Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблеми с алармата на Фабия 1


zaples2002

Recommended Posts

Здравейте колеги ,

 

Имам следния проблем.Всяка вечер по едно и също време ми се включва алармата на колата.

До преди 2 седмици се включваше всяка вечер около 20ч. , сега се включва около 21:40ч.

Алармата си е заводската и се контролира от ключа за запалване.Започва да свири по едно и също време, след което спира и не свири повече!

Ако някой е имал подобен проблем , моля да сподели опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше подобни теми за мистериозни пускания.

Някъде изказаха предположение за дистанционно пускане на друг уред на 433 MhZ, на колкото ти работи ключа и това да е причина да се шашка алармата, но е малко вероятно. Пробвал ли си, ако паркираш на поне километър от мястото, където се пуска, дали ще сработи. Преди да експерементираш- отиди да я закачат за една диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам колата е минала на лятно часово време /това в реда на майтапа/. Но отговаря на факта с изместване на часа. 1. виж дали всички врати и капаци са заключени. 2 виж дали няма лапета играещи около колата. Всичко това го казвам защото имах един комшия който оправда вица - а от кога те чакаме да слезеш с ключа. Вероятноста за уред е много малка защото този уред явно се пуска всеки ден в 21,40 часа, но все пак я премести да видиш. Преди да слезеш от колата виж дали си изключил всичко /степенната чистачка и т,н,/ и след това диагностика особено на датчиците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за мненията.Колата се паркира на приблизително едно и също място от вече 6 години.Всеки път, когато чуя алармата, проверявам за деца или други дразнители около колата, но до момента не съм виждал никой.Четох някъде , че можело да се получи от някаква консумация, която се включва по това време всяка вечер.Имам някакви подозрения и за акумулатора.Вече е на 7 години, но не съм имал никакви проблеми с паленето и т.н.Остава диагностиката.Да препоръчате някой от форума(за София), който може да я направи и разчете, защото последния път ходих при един "майстор", който гледаше и гадаеше....и така и не успя да намери проблема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.