Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем ли е повечко масло в двигателя О2 1.9 105 кс


Bladimir

Recommended Posts

Привет колеги, дали знате има ли някакъв проблем ако маслото в двигатиля е с около литър над допустимата мярка на пръчката? Скоро така и така трябва да го смням, а май съм се поолял с последното доливане. :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не е хубаво.Ако си с досипал 200-300 гр над макса ще го изхарчиш ама литър ми се струва доста.

Най-добре някой майстор да се изкаже по въпроса дали не си е пречка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Както е казал колегата maisuda, 200-300 гр. не са проблем. В общия случай мотора ще го "изхвърли". Ако си сипал обаче литър отгоре, особено на по-стар автомобил ( разбирай над 100K ), все пак по материалите на двигателя има "умора", а не се знае литър в повече от къде ще избие. Най-добрия вариант е да го източиш за да не съжаляваш на по-късен етап.

Искам да направя забележката, че говоря за в общия случай. Не знам каква е спецификата на този двигател, но се съмнявам да може да преживее толкова лесно един литър масло повече...

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги, дали знате има ли някакъв проблем ако маслото в двигатиля е с около литър над допустимата мярка на пръчката??? Скоро така и така трябва да го смням, а май съм се поолял с последното доливане. :eusa_think:

може от о-Опръстените на дюзите да пуска нафта и да се е покачило нивото на маслото и това се случва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е върховно добре, но не е и чак такъв проблем.

Дизелите по принцип е по-добре да се карат с малко по-високо ниво на маслото - тъй съм чувал.

Пък за гумените уплътнения - те ако пропускаха толкова лесно, маслото щеше да избие и при нормално ниво.

Иначе и аз съм сипал "малко" повече.... Не чак литър, но над половин сигурно има.

Но не съм забелязал никакви проблеми. :)

Обаче и нивото му не спада!  :D 

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стиви, не знам какво си чувал, ама на катализатора не му харесва повечето масло...и като го "изгориш" се задръства.  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стиви, не знам какво си чувал, ама на катализатора не му харесва повечето масло...и като го "изгориш" се задръства.  :sorry:

:eusa_clap:  Даже ако си погледнете капачката за маслото и там го пише.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стиви, не знам какво си чувал, ама на катализатора не му харесва повечето масло...и като го "изгориш" се задръства.  :sorry:

Ако по принцип го гори - сигурно катализаторът ще се задръсти.

Но ако не го пипа - не смятам, че ще има проблеми.

Иначе моето в момента е с близо половин литър повече - и е на горната резка на пръчката.

Тъй го сипаха при смяната..... Но всъщност аз им казах да го направят така. Като и аз си мислех, че ще го изгори, но до момента нивото му не е мръднало.

Но аз това съм чувал - че дизелите обичат малко по-високо ниво на маслото, и именно тая ми беше идеята - когато им го казах това. :)

Пък ще видим какъв ще е ефектът!

Във всички случаи - ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се източи през тръбичката на щеката с шлаух и "сифонче" или спринцовка за масло за ск. кутия.

Правил съм го на Голф 3 , 1.9 тди, 90к.с., не пожела да изгори и грам от налятото в повече. Става , голяма спринцовка и шлаух, но е малко бавничко, хубаво е на затоплен двигател, за да се поизтъни маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Мисля че маслото е много и не  е вярно че дизела трябва да се кара с повече масло. От моя опит а карам дизел вече 15г. ако колата ти е над 150000-200000 км. маслото трява да е между средата и максимума и ако гори доливаш. И го сменям на 10000км. както ифилтрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.