Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Diesel particle filter - индикация на екрана!


_Ghost

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

вчера ми светна жълтата лампичка за Diesel particle filter.

rcwq.jpg

 

Остана светната няколко минути докато спра и изключа двигателя; при тръгване след това не се появи отново. Можете ли да ми кажете трябва ли да предприема някакво действие и ако да какво?

 

Мерси предварително на отзовалите се.

 

Колата е Октавия II TDI 105кс

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

рано или късно ще стигнеш до тук: http://dpfbulgaria.com/ (сайта е примерен, просто има повече инфо, иначе нямам идея колко са добри)

 

а преди това можеш да пробваш да го самопочистиш ... 

инфо по въпроса в книжката на колата или в нета, примерно тук http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=24&t=60601 

 

разбира се има и вариант 3, да си купиш нов филтър :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Преди около седмица и на мен ми се случи точно това. Решението е описано в ръководството на автомобила. Това е в общия случай.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори. При мен лампата светна докато се влачих в колона, после изгасна след броени минути, но въпреки това ще отида до СОП да направя едно кръгче...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега,

 

Аз имам същия двигател - 1,9TDI 105к.с... Доколкото зная, има няколко неща по този двигател, от които "много плаче мамата" - съединител, климатик, турбина и DPF...

 

И тъй като по цяла седмица карам колата по 10км. на ден (5 сутрин и 5 вечер), а невинаги събота и неделя имам възможност да я изкарвам на извънградско, да попитам:

При какъв режим на каране филтърът се запушва? По наблюдения (ясно е, че официална статистика липсва) след колко гадни, студени градски километъра следва проблем? 

Често срещан ли е този проблем с този двигател?

Дали може филтърът да бъде безпроблемно изолиран?

И един всъщност доста свързан с горното въпрос - с каква нафта карате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

1. При шофиране предимно на къси разстояния (градско) се запушва със сажди DPF, това и в ръководството на автомобила си го пише. След колко километра се случва няколко човека са описали тук, в постове 67, 68 и 69.

2. Това дали ще се проявява често или не този проблем - аз оставам с впечатление, че зависи от това как се кара колата (градско/извънградско, гориво и добавки). Който е по-запознат да се изкаже адекватно.

3. Има доста хора от форума, които могат да извършат операцията съвсем безпроблемно.

4. От около година зареждам предимно от Petrol, и по-рядко от Shell. Но ми се струва, че от където и да заредиш (в България) разлика кой знае каква няма да намериш - поне в това отношение.

 

Поздрави.

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен но тук  http://dpfbulgaria.com съм махал 2 филтъра и 2 ЕГР-а и няма проблем и до ден днешен.Доколкото знам са доста силни и в чип тунинга

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.