Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Измерване височината на ризите


bocko

Recommended Posts

Колеги, можете ли да ми кажете как се измерва колко  трябва да са повдигнати или набити ризите на 105/120 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип с индикaторен часовник,но може и с хлaбиномерни пластини.Ризите трябва да нaдстърчaт блокa с 0.125 - 0.155мм.,а рaзликaтa между ризите не трябва да е по-голяма от 0.05мм. Това се постига с медни пръстени под ризите с различна дебелинa - 0.10,0.12 и 0.14мм. Добър майстор на тези коли ми е казвал, че нaдстърчaне до около 0.20мм не създава проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не ме пита днес? :) Да ти дам една идея: слагаш един линеал (лекална линия) върху втулките (съответно и четирите трябва да са в една равнина), а със сонди (луфтомер) проверяваш хлабината между линията и блока.

 

П.С.

 

Огледа ли главата? Ще стане ли? Ако искаш, да ти потърся и няколко книжки на тема "аз ремонтирам шкода", които са ми останали. По принцип са полезни (поне на мен ми бяха като бях кат' теб).

Редактирано от SKODA 105 RS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не ме пита днес? :) Да ти дам една идея: слагаш един линеал (лекална линия) върху втулките (съответно и четирите трябва да са в една равнина), а със сонди (луфтомер) проверяваш хлабината между линията и блока.

 

П.С.

 

Огледа ли главата? Ще стане ли? Ако искаш, да ти потърся и няколко книжки на тема "аз ремонтирам шкода", които са ми останали. По принцип са полезни (поне на мен ми бяха като бях кат' т

 

Mерси за идеята! И за книжките мерси ,но не можах да намеря в тях къде пише за ризите ?!  :)

Редактирано от SKODA 105 RS
Моля, за спазване на елементарните правила за правопис ! Благодаря !
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тези ризи сравнително лесно излязоха, но сега пък и лесно влизат. Като сложа нови медни пръстени, те ще законтрят ли ризите да не мърдат, за да мога да ги набия ?

Редактирано от SKODA 105 RS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.