Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия за начинаещия - кое, как, откъде


Markov G.

Recommended Posts

Здравейте на всички,

ето, че дойде и моят час да кацна във форума, вече като нов горд стопанин на Октавия.

С всичките извинения, че някои от въпросите ми може да са вече предъвквани - направо по същество:

1. Какъв препарат ми е необходим за поддръжка на кожен салон? Какво да избягвам? Къде мога да открия качествени препарати?

Знам, че трябва с нещо да се маже хубавата кожичка, за да не изсъхва, да не се цапа и напуква, но досега не съм се сблъсквал с този казус и нямам никакъв опити.

 

2. Шевът(подлепването?) между двете средни парчета кожа на дясната седалка се е отворил в сегмент около 10-15см; не се вижда с просто око, естествената гънка крие дефекта, но трябва да се отстрани преди да е станало по-лошо. Къде могат да поправят такава несложна, но специфична дреболия?

 

3. Мигачът на лявото огледало е за смяна. В авто-бим имат нужната част за 30+лв. Имате ли впечатления дали е някакво адекватно китайско качество или боклучаво китайско качество? Разглобяването на огледалото не изглежда да е много сложно на клиповете, които наметих в Ютюб; има ли някакви сериозни рискове от грешки ако се пробвам сам да го сменя?

 

4. Липсва ми ухото за теглене на буксир. Има ли магазин в София, където да поддържат такава наличност на адекватна цена или да поръчвам от и-бей за 15-20лв? Съвместими ли си ушите от Ауди или ФВ?

 

5. Откъде мога да поръчам лайсната (колана), която пристяга резервоара към колата?

Представлява двойна пластична лента, около 2 см широка, която държи резервоара през средата и се крепи на малки болтове в двата края. Едната лента се е износила и скъсала, сега резервоарът се крепи само на една ... засега здраво ... но не се знае докога.

Редактирано от Markov G.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл!

1. От доста години ползвам препарат на Търтъл, от Бриколаж, и кожичката си е като нова.

2. http://avtointerior.bg/index.php?option=com_contact&Itemid=3

4. Много бих се учудил ако има разлика в ушите :eusa_think: От друга страна, съмнявам се че Up и Touareg имат еднакви уши :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.