Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сваляне на предна броня Октавия 1 FL


Recommended Posts

Здравейте Колега пускам тема за това как се сваля предата броня на Октавия 1 FL защото мен ми се наложи днес а има някой неща които доста ме забавиха поради факта че не знаех къде точно има болтове. 
Нужни инструменти:
1 Тресчотка с камък 8 и 10
2,Кръстата и права отверка 

3,Комплект отверки тип Звезда (точния номер не знам)
За да свалите бронята попринцип гумите пречат за да се отвъртят болтовете които захващат самата броня към подкалника. Но добър вариант е първо да завъртите пълен десен волан и да отвъртите болтовете от лявата страна на бронята (аз така направих) 

033107200.jpg?r=0

 

мисля че са 4 болта. Развъртат се с камък 8 . Повтаря се същата процедура от другата страна. След това за удобство махаме номера и с права отверка махаме лайстната която е декоративна. Държи се на щипки подхваща се от едната страна и след това се маха много лесно. от Двете страни в началото на лайстната има по 2 болта който се развъртат с камък 10 

033107201.jpg?r=0

 

. След това където са свете декоративни решетки(при мен само 1 се маха защото другата има място за интеркулера) махаме дясната решетка държи се на 3 щипки от горната страна и излиза навън. Под нея откриваме 2 болта, които се развъртат с отверка Звезда от другата страна на другата декоративна решетка има също 2 болта

 

 033107203.jpg?r=0

.

Отваряме капака и има 3 болта отново се развъртат със Звезда които държат бронята горе

 033107202.jpg?r=0

..

Последно има отдоло от двете страни 2 пласмасови кори пред гумата които са захванати към кората. Лесно се откачат . След това бронята се изважда напред. Ако имате система за почистване на фаровете дръпнете бронята и разкачете маркуча който отива към тях.  Надявам се че съм бил полезен . Съжелявам за качеството на снимките дано се вижда добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.