Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Код за аудиосистема "Swing"


Recommended Posts

Ако се разкачи от буксите необходимо ли е въвеждането на код за радиото после при обратния монтаж ?

Кога се нала използването на кода ? Може ли да се хакне ?

Питам защото моя код липсва, а се налага да попипам в централната конзола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го закачиш на друга кола, може и само за проба - ще ти иска код после навсякъде. Хаква се, да. Стига да имаш разкодиращата програма, която използват дилърите, когато им дадеш серийният номер на радиото. Спрямо него се вади кодът. Барай смело, ако не го закачиш към друга кола, няма да иска код.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Danke, и радиото е stream, a не swing, не знам защо съм писал суинг :(

Предполагам този принцип важи за вс модели, вкл и болеро ?

А може ли да се разкодира всяко радио при дилърите, смисъл купувам си някое без код, и те да ми го кажат ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички са на един принцип.

 

Дилърите могат, да - на 100%, обаче има уловки от сорта на - не им се занимава, без пари не искат да се занимават, трябва да докажеш, че не си крадец и че радиото е твое или от твоя кола и т.н.

 

Не съм наясно, дали кода не е обвързан по някакъв начин и с рамата на колата, а не само по серийния номер на радиото, т.е. кодирането да е направено така, че рамата да е ключ към декодиране на серийният номер и да излиза пин кода на радиото. Това само на теория го казвам, за да си обясня защо искат да знаят ти ли си собственикът на колата и т.н. Не съм разкодирал досега, не знам дали искат рамата да си кажеш. Но на мен от програмистка гледна точка ми звучи логично да са обвързани по някакъв начин двете неща, след като питат ти ли си собственика иначе не го дават.

 

Т.е. ако нямаш рама на колата, няма да стане, ако моите мисли са верни. Но пак казвам - само теория, защото не съм разкодирал досега и не знам дали искат рамата... 

 

Едно приятелче има програма за Форд радиа (те повечето са на сони) - там е лесно - само по сериен номер ги изкарва за секунди, обаче при шкодите не знам как е направено.

 

 

С две думи - не е лесно да го намериш сам, тъй като не е ясно как е кодирано - лесно е да отидеш и да питаш в шкода, пък може и да стане работата без рама, ако не е вкарана в алгоритъма за кодиране...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото четох само сериал е нужен, а другото явно го искат, за да видят дали си собственика. Поне такива оферти има в нета/ебай и по форумите .... Около 10 евро/£ излиза услугата.

Ще звънна да питам дилърите какво ще кажат все пак, да

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го закачиш на друга кола, може и само за проба - ще ти иска код после навсякъде. Хаква се, да. Стига да имаш разкодиращата програма, която използват дилърите, когато им дадеш серийният номер на радиото. Спрямо него се вади кодът. Барай смело, ако не го закачиш към друга кола, няма да иска код.

 

Поздрави

 

Венци, не подвеждай човека. Кодът на радиото е вързан не само към серийния номер на самото радио, но и по CAN за номера на шасито. Ако закачиш радиото от кола А на кола Б, ще иска код, когато е закачено за кола Б, но когато го вържеш обратно към кола А, няма да иска код, ше си го разпознае автоматично - пробвано многократно със Swing, но принципът трябва да е еднакъв за всички. Освен това, за да ти дадат код за радиото, дилърите искат номера на шасито

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явка, ясно мерси. Не съм се изразил правилно както винаги... на неговата кола точно не трябва да му иска код радиото, а на другите навсякъде трябва да му иска код.

 

Иначе другото, явно е както съм го казал и съм си мислил и аз - че рамата е свързана със серийния номер на радиото - ако се открие как точно - хакващата програма ще е готова. :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отново балгодарско, малко по-смело ще пипам сега :)

 

ако не досаждам имам още няколко въпроси без отношение вече към моя проблем, но от любопитство по темата :)

 

ако едно радио не е от дадена кола, винаги ли когато се пуска в другата кола ще иска ПИН ? или веднъж като се вкара ПИН-а и инфото ще се запише в компа на колата за постоянно ? какво става с ВИН-а тогава, или той е само за генериране на ПИН ? Не би ли могло да се генерира нов ПИН посериала на радиото и моя ВИН ?

 

а по темата да продължа какво намерих по други форуми (основно брискода) без да гарантирам достоверност.

 

от 2012 година вече няма ПИН кодовете. Поради зачестилите кражби на тези модули от Шкода правят всичко вече онлайн. Носиш модула, казваш рамата на колата на която е бил, поставят го на твоята, връзват я на комп, от там диаг софтуера се свързва директно с некви сървъри на чехите, и ако радиото не е обявено за крадено, ти го добавят в колата (доколкото разбрах, една кола може да поддържа инфо за до 3 различни мултимедии ... ).

 

преди 2012 всичко е с код, ВИН-а ти го искат само, за да удостоверят, че колата или модула не е краден, но това се прави ръчно (ако изобщо се прави). Целият ПИН е само въз основа на серийния номер май. По този начин работят и всички "услуги" в нета за възстановяване на ПИН, явно си имат генериратори. Има хора от брискода, които твърдят, че са си поръчвали такива ПИН-ове и нещата са ставали (услугата е около 10 паунда).

 

Има и трети начин, софтуер за диагностика на медията (mydiag нещо беше). Директно се връзва към нея и чете кода, т.е. брутфорсва го, но според инфо и разни филмчета е въпрос на минута-две да го хване. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, не подвеждай човека. Кодът на радиото е вързан не само към серийния номер на самото радио, но и по CAN за номера на шасито. Ако закачиш радиото от кола А на кола Б, ще иска код, когато е закачено за кола Б, но когато го вържеш обратно към кола А, няма да иска код, ше си го разпознае автоматично - пробвано многократно със Swing, но принципът трябва да е еднакъв за всички. Освен това, за да ти дадат код за радиото, дилърите искат номера на шасито

 

Според мен Венци е прав. Пина КАТО АЛГОРИТЪМ е обвързан САМО със серийния номер на радиото. В ЕТ искат рамата, за да потвърдят че си собственика.

Номера на рамата радиото го иска по кан и сверява дали е премествано за да поиска пак пин. Но веднъж имайки въпросния пинможеш да го завържеш към всяка рама. Отделно, че някой радиа си помнят по няколко рами вътре и може да го пренасяш вече между тези коли без да ти иска код (суинга помни по няколко, но старите стрим не). Но пина като числа не зависи от рамата, тя се ползва само за флаг, че е в друга кола.

 

След 2012 и аз четох, че са махнали пина тотално, явно е изтекъл алгоритъма за генерация или софтуера. И сега и извън ЕТ могат по серийния номер на радиото да ти кажат пина.

 

ако едно радио не е от дадена кола, винаги ли когато се пуска в другата кола ще иска ПИН ? или веднъж като се вкара ПИН-а и инфото ще се запише в компа на колата за постоянно ? какво става с ВИН-а тогава, или той е само за генериране на ПИН ? Не би ли могло да се генерира нов ПИН посериала на радиото и моя ВИН ?

 

Веднъж като го опознаеш въвеждайки пина, на тази кола повече няма да го иска. Инфото (номера на рамата) се записва в радиото (а не в компа на колата) и то си знае, че тази кола е неговата. За генерация на пина ти трябва само серийния номер на радиото, в ЕТ ти искат и рамата, защото по нея сверяват, че си собственика и не е крадено.

 

Говорим за по-старите, както казваш след фейса май въобще нямало пин.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.