Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Recommended Posts

Здравейте! Преди известно време си взех елипси http://www.avitel-bg.com/hertz-dcx-690, изрязах кората на багажника и ги монтирах. За тях използвах кабелите, които бяха за фабричните малки говорители отзад. На предните врати бях монтирал преди време тези: http://www.avitel-bg.com/pioneer-ts-g1723i, че ми попаднаха много ефтини. CD което използвам е http://www.technopolis.bg/b2c/details/305998/P11080301/Avto-Resiivar-PIONEER-DEH-1500UB. При тази "конфигурация" получавам приличен звук в колата, но баса е сръвнително слаб, дори и след корекции по настройките на плеъра. Направи ми впечатление, че при настройка само за звук към задна линия и балансът само към един от двата говорителя на кората положението с баса се промяна драстично (в положителна посока), но при изравняването на баланса и баса "се губи".

Та въпросите ми са следните:

1. Възможно ли е нещо да пропускам от към монтажа (прекалено тънки кабели или нещо друго)?

2. Нужен ли ми е допълнителен усилвател за говорителите от задната линия? - почти съм убеден, че просто мощността на плеъра не е достатъчна за тях.

 

Получих съвети от сорта - щом искаш бас - купи си субуфер. Но ако това което получавам от тези Herz говорители ми е достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали си вързал кабелите правилно. Помня ( поне едно време беше така ) , че ако си вързал на едната колона + с + и - с - , а на другата + с -  и - с + то ниските изчезваха . (не мога да обясня точно защо)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно както е казал roodnb е проблема...имаш объркан плюс на тонколоните... на задните най вероятно понеже там има бас..Тогава пак свири всичко но няма бас или не е плътен.Така се получава защото в едно и също време единия говорител примерно се издува а другия потъва.И в резултат на това баса се неутрализира.На това му викат акустично късо съединение.Най лесно се оправя като примерно обърнеш изводите на едната ти елипса.Пробвай.

Обръщам внимание че говорителите трябва да са сфазирани не само един с друг ами и предни и задни.. което много по малко се влияе и много хора го пропускат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - вероятно е това. Другото за тези елипси е необходим хубав плейър. Аз съм с един блаупункт, стар модел, но направо къртеше баса, доста пъти са ме питали каква ми е касата. Тогава нямаше още. Пробвай размяната на плюсовете, но между другото трябва да знаеш, че кабелите са много от значение. Откакто сложих новите дебели кабеляци съм още по-доволен. Пиши откъде си, може да се измисли нешо.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.