Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Заден ляв диск шум - ОК 1


krokotam_

Recommended Posts

От доста време се чува странен шум в колата от задното колело при движение . Днеска имам малко време , та реших да се позабавлявам :) Махнах гумата и прегледах стягите , отзад спирачките също са дискови . На първо четене задира само една част от диска , което ми навява или за крив диск или лагер ? При въртене има леко стържене но почти не се чува докато не достигне определено място на диска , на което задира повече. Всякаки идеи са добре дошли .

Спирачни апарати  FSIII

Редактирано от krokotam_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би когато си водил колата на майстор, да сменя дисковете, той да не е почистил главината със спрей и телена четка, а направо да си е сложил новия диск и от там да се е получило някакво минимално отклонение от което в определен диска да опира в накладките.

 

Ако ти се занимава опитай да го свалиш, да изчистиш хубаво главината и да видиш дали ще има ефект.

 

Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета ще се позанимавам днеска със сваляне и почистване , но колата не е ходила до сега за смяна на дискове .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно цялостно рухна спирачаната ми система , днеска карах малко и още по - силно стържеше - гледам феродото на другата накладка заминала ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро , това беше първото нещо , което направих . Няма затягане на задните стяги , всичко е нормално и от къде дойде това износване изведнъж ...  Диска освен другият и той да е окривен . Ще ходя да търся накладки днеска , че се питам - Евтин боклук или Скъп боклук да си купя :) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на ляво задно колело беше корозирал единия водач на спирачния апарат и ми блокираше колелото (мисля, че беше се скъсал маншона и е влизала вода и прах). Това май си е проблем при повечето VAG автомобили. Загрява ли ти джантата след каране. При мен не можеше да се пипне с ръка. Има си ремонтни комплекти за апаратите. В Ауди клуба хвалят един човек, който се занимава с ремонт на спирачни системи ако си от София - http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=49224&page=21. И аз се каня от доста време да отида да ми прегледа цялостно спирачната система.

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ако е износена вътрешната накладка нищо чудно да е блокирал апарата! Наистина има ремонтни комплекти за по 15-20 лева, свалят се апаратите, почистват се и се сменят чарколята. Та моя съвет е - свали апарата и си поиграй с него, за да не е блокирало буталцето и да ти износи отново накладките. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.