Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна датчик за течност на чистачките


versay13

Recommended Posts

Здравейте колеги. Тъй като датчика на течността за чистачките постояно свети,реших да питам как да се добера до него и да го подменя.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а ти имаше ли датчик за течност или при ровене за дневни светлини, ти го активираха? Общо взето е без смисъл, ако си без пръскачки на фаровете, а от аватарата ти ми се вижда че си без.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а ти имаше ли датчик за течност или при ровене за дневни светлини, ти го активираха? Общо взето е без смисъл, ако си без пръскачки на фаровете, а от аватарата ти ми се вижда че си без.

Защо да е без смисъл, ако нямаш пръскачки на фаровете? На Октавията се оказа, че са си спестили датчика (при положение, че на Фабията дето струваше на половина имаше) и е страшно терсене да дръпнеш лоста и да почне да плюе пяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото Ицо без пръскалки на фаровете, казанчето е 2л с индикация на 1л остатък. Докато заради пръскалките слагат 5л казанче и датчика основно служи за изключване на помпата към фаровете при ниско ниво.

Иначе на всяка шкода с индикация на таблото могат да се монтират, дупчи се казанчето и един кабел до таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото Ицо без пръскалки на фаровете, казанчето е 2л с индикация на 1л остатък. Докато заради пръскалките слагат 5л казанче и датчика основно служи за изключване на помпата към фаровете при ниско ниво.

Иначе на всяка шкода с индикация на таблото могат да се монтират, дупчи се казанчето и един кабел до таблото.

Тоест може да се сложи на нивото, което ти искаш? Кабела до таблото, или до някаква букса ?

 

ПС: Явно Фабията макар и без пръскачки е била с голямото казанче, защото наливах две шишета от кола без проблем, сега на Октавията не събира толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се сложи, но не съм сигурен дали не се пробива в определено място само. Иво Динков може да ти отговори, като пробиваха на Фабията дали са дупчили на определено място или за каквото ниво е искал. Иначе кабела се извежда само до буксата на таблото. Всъщност са два кабела по 0.35 мм2 като едия края е на маса, другия на буксата на таблото. Другото е налице. Все пак провери с ваг-ком, че имаш възможност за активация първо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабията поне 2ка ФЛ е с 4л. казанче, макар и без пръскачки за фаровете, побирам точно 2 двулитрови шишета в казанчето. Обаче датчик нямам, Ицо, ти сигурно си гледал някоя Фабия с пръскачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....... Другото е налице. Все пак провери с ваг-ком, че имаш възможност за активация първо.

Говорих преди малко с ЕТ по телефона, нещо взеха да ми обясняват за някакъв модул/контролер, който сигурно нямам, след като нямам датчик, което ме хвърли в тъча?

 

Фабията поне 2ка ФЛ е с 4л. казанче, макар и без пръскачки за фаровете, побирам точно 2 двулитрови шишета в казанчето. Обаче датчик нямам, Ицо, ти сигурно си гледал някоя Фабия с пръскачки.

Преди нали карах Фабия 1 ФЛ Елеганс Едишън 100 (без ксенон и пръскачки) - там имах датчик и казанчето побираше мнооооооого. Може просто от завода да са и сложили от големите, пък било и по грешка  :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Да наистина при ровене с VCDS 12.12.2 за активиране на дневни светлини, ми активираха лампата за течност на чистачките и сега при всяко включване на автомобила, лампата за нивото на течноста ми светва. Поради тази причина си мисля, че датчика не е наред защото течноста ми е до горе. От друга страна коментара на ID A ме учудва, аджиба имам ли въобще датчик за нивото на тчноста или нямям? или просто имам само лампа на таблото.

Колега, а ти имаше ли датчик за течност или при ровене за дневни светлини, ти го активираха? Общо взето е без смисъл, ако си без пръскачки на фаровете, а от аватарата ти ми се вижда че си без.

 

Редактирано от versay13
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро имаш само лампа ... преди време докато ровехме из мозъка на моита кочинка я излъгахме , че има АБС и лампата съответно светна , защото колата няма , а таблото чака сигнал да угаси лампата ... отиди да ти я деактивират и няма да свети повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се радвам ако наистина нямам датчик за течността, че започнах да се чудя как да махна предната броня за да стигна до проклетото казанче и до въпросния датчик. Нека някой с шкода като мойта да сподели тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ела на някоя НИМ среща, ще я махнем лампата от таблото. Нямаш датчик, затова на всяко завъртане на ключа ти светва лампата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Проверих днес по vin номер и се оказахте прави - датчик нямам.Благодаря за вашите отзиви и съвети, бъдете здрави и весели празници. А за срещите пред НИМ пишете кога ще е следващата, защото тази неделя ( третата неделя от месеца) едва ли ще дойдат хора. Успех. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за срещите пред НИМ пишете кога ще е следващата, защото тази неделя ( третата неделя от месеца) едва ли ще дойдат хора

 

Просто следи тази тема: http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/31874-софия-ним-14ч-всяка-1-ва-и-3-та-неделя-от-месеца/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.