Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Продажба на автомобил


velinsl

Recommended Posts

Мисля, да си продав единия автомобил на първо време за това искам да попитам какви документи се изготвят от продавача?

Преди беше само с някъв оглед нещо и при нотариуса сега има някакви експертни оценки, простотии преди прехвърлянето. Някой знае ли как стои въпроса и ако може да обясни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш платена гражданска и да ти направят застрахователна оценка. Прави я застрахователя ти - колкото по-ниска е толкова е по-ниска таксата на нотариуса. Също така се иска платен данък. За прегледа не съм сигурен. Ако сте повече собственици (ти и жена например) ще трябва и двамата да отидете при нотариуса или да носиш нотариално заверено пълномощно.

Май само това беше, но ако пропускам нещо колегите съм сигурен, че ще допълнят :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нотариуса продавачите преди трябваше да попълват и декларация за липса на задължения (предполагам, че не се е променило). Аз като си купувах моята Шкода единият помощник-нотариус беше и оценител и той ми направи експертната оценка, иначе както е писал колегата преди мен трябва да си извадиш такава оценка от застрахователна компания - мисля, че около 10 лв беше. Също трябва да имаш и платен данък за автомобила. Трябва да предадеш на новия собственик и малкия и големия талон. Трябва да имаш и валидна застраховка ГО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.