Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 1,9SDI na 280 хил. км.


bdimov

Recommended Posts

Здравейте фенове на Фабиа. 

От 2 и отгоре години карам Фабиа 1,4ТДИ и съм доволен ( над 50хил. км. вече само наливам и карам ). Баща ми иска да си взима и той Фабиика. Днес гледах обява за една "каляска" но споменатата в заглавието. Колата ми хареса ( поне от снимките ), утре мислим да отидем да е видим. 2004 година е и единственото, което малко ме притеснява е че е на 280 хиляди. То вярно че преди да е видим, чуем как работи и да и врътна едно кръгче няма как да сме сигурни за какво иде реч но все пак дали си заслужава да и се обръща внимание. От друга страна ако километрите и са реални ( а това поне засега е в сферата на гадаенето ) то мисля че нещата ще са напълно нормални като се има в предвид че в 95% от случаите, когато се вземе автомобил от търговец и на километража пише примерно 154000, то е ясно че са "скрили" поне 100 хиляди от реалните.

Иначе прочетох тук че този мотор бил доста сполучлив. Не е кола за натискане но баща ми ( пък и аз ) сме от този тип шофьори, които по магистралата си кретат с 90-100, слушат си радио и това че ще пристигнат с 15-20 мин. по-бавно не ни е никакъв проблем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма проблеми не я мисли. Моята служебна е на 270к вече /от нова я карам/ и нямам никакви проблеми с нея, само консумативи и каране. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като говорих с продавача днес по тел-а и го поразпитах оттук-оттам ми каза че прoблеми нямала никакви и причината за продажба е че е на негов приятел, който е заминал да живее в Англия и му я е оставил със всички необходими документи да му е продаде и да му прати парите. Това беше обяснението, утре ще си покаже стига да успея да отида ( двамата с баща ми де ), защото сутринта съм Пазарджик-София и обратно и ако се прибера до към 13-14ч. да имам време да отида и до продавача, който е пък на 200км. в другата посока :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е запазена и на 500 000 да е вземай я.Това е много здрава кола.Моята като я купувах пишеше на 95 000,после като я прочетох се оказа на 195,сега е на 240 и съм сменил само задни накладки и 1 спир.цилиндърче.Естествено ремъци,в.п.,тампони на предните носачи....но това са консумативи.

Да и смениш маслото на кутията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Железни са тези мотори :)  Такситата в Русе  ги разпиляват от каране минали са 500 000 и само едни клапи и вакуум помпи по мотора заминават. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам един приятел във Варна - неговата е на 650 000 - душманско каране - направо не е за вярване какво търпи тази кола и още е жива :flag_skoda:

а 90-100 км/ч за TDI е време за превключване на пета предавка :sorry:

Редактирано от веселин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.