Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Механизъм скоростен лост 5 ст. ск. кутия 105-120


Sundzu

Recommended Posts

Търся механизъм / скоростен лост за 5 степенна скоростна кутия за задномоторна Шкода.

Пишете тук или на ЛС.

Редактирано от Sundzu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

За да не се луташ повече , може да намериш привод от 4 ст и да го скъсиш малко .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не се луташ повече , може да намериш привод от 4 ст и да го скъсиш малко .

Хич не го мисли , една преходна втулка , заварка и си ти. :) Само че това упражнение е само за ,, мокра '' 5 - ца , на ,,сухата'' привода е с кокала

За сухо окачване ли ти трябва?

Редактирано от fulcrum
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото разбирам, колегата търси самия лост, а не привода между лоста и скоростната кутия ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся механизъм / скоростен лост за 5 степенна скоростна кутия за задномоторна Шкода.

Пишете тук или на ЛС.

Е дали е 105 , 120 , 130  със 4 или 5 скорости разлика няма . Ако става дума са лостовата система  а не за привода ... Нека колегата уточни . :)

Редактирано от Skoda 130LR/h
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Нужен ми е само скоростния лост с конзолата. Според каталога конзолата на 5 ск. е различна (код113-512421), под конзолата има 2 подложки (113-519590 и другата с канал за 5 скорост - 113-510330) и втулката,  в която стои долният край на лоста е различна (113-512160).

 

При 4 ск. конзолата е с код 113-512420, няма подложки и долната втулка е с код 111-522160.

 

Понеже на чертежите в конзолите няма видима разлика, мисля че като минимум трябва да имам поне двете подложки и втулката, но цял механизъм е за предпочитане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнах в каталога . Наистина имат разлика двете лостови системи , но аз бях с 4 ст кутия замених я с 5 ст и смених само привода . Нека fucrum поясни как , чрез помоща на резина си е модифицирал механизма .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Наистина имат разлика двете лостови системи , но аз бях с 4 ст кутия замених я с 5 ст и смених само привода .....

 

Кое смени?

 

Привод е цялата система, от топката на ск.лост до кутията. Демек, задействаш кутията чрез нещо. това е привода. Вече - лост, конзоли, щанги, тампони, карета...са части от привода.

Както е и привода на съединителя - всичко от педала до акс. лагер.

Разграничавайте ги нещата, щото скоро няма да се разберете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро разграничавам привод от ск. механизъм... Казвам , че съм сменил привода а ск. механизъм ми е същия ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, защо бе Ванка. Така наречения ск. механизъм е към привода на скоростите.

Аз дадох определение за привод, /всъщност това определение не съм го измислил аз/. Кое според теб е привод на скоростите?... Важното е да свършите работа на човека, но не по трудния начин.

 

Весела Коледа! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно , аз съм с грешка...! А под привод разбирам ; самата връзка между конзолата и ск. кутия ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно , аз съм с грешка...! А под привод разбирам ; самата връзка между конзолата и ск. кутия ...

Точно това е , а за подложката - аз изрязах от гуменотекстилна комонента правоъгълен фланец 10 мм за под конзолата на лоста - с по - дълги болтове

заспа убийствено , щангата е абсолютно успоредна в тунела и скоростите се включват много леко.Може да се импровизира и с други тампони

в конзолата на края на щангата , не тябва да има грам луфт за мазно включване.

 

Не намирам и аз разлика в привода за 4 и 5 степенна кутия .Нека колегата от Варна експериментира с 4 степенен привод , щангата се скъсяваше

с около 5 см , излиза и 5 та скорост.

 

Ако е необходима точна мярка за дължината на щангата( не помня вече колко) , имам за 5 степенна кутия , но с кокала ( за Шкода /Рапид 130 /135/136) казвай да

я измеря , дължината е същата като за 5 степенна с конзола ( за ,,мократа 5 ца'')

Редактирано от fulcrum
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Нужен ми е само скоростния лост с конзолата. Според каталога конзолата на 5 ск. е различна (код113-512421), под конзолата има 2 подложки (113-519590 и другата с канал за 5 скорост - 113-510330) и втулката,  в която стои долният край на лоста е различна (113-512160).

 

При 4 ск. конзолата е с код 113-512420, няма подложки и долната втулка е с код 111-522160.

 

Понеже на чертежите в конзолите няма видима разлика, мисля че като минимум трябва да имам поне двете подложки и втулката, но цял механизъм е за предпочитане.

Кире явно колегата има свръзката от конзолата до кутията . Иска само конзолата , но ти вече му поясни как да я модифицира за да влизат плавно скоростите... :)

Редактирано от Skoda 130LR/h
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уточнявам, че имам хоризонталния лост за 5 ск. ( късия) и затова търсех само конзола с подложки и втулка за лоста за 5 ск.

Но чета, че може да се преправи.

 

Относно преправянето, питам дали правилно съм разбрал.

Единственото, което трябва да направя е да сложа под конзолата за 4 ск. подложка (примерно гумена) с дебелина 10 мм, така ли е?

С такава подложка няма нужда от скоростен лост за 5 ск?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз нищо не съм подлагал. Но първа и втора влизат със затруднение. Но иначе правилно си разбрал как даго прерпавиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз нищо не съм подлагал. Но първа и втора влизат със затруднение. Но иначе правилно си разбрал как даго прерпавиш.

Подлагай , за да има успоредност на лоста в тунела. И при мене имаше трудност , особено при излизане от първа. Обирането и прецизирането 

на всички луфтове на гумени съединения е от много голямо значение. :) Айде , успех. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.