Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съединител или скоростна кутия?


hanter

Recommended Posts

Здравейте колеги!От известно време /месец два/ забелязах странен шум от мотора,нещо като леко стържене.Тези дни доста се усили и реших да я закарам на доктор.Между другото проблема изчезва като натисна съединителя.Момчето от сервиза /приятел/ ми каза ,че това е от скоростната кутия - лагери на първичен или врторичен вал.По негова груба сметка ремонт около 500лв.Колате е октавия 2 1.6 бензин на 110 000км.Искам да попитам някой имал ли е подобен проблем и дали да ремонтирам моята или да търся втора употреба.По съм навит да си оправя моята ама де да знам пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Необходимо е да се смени съединителя и да се провери маслото в скоростите от контролната пробка. За проверката е необходим подходящ накрайник. Има го в София в магазина на BETA. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес разглобихме кутията и се оказаха лагери,а съединителя ще го сменя защото така и така е отворена и е на 110000км.Не вярвам да изкара  до 150000км.Между другото преди да разглобим кутията и сменихме маслото и сложихме добавка за възстановяване на износени повърхности/руска/,но не се получи и шума остана.В понеделник ще видя колко са лагерите в Еуратек и ще се сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавките не правят чудеса. Един лагер тръгнал ли е спасение няма.

Все пак е установен проблема. Успех с ремонта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двойката лагери за първичен и вторичен вал струват 110лв в Еуртек,за сведение само.Оказа се ,че и скоростната кутия на 1.6 MPI е от фабия едно към една са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Клега предстои ми такава процедура,и при мен симптомите са същите (Октавия 1 99г. 1,6 75к.с.).Ти къде прави ремонта ако си доволен да отида там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.