Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подлакътник за Октавия 1 1997г. как и какво ?


sauber

Recommended Posts

Желая да имам най-добрата екстра на света - подлакътник. След като колега в друга тема ми каза, че има Октавия 1 с подлакътник ( не бях виждал ), може ли някой да сподели следната информация : 

 

1. От какви автомобили става подлакътник за Октавия 1? Например става ли от Голф 4 или трябва да е от Октавия 1? Или може би и от Октавия 2 става? Знам ли...

2. Някой има ли идея как седи въпроса с монтажа ? Предполагам, че се захваща някак си на мястото в конзолата където е издълбан един кръг ( между бутона за вратичката на горивото и задния пепелник ).

3. Някой правил ли е тази манипулация и ако да - Какво иска да го почерпя за съвет ? =) В никакъв случай не бих искал да си слагам някакъв мръсен, гаден и противен after market подлакътник с каквито и да е надписи по него и просташки монтаж. Ако няма да го бъде красиво, стабилно и културно хич няма и да го направя...

 

Ако някой успее да ми даде отговор на тия въпроси трудното остава за мен - да намеря автомобил със ставащ подлакътник, както и да е в сив цвят. За помагача остава почерпка разбира се =)

Много ще съм благодарен на всеки със всякаква информация!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувате от Голф4 заедно с крепежните болтове и стойка. Изрязвате кората между седалките и монтирате. Това е. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Благодаря много за информацията! Разгледах доста 4ки които се продават на части. За съжаление или са без подлакътник, или пък салон им е черен (моя е сив). Да разбирам ли, че вие сте правили тази операция? Не загрявам кое е кората между седалките? Имам предположение, но май без снимка трудно ще го обясня. Отделно, като се изреже тази кора (ако е това което мисля), под нея има ли фабрична подготовка за закрепване на подлакътника или трябва да се прояви творчество?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кората между седалките според мен ще е пластмасата под ръчната и надолу...На предната Шкода правих тази манипулация,но си купих неоригинален подлакътник и резултата беше плачевен.С оригинален от Голфче ще заспят нещата сигурно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

В какво се изразява рязането на пластмасите на ръчната? Защото на голф 4, ако наистина подлакътника става на О1, се маха само пластмасовото джобче под което се намира регулацията на ръчната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте, от около година и Аз карам Октавиа 1 tour, страхотен автомобил, съответно е без подлакътник. Поразучих и се оказа, че са еднакви с ГОЛФ4 Сеат Леон и Ауду А3.

Колега, пластмасата не се реже. Между ръчната и пепелника зад нея има джоб за монети (на пример), същият 'джоб' се вади и през получилата се дупка минава основата за подлакътника.

 

http://olx.bg/ad/podlakatnik-za-golf-4-originalen-est-kozha-chisto-novi-ID5Ndey.html#fded75144f

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от около година и Аз карам Октавиа 1 tour, страхотен автомобил, съответно е без подлакътник. Поразучих и се оказа, че са еднакви с ГОЛФ4 Сеат Леон и Ауду А3.

Колега, пластмасата не се реже. Между ръчната и пепелника зад нея има джоб за монети (на пример), същият 'джоб' се вади и през получилата се дупка минава основата за подлакътника.

 

http://olx.bg/ad/podlakatnik-za-golf-4-originalen-est-kozha-chisto-novi-ID5Ndey.html#fded75144f

И аз сложих такъв ,но много не смея да се подпирам,става обаче имах и оригинален и определено има разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Благодаря много за информацията! Разгледах доста 4ки които се продават на части. За съжаление или са без подлакътник

Нормално. Това е доста, доста трошла част и съответно търсена.

Все пак успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята О1 си дойде с оригинален подлакътник. Колегата ако иска да види кое как е направено, нека се свърже с мен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз също съм с оригинален подлакътник, но преди няколко дни заседна в по горно положение и сега не слиза до долу. Иначе е много солиден,30к км се подпирам на него и няма разлика от началото до сега. Дано намериш оригинален, късмет...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.