Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пререгистрация на Шкода S100


Jade

Recommended Posts

Привет на всички!

Хайде, девет години след регистрация тук, да взема да напиша нещо.

Ето какъв е случаят.

Колата е Шкода S100. Не е карана 13 години, но документално не е спирана от движение или отчислявана от данъчно. Данъка е плащан редовно. Със стари черни номера и стар талон е. След доста време на реставрация наближава момента за излизане на пътя и се стигна до оправяне на документите.

В процеса на реставрация е сменен двигателя и предните седалки, които се явяват ключови елементи и затова, до колкото разбрах, преди да се отиде в КАТ за пререгистрация, трябва да се мине през т.н. техническа служба за експертна оценка. След това с издадения от тази служба протокол за предглед се прави пререгистрацията в КАТ.

Аз още от време оно съм чувал само за "Технотест" и че се "минава технотест", без всъщност да знам точно какво означава това. Потърсих координати и се обадих там в направление "Изпитвания" - преустроени, възстановени и сглобени ППС, за да питам трябва ли предварително записване, какви документи трябва да се носят и въобще какво трябва да се прави.  

До документите обаче не се стигна. Първото нещо което ме попитаха е дали новият двигател е от същата кола и дали типа на номера на двигателя е същия. За типа на номера нямам представа и не можах да отговоря, а както вече стана ясно двигателя е от кола на същия производител, но от друг модел.  При това положение, отговориха,  "Технотест" не може да вземе отношение защото няма акредитация за преглед и издаване на одобрение по Наредба No. Н-3 от 18.02.2013г. за изменение в конструкцията на регистрираните пътни превозни средства и индивидуално одобряване на пътни превозни средства, регистрирани извън държавите-членки на Европейския съюз, или друга държава - страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство, която касае този тип преустройство - смяна на двигател.

Намерих наредбата. Там се казва: Глава 2, чл.3, ал.(2), т.2 - Не е изменение в конструкцията: Смяна на двигателя с двигател от същия тип, марка, модел и код - когато има и неизменено окачване. Марка и модел е ясно, но какво означава същия "тип" и "код" на двигателя?

В крайна сметка от разговора стана ясно, че Технотест не могат да помогнат и трябва да се обърна към други такива нотифицирани организации за одобрение - "Декра", "ТЮФ" и др. След преглед, издаденият там протокол трябвало да бъде изпратен до Автомобилна администрация и след като ми го изпратят на мен, тогава вече се отивало в КАТ. Човекът с когото говорих беше любезен, което обаче не означава непременно и компетентен. Възможно е и просто да ме е пуснал по пързалката.

Може да пиша небивалици, но това е защото не съм наясно.

Техническа служба за експертна оценка (различна от "Технотест") -> протокол -> Автомобилна администрация -> КАТ.

Моля за мнение това ли е пътя? Някакви мнения или препоръки за тези други технически служби? А ако не е това реда, какво трябва да правя от тук нататък?

Редактирано от Jade
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

..... няма човек който е рязал правил и пипал във всеки смисъл на думата шкода 100 повече от мен , телефона ми е 0885906100 може да ми звъниш за всичко тъй като нямам много време да влизам тук.

 

Обади му се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тип мотор означава дали е същия те ако е същата кубатура и мошност на шкода ти трябва само докомент че си го купил те че не е краден със него  направо в кат без тестове и бумаги , ако си сложил от 120ка ходих в Декра оставяш съм 400 500лв дават ди бележка че си ок и хдиш по гишетата , другия варянт е за по телефона :D  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Благодаря на писалите и на тези с които се чухме.

 

Минахме Декра, подадено е заявление в ДАЙ и тече 20-дневен срок за издаване на Удостоверение за изменение в конструкцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новият двигател е от 120, както си предположил.

Някои хора питат за снимки. Ще покажа снимки когато колата стане готова за показване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте отново!

 

Още не е готова за показване, но ето една снимка, минути преди да се сдобие с номера, колкото да се види, че колата не е виртуална.

Тъй като сега пак се ражда, боледува от някои детски болести.

Има ли хора от форума от Варна които да ме насочат къде в града могат да обърнат внимание на такава кола?

 

DSC03335.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колега, отстрани ли проблемите? Пусни още снимки на тази красавица ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Размечтах се, като я гледам тази красавица в КАТ Варна. Ако имаш рег.номера вече и имаш желание аз лично ще се радвам да я видя, пък и да помогна с нещо (транспорт на доставките от Чехия на резервни части или....,..... знам ли .....)

 

:banger_1: Страшно се изкефих на тази снимка, колега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емоцията, която се усеща от снимката ме впечатли - застанала пред канала на КАТ за нов живот :eusa_clap: . Та затова не се сдържах и оспамих....  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми харесва цвета-не и утива.Стоповете са стари и червените капачки не са ок.

Сами, прав си, но по-добре да се движи в този цвят по улиците, отколкото да отиде в оригиналния си цвят за скрап!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.