Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Заменяемост на гуми


Recommended Posts

   Здравейте уважаеми съфорумци,

   Във връзка с очаквания Спейсбек, който стандартно пристига с летни гуми с размер 185/60/15, имам следните два въпроса:

 

   1. Възможно ли е да заменя тези гуми с летни размер 195/60/15 или 205/60/15?

   2. Дали ще мога да сложа есента зимни гуми с размер 185/65/15 или трябва да купувам нови 185/60/15?

 

   Благодаря ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Здравейте уважаеми съфорумци,

   Във връзка с очаквания Спейсбек, който стандартно пристига с летни гуми с размер 185/60/15, имам следните два въпроса:

 

   1. Възможно ли е да заменя тези гуми с летни размер 195/60/15 /да/ или 205/60/15 /не/

   2. Дали ще мога да сложа есента зимни гуми с размер 185/65/15 /не/ или трябва да купувам нови 185/60/15?

 

   Благодаря ви предварително

 

Аз лично не виждам смисъл да сменяш чисто новите летни гуми с други?!?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не виждам смисъл да сменяш чисто новите летни гуми с други?!?!?!?

    :) Винаги има смисъл. Не съм дал фактологията - на сегашната кола преди точно два месеца ѝ купих Vredestein Sportrac 5.  ^_^ Зимни също имам - Dunlop на два сезона.

 

   Благодаря, използвах друг: http://www.avtogumi.bg/oscommerce/ и показа, че мога да сложа по-широки гумета. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Това е ясно, за зимата важи с двойна сила. Но пък с по-широките гуми стабилността е по-добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В завода са сметнали какви гуми и трябват, а като замениш заводските 185/60/15 с 195/60/15, няма да стане по-стабилна  ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195/60 е по-широка, но и по-висока от 185/60, така че ще се огъва повече в завоите. Не знам до колко ще се усети разликата в поведението при нормално шофиране. Предвид факта, че колегата има налични гуми с близък размер може и да оправдае желанието за използването им.

Аз лично мисля, че е по-добре наличните гуми да се продадат и като дойде зимата да се купят нови гуми с препоръчания от производителя размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи няма смисъл....Е, мислех да спестя някой лев (главно за зимните), но такъв ми бил късмета. :)

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи няма смисъл....Е, мислех да спестя някой лев (главно за зимните), но такъв ми бил късмета. :)

 

Поздрави.

На капачката ти на резервоара,ще пише какви гуми може да ползваш.Не се прави на професор и не разваляй колата,като си фантазираш някакви глупости.Не променяй диаметъра на колелата!!!!

Послушай мастер1 какво ти е написал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D  :lol: Не се правя на професор, аз съм професор. Ще ви послушам. Благодаря за съветите.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

205/60-15 - това е прекалено голям размер, който вероятно няма да се смести в тия ниши, и ще закача.

А ако все пак искаш да туриш гуми с ширина 195 мм - трябва да минеш на по-малка височина на профила, тъй че  приблизително да се запази диаметърът на гумите.

Иначе, както е казал един колега тук - диаметърът ще нарасне, което едва ли ще се отрази добре на стабилността, пък и скоростомерът ще дава осезаема грешка.

Значи какви трябва да са новите ти гуми - 195/55-15.

А за зимни - остани си на стандартния минимален размер 185/60-15. През зимата гумите не е нужно да са много широки.... Защото по-широките гуми и на сняг, и на вода не са най-подходящото решение.

А през зимата това са условията - сняг, студен асфалт, киша и вода.

То реално и при мен гумите са така - през лятото съм със 205/60-15, а през зимата със 195/65-15.

И хем разликата в диаметъра е много малка, хем устойчивостта през лятото е много добра, а хем и цената им е доста разумна - и то не толкова при гумите, колкото при джантите.

Не много накратко - но нещата са такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.