Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за Октавия 1


kgrozdanov

Recommended Posts

Здравейте колеги вече и аз мога да се похваля,че съм горд собственик на Шкода :)

И вече имам първи проблеми от нея.

Задна лява врата не се заключва от централното и заводската аларма не и работи дайте съвети какво да предприема като мерки

БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо време сваляш коратаи гледаш какво е положението, на баща ми на октавията задна лява врата някой път също не се заключва, по скоро се заключва и после се отключва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не е от Варна колата,а на мен ми каза стария собственик че трябвало да отида в шкода да ми обучат ключ у всичко щяло да се оправи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов ключ няма да помогне на задната врата, това е проблем с електриката (кабели, ключета, модул и т.н.).

Заводската аларма, сигурен ли си, че я имаш? Щото повечето коли внос са без тая аларма.

 

Даже и да я имаш, съвета ми е да сложиш афтърмаркет аларма. Заводската има неприятния ефект, че крадеца като превърти патрона с мечата лапа и тя се изключва, влиза, пали и заминава.

 

В ЕТ за тия проблеми въобще не ходи, ще ти вземат колкото за още една О1. Гледам че си от София, отивай направо при момчетата в Люлин, из форума някъде им се търкаляше адреса. Те знаят и вратата как да ти оправят и от аларми и ключове отбират.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Ще използвам темата на колегата за да не пускам нова, защото имам подобен проблем със задна дясна врата, но при мен не се отключва, не мога да я отворя и отвътре а така не мога да сваля и кората за да погледна. Когато дърпам дръжката за отваряне отвътре, палчето се повдига, но не иска да щракне. Проблема се случи изведнъж като след хиляди опити се отключи веднъж и при следващото заключване пак заби и не ще. Ще съм благодарен за някакви съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вън,като дръпнеш дръжката в процепа м/у подвижната и неподвижната част има едно палче.Повдигни го леко с отвертка и го премести малко назад. Натисни го да щракне и после пробвай да отвориш.Пробвай и като натиснеш вратата и дръпнеш дръжката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте и аз отскоро съм собственик на О1 и при мене е някаква драма с тия брави от лявата страна ,заключвам ръчно шофьорската врата отвътре(задната не се ползва)а другите заключвам със задния капак ,май са си болест тия брави пълни с елетроника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и аз отскоро съм собственик на О1 и при мене е някаква драма с тия брави от лявата страна ,заключвам ръчно шофьорската врата отвътре(задната не се ползва)а другите заключвам със задния капак ,май са си болест тия брави пълни с елетроника

 

http://www.briskoda.net/forums/topic/126257-octavia-1-replacing-door-latch-microswitch/

 

Скоро ремонтирах бравата на шофьорската врата, виж това може нещо да ти помогне!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То кой знае каква електроника няма тук, при мен се получаваше едно положение в което заставаше този  белия механизъм  от клипа- под него има една "шейничка" която "ходи " на ляво на дясно благодарение на  механизма отгоре  който се задвижва от ел. мотора/или ръчно.

При мен заставаше в едно от 3те възможни положения и блокира така, на въпросната "шейничка" има едно като "палче" с пружинка-един вид  служи като фиксатор. И като чели в най крайно положение задържаше(нямаше следи от износва не и по палчето и по вейничката) ,някакси нему достигаше сила да го преодолее това палче.

Понеже не намерих решение на проблема махнах запчатката  на ел.моторчето и така бравата стана само  с ръчно отключване и заключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за видеото , уикенда ще действам но нещо ме съмнява за липси , в задната врата има някаква голяма бяла букса която седи празна някой има ли идея дали е за моторчето за стъклото или за нещо друго ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че някакъв гоуем "Майстор " просто ми е олекотил с комфортмодула който се намира в задната врата и командва огледала централно   ...аман от разбирачи

Редактирано от стефан780
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте, колеги!

Имам две питания.

1. Имам проблем с пластнасата на която е закачен плафона в купето. Щипките са и счупени и леко виси от едната страна. От Габрово съм, итукникъде не мога да си намеря нова или втора ръка. Ако имате някакви идей от къде да си намеря, споделете.

2. При стартиране на двигателя, се чуват, три равномерни, продължителни сигнала. Не всеки път, на 20 паления веднъж. Интересува ме какво означават.

Извинете ме ако не съммуцелил мястото за питането си! От два дни се ровя и не намерих подобни коментари! Мерси предварително!

Редактирано от irji_holik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.