Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с маслото Octavia RS


bolle

Recommended Posts

Колеги,имам проблем с налягането на маслото.При работа на празен ход пада под 2 бара и светва лампата на таблото.Ходих при един майстор,който ми смени : вентилационна картерна система(маркучи с некви клапанчета за 500лв),гаритура на  капака на клапаните,преправи хидравличния обтегач с механичен(мислех че от него идва проблема с налягането на маслото) и някакви други дреболии.До тук добре ама проблема си остана,че даже и сега когато паля сутрин все едно паля най-стария дизел на света,а тя е бензин :unsure: .Ходих в сервиза на Шкода за диагностика и там казаха че най-вероятно има някъде запушване по с-мата.Вече побелях и искам да я унищожа тая каляска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не искам да те плаша, понеже не съм експерт, ама за маслена помпа нещо казаха ли? налягане на маслото мериха ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам допълнителен уред за налягане на маслото и съм забелязал, че като загрее мотора, налягането на празен ход е 1.8-2 бара. Чувал съм че 1.8т страдали от маслени помпи, така че бих те посъветвал да проверите маслената помпа дали прави налягане във високите изобщо! Студена трябва да надува поне 4 бара.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерихме налягането.Във високите обороти си качва някакво налягане,но на празен ход при по-дълга работа и загрял двигател няма никоййй :)

Редактирано от bolle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на Ауди-то преди години имах проблем с бай-пасният клапан на помпата... имах налягане от време на време, даже найкои път и в повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сега предстои разглабяне на картера и цялата с-ма та да видим,белким има някакво запушване.

 

Или биелни и осн.лагери.

Ами на там се запътвам и аз,и се моля да е някъде там проблема,че тая маслена помпа хич не ми се сменя 427лв в VW.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.