Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Комфорт мигачи


iavkata

Recommended Posts

Имаше преди време една тема за комфорт мигачите и за това как може да се настроят на цикъл, различен от 3, но не мога да я намеря, затова отварям нова тема, пък модераторите ще решат къде да я боцнат ако има нужда. Смятам, че е полезна информация що се отнася до глезотийки по колата.

 

Та по същество - доколкото помня, в старата тема така и не се стигна до решение дали и ако да къде и как точно може да се променя броя "примигвания" на мигачите в комфорт режим. Днес докато ровех безцелно из компа на колата, случайно открих къде се променя тази екстра. Да уточня, че става въпрос за ECU EDC-17, с което разполагат Fabia 2 FL, O2 FL, Superb 2 и т.н. Нямам идея дали при по-стари компютри (например EDC-16) нещата стоят по същия начин.

 

През VCDS се влиза в контролер 09 Cent. Elect. и се избира Adaptaton-10:

 

post-6282-0-15469000-1398192146_thumb.jpg

 

Оттам се избира канал 43 и в полето New value се въвежда желаната стойност, която по подразбиране е 3, а може да варира в интервал от 1 до 5.

 

post-6282-0-86625000-1398192256_thumb.jpg

 

Накрая Save и готово.

Редактирано от iavkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значение има, и то голямо. Току-що пробвах на EDC-16 на О2 от 2005та, там изобщо липсва тая опция на посочения модул и канал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значение има, и то голямо. Току-що пробвах на EDC-16 на О2 от 2005та, там изобщо липсва тая опция на посочения модул и канал

По спомен, след малко ще проверя, съм с EDC-16. Обаче има и едно Uxx, където U-то е update, а хх са цифрички. Та, 2010та също е с 16ка, пък я имам опцията. Не е меродавно кое поколение компютърът има колата, а дали софтуерът е дадена версия, като се гледа номера и на комфорт модула. Моят е от средния тип с опции, а има и хай-енд такива.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, щото на EDC-16 но на по-нов автомобил, 2008 по спомен, съм виждал някви екстри, които ги няма на по-стар такъв. Не се сетих да видя номера на комфорт модула обаче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо общо с какво ЕДЦ си (така да го нарека). Ти си с ЕДЦ17 защото си 1,6 тди комънрейл! Тази екстра зависи от модела на CECM-a (central electronics control module) и за каква кола с какво оборудване е сложена. Нормално е при по-новите да има много повече екстри който да могат да се активират и променят! Но това няма никакво значение с какво ECU е колата и дали е EDC16 или 17.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо общо с какво ЕДЦ си (така да го нарека). Ти си с ЕДЦ17 защото си 1,6 тди комънрейл! Тази екстра зависи от модела на CECM-a (central electronics control module) и за каква кола с какво оборудване е сложена. Нормално е при по-новите да има много повече екстри който да могат да се активират и променят! Но това няма никакво значение с какво ECU е колата и дали е EDC16 или 17.

 

Значи, изобщо няма да споря, няма абсолютно никакъв смисъл. Факт е, че на Фабия 2 ФЛ с оборудване Амбиенте с ЕДЦ-17 я има опцията за промяна броя на примигвания на комфорт мигачите. И също така е факт, че същата тая опция я няма на О2 преди ФЛ с оборудване Елеганс с ЕДЦ-16. Но за сметка на това, при Октавията, в Adaptation-10 като влязох, имаше около 10 глезотии за настройка, а при Фабията имаше точно 2!!!

 

И темата както обикновено стана безсмислен спор за абсолютни глупости.

 

Ще помоля модераторите да я разчистят с изключение на първия пост и да я заключат или ако преценят - направо да я изтрият!

Редактирано от iavkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Явка, това е форум, т.е. място за изразяване на различни мнения и защитаването им. Докато дискусията не нарушава правилата на форума, заключване, триене и т.н. са неоснователни действия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Здравейте,

да попитам за Суперб 1 от 2004 дали може да се активира тази опция с 3 премигвания на мигачите при едно натискане на лостчето?

Намирам екстрата за доста полезна, но за съжаление я нямам.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

 

Как да разбера дали има тази опция колата Октавия 1 фейс 2003г. с круизконтрол ако е от значение.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегите с въпросите за Октавия 1 и Супърб 1 - на вашите коли може да стане с допълнителен модул от типа http://m.ebay.co.uk/itm/141555637756

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегите с въпросите за Октавия 1 и Супърб 1 - на вашите коли може да стане с допълнителен модул от типа http://m.ebay.co.uk/itm/141555637756

Колега от VW-форума произвеждаше такива модули.

И цената доста се различаваше от тези 41 паунда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата вече не ги праизвежда. Имах на голфа такъв "търнминатор" и исках и за шкодата, обаче колегата е спрял да ги прави.

За Жоро и Здравко - във Фв форума съм с ник w_smith

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата вече не ги праизвежда. Имах на голфа такъв "търнминатор" и исках и за шкодата, обаче колегата е спрял да ги прави.

За Жоро и Здравко - във Фв форума съм с ник w_smith

Предположих,че си ти.

А някой знае ли защо вече не ги произвежда?

Щото с тия 41 паунда,неговата цена да е 40лв,пак ще е конкурентен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето разбрах от Ваското 1, че Виктор не може да ги направи да управляват диодни крушки и няма голям интерес. Чудя се дали ако се съберем няколко човека, дали няма да се навие за някакво количество. Иначе преди 7 години беше 20 лева. Допълнителна екстра беше, че модула светваше аварийките при включване на задна.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега да пуснем нещо като запитване,тук и в другата стая и да видим дали ще има мераклии.

Като преди това може да се поинтересуваме колко броя е минималната поръчка.

20 лева къде ли не сме ги дали,А и горивото поевтиня доста,та ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишете на човека дали има интерес да ни направи по един модул.

Аз съм в играта.

Голям гъдел са комфорт мигачите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Дали има развитие по въпроса за тези модули?

Аз също ще се включа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах вчера едно Л.С. на колегата от съседния форум,който ги е изработвал.

Прочел е съобщението,но не ми върна.

Според мен не му се занимава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но пък вижте какво открих.

 

http://olx.bg/ad/komfort-modul-za-migachi-promotsiya-ID56QDQ.html

 

Почти съм сигурен,че от този продавач си купих ДРЛ модула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да каже на Октавия 1 и на Суперб 1 какво е релето на мигачите и къде се намира?

Намерил съм такъв модул, който става за Пасат 3 и Пасат 4 и продавача твърди, че ако релето на моята кола е "стандартно" с три крачета не би трябвало да има проблем с инсталацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.