: изваждам мокета от багажника, махам резервната гума, отварям двата долапа, влизам в багажника и някой познат започва обилно да полива с вода. Иначе не знам друг вариант. Предполагам ще се види от къде тече.

 

п.п: Обикалях много докато си харесам колата и на всичките там си имаше доволно количество течности...

Редактирано от vmsh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Аз също го имам проблема, но в дясното "казанче".

Решил съм: изваждам мокета от багажника, махам резервната гума, отварям двата долапа, влизам в багажника и някой познат започва обилно да полива с вода. Иначе не знам друг вариант. Предполагам ще се види от къде тече.

 

п.п: Обикалях много докато си харесам колата и на всичките там си имаше доволно количество течности...

Колега в дясното казанче имах и аз от както казах много дупки от рапидки, с които някой си е хващал бронята но това е оправено. Бях махнал всичко до предните седалки .....кори,задни седалки, стелки мокет където се сетиш и направих поливането с маркуча....така разбрах от къде е теча в лявото казанче който вече оправих. При по слаб дъжд няма проблем ...само при по-силен се появява локвата. Единствения възможен вариант остава да пропуска уплътнението на петата врата. Наистина не се сещам вече от къде може да е ....

 

ПС. От петата врата се съмнявам да е ( найлон или заварка ) защото на самата врата има отвори фабрично, които предполагам са за оттичане на водата. 

Редактирано от chagall
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странното е че водата е под резервнат гума и мокета в багажника е мокър само в средата точно над гумата.

 

 

Говориш за локва под резервната гума, това навява на мисъл, че водата е повечко. При мен, а предполагам и при теб гумата е вързана с един колан (дори и смешно да ти прозвучи), този колан се е опрял в мокета и като нищо може да играе ролята на фитил и да мокри мокета в мястото където се допират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.