Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моля за мнение за Октавия 2,0Т 150 к.с


sostin

Recommended Posts

Здравейте, надявам се скоро колеги :)))

Предстои ми закопуване на автомобил и съм набелязал Октавия като най-вероятния такъв. Искам да ви попитам за мнението Ви за Октавия 2,0Т 150 к.с. Автомобила ще е комби и за това ми се иска да има повече мощност на разположение, но нямам никаква идея за моторите на Шкода. Интересува ме какъв е разхода на този мотор, говорим при нормално каране , ясно е че при сериозно натискане и разхода ще се промени сериозно? Какво да гледам при закопуването? Какво мислите и за другите мотори над 110 к.с ? Дизелите също са вариянт.

    Като цяло ми се иска да науча повече неща за Октавия, защото много ми харесва и както казах това най-вероятно ще е следващия ми автомобил. Гледам комбитата, като един вид семеен автомобил, но ми се иска да е по - пъргава версия и ще Ви бъда благодарен да ме насочите в правилната посока:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв двигател....2.0Т бензин 150 к.с. няма при Skoda. Бъркаш или конете - или кубатурата - или марката. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвам това което гледам по обявите и снимките в Мобилето . На някой места е 1,8 Турбо , на снимките по капака на двигателя  пише 2,0 турбо ,150 к.с.......нямам идея дали е 1,8 или 2,0 , но става въпрос за мотора който е 150 к.с 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай един линк на това, което гледаш, каква шкода, коя година

 

1.8Т бензин - 150 коня класика в жанра, инфо има колкото искаш. Слагат го на Октавия 1 и 2.

2.0Т (turbo) бензин няма. Има 2,0 FSI, което не е турбо, той е 150 коня. Има и 2.0 TFSI, което е турбо и 200 коня. Октавия 2 и 3.

2.0ТDI (дизел) има 150 коня .Октавия 3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една обява в mobile.bg - на която пише 2.0T, а на капака на ДВГ пише 20V. От там идва объркването - просто продаваче не е запознат и е писал на изуст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11354650909735959&f1=details&slink=6g5ie2

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11393348027685875&f1=details&slink=6g5ie2

 

 

Ето това са две примерни обяви, които съм загледал. Говорим за автомобил около 2000 г . Очаквам мнение и за 110 кс. дизеловите мотори .Благодаря ви предварително:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са си 1.8 Т двигатели, 150 коня. Това 20V е съвсем друго нещо (4 цилиндира по 5 клапана)

 

този двигател се слага във всички VAG автомобили (Skoda, VW, Audi, Seat), така че където каквото намериш за него ще е актуално. Попринцип се води от сполучливите, газифицира се, само да намериш читава бройка. Има подфорум на Октавия тук, там ще намериш инфо и колеги с такива коли.

 

1.9 ТДИ 110 коня също е много сполучлив двигател. По-малко коне, но голям въртящ момент, ще теглят колата не по-лошо. Ако нямаш предпочитания към бензин или дизел, вземи по-добрата кола/оферта, с който и да е от двата двигателя. 

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11399706459196729&f1=details&slink=6g90mg

 

 

а за този мотор да ми кажете нещо ????? Бивал и го ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същият като 1.8Т, само че е без турбо. Харчи еднакво, осезаемо по-малко върви. От друга страна няма да имаш проблем с турбото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.