Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Felicia 1.9D не пали


ikobek

Recommended Posts

Здравейте Приятели!

Включих се във форума днес.Страхотен е  :)

Имам един проблем с колата и искам да попитам.

Вече от 6 години съм собственик на Шкода Фелиция 1.9 дизел.

Имам страшен проблем. Не можах да намеря никакъв отговор.

Понякога когато колата е загрята, лампичката за свещите не свети и не пали. Не е от акумулатора или от стартера. 

Това го прави само когато е загрята. Не съм имал случай да не пали когато е студено. 

Много лоша ситуация и много дразнеща. Моля за помощ и съвети!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. Когато двигателят е топъл около 70 градуса, електрониката, четяща датчика за температурата дава команда да се впръсква по- малко гориво  при палене. Двигателя ви горещ не пали, просто щото няма гориво. Решението не е принудително подгряване, а шунтиране с резистор 1 килоом на датчика за температурата, става с допълнително монтиране на це-ка ключе на таблото. След палене изключвате ключето и сте вие. За мързеливите- откачате кабелите от датчика през куплунга/намира се до или върху термостата/, изчаквате 5-10 минути и при палене, ако светне лампата на таблото за подгряване, значи контролера е нулирал и колата ще запали, щото е впръснато предварително зададеното количество гориво. Общо-взето проблемът е, че при стареене на компонентите, а термодатчикът е един терморезистор се изменя първоначалната му, фабрична крива и от там са проблемите с паленето при загрял двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Вчера най-после се наканих и го направих това упражнение - между краче 3 и 8 на управляващия блок сложих един пуш бутон и резистор 750 ома. Сложих ги паралелно на датчика температурния и  шкодата пали гореща без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.