Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

помощ,тавана се отлепя :(


MYSTIKAL

Recommended Posts

здравейте колеги,от скоро забелязвам че тавана на октавийката се отлепя и вече има 2 "балона" над задното ляво място и над предната дясна седалка,някой може ли да ми каже как се сваля тавана и евентуално с какво лепило да го залепя?

благодаря

 

п.с. шкодичката е октавия 99 година хечбек

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаи колега тавана се сваля безумно лесно, аз вчера свалих моя. Цаката е да свалиш всички дръжки, сенниците, плафона, по средата на -колонките с коланите за предните седалки, трябва да  махнеш декорацията, защото най-горната пластмаса която е зад колана дефакто също го държи. Махаш гумите само в горния край и отзад махаш трите пластмасови кори, които са в края на тавана.  Внимавай с тези щипчици на сенниците които щракат сенника, дето са откъм плафона. На тя чалъма им е да бръкнеш с малка права отвертка откъм желязцето (ще го види кое желязце), и да махнеш декорацията. Това дефакто е капачка и под нея има две рапитки. Аз вчера счупих едната щипка докато открия пиниза какъв е. После тавана си пада сам. А за залепянето нека някой друг каже. Аз съм чувал че директно се маже с Ц200 през тавана, ама надали е най-добрия вариянт. Другата опция, сваляш тавана и караш на тапицер, най-добрия вариянт според мен.

Успех ако има въпроси пиши.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става да залепиш увисналото, тъй като проблемът е друг. Платът за тавани е с дунапренена подложка, която се изронва с времето и поради това платът увисва. Решението е: сваляне на тавана, изчистване на остатъците от дунапрен от тавана и залепване на нов плат за тавани (също с дунапренена подложка). Един линк http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=23364

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.