Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шум при не натиснат педал на съединител?


yoyof1

Recommended Posts

Октавия II 1,9ТДИ BJB.

При не натиснат педал на съденителя, на място се чува шум нещо като виене. Когато се натисне шума изчезва. Направи ми впечетление, че когато колата е по баир надолу не се чува, а нагоре пак се чува!?

Какво може да етова?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като натиснеш съединителя, той отделя скоростната кутия. 90% шума ти е от аксиалния лагер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... или аксиален лагер.

 

Кога се върти аксиалния лагер? На новите бангии при натиснат съединител ли спира да се върти.

 

 

... Направи ми впечетление, че когато колата е по баир надолу не се чува, а нагоре пак се чува!?

Какво може да етова?

 

Демек, при отнемане на газта.

Точно това ми прилича на диференциал.

 

 

...При не натиснат педал на съденителя, на място се чува шум нещо като виене. Когато се натисне шума изчезва....

Какво може да етова?

 

 

 

Скорости - лагер на първичния вал.

 

 

Ако е от скоростна кутия, няма ли да се чува постоянно? 

 

Не, при натискане на съединителя ще изчезва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.

Демек, при отнемане на газта.

Точно това ми прилича на диференциал.

 

 

 

 

Не при отнемане на газта. Колата е в покой на сфетофар примерно!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да, това го разбрах.

 

Това за диференциала все едно не съм го написал. То няма и логика с останалите симптоми, ама как да го преведа това изречение:

 

.... Направи ми впечетление, че когато колата е по баир надолу не се чува, а нагоре пак се чува!?

 

 Когато колата стои на наклон ли се променят шумовете? или....................що трябва да гадая в крайна сметка какво си искал да кажеш. Бъди по-точен! ;)

 

п.п. Има един сервиз във Варна. Иди на преглед и евентуално ремонт.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.