Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Octavia 1.9tdi 90к.с.


Recommended Posts

:hello:  От известно време чета форума и ми се прииска да стана част от него. Като за начало реших да ви се похваля :flag_skoda:
 Разполагам с ето тази красавица

1554537_685116118211803_7662569284610402

 

 

Колата е на почти 10 годинки (произведена е август 2004). Още докато я взимахме от ЕТ си казах, че 2013г. ще имам книжка и ще шофирам точно този автомобил. Мечтата ми се сбъдна! :D

Разполагаме с 90 кончета, които са достатъчни да те залепят за седалката, а свистенето на турбината е музика за ушите! Двигателят има добра динамика, което превръща пътуването в удоволствие.

Няма борд. комп. и не мога да кажа колко точно е разхода, но мисля че е около 5/100, което е супер!!! По метода пълно-празно го засякох на 4.8л.(ТРГ-Севлиево-Троян-София+градско в София-магистрала"Струма"-Рилски манастир-Благоевград и обратно).

Колата направи рекорд за макс. скорост 10155339_685155204874561_268570731542612 Беше много готино,но се съмнявам 2ри път да има  подобни условия..

Следващата ми цел е рекорд за икономичност! :P

 

10006539_685160641540684_2699412727381551779165_685162441540504_4414050473575723

 Колата има дребни козметични забележки, но ще намеря начин да ги отстраня!

На последно място имам няколко въпроса на които бих желал да получа отговор
1. Когато колата е натоварена, на 5та предавка м/у 100 и 110км/ч не ускорява на  изкачване. Оборотите ли са ниски или е нещо друго? Над 110км/ч го няма този проблем.
2.Откъде мога да закупя клубни стикери и лайсни?

3.При евентулаен тунинг, колко к.с. могат да бъдат получени, без да съкращавам драстично живота на двигателя(AGR)

    Благодаря ви предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам оборотомера, гледам и скоростомера....  ами аз на тези обороти се движа с 160 със същия двигател  :)  сигурно скоростната ми кутия е друга. На 5-та без проблем си прави 5000 оборота при скорост 180, а гледам другите едвам стигат 4000 оборота и вървят колкото моята?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления  и добре дошъл при нас!

Със здраве и безаварийно да си я джъткаш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Krizz , Добре дошъл при нас и Честито за красавицата ! Изглежда супер , а цвета е много як (естествено аз съм пристрастен) . Имам същата Октавия , само че с двигател ALH и е лифтбек  :D . Със здраве да си я караш и да продължава да те радва !

За разхода е нормално , този двигател наистина е икономичен . За другите неща ;

1. Нормално е да ускорява малко по-бавно когато е натоварена и на баир и при такива обороти/скорост .

2.Гледам , че си от София , а тук има няколко места от където може да получиш стикери и лайсни , едното е на редовните ни срещи на НИМ , където се надявам да дойдеш да видим колата и теб ... ЦЪК  и ЦЪК . Иначе може да получиш и от колегите Mishelle ; PRR ; gogata и при мен има , зависи вече къде ти е удобно като адрес :)

3. За тунинга , колегата bega4kata е писал по-горе , с "чип" колата спокойно достига 115-120кс . Аз съм с такъв и оплаквания - няма !

Успехи и ще се радвам да се видим на някоя среща

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Благодаря Ви за посрещането :) ! Ще се постарая да се поява на някоя от срещите ( надявам се да не ме върнете ако съм без колата ). :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.